reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

pikka - o rany teraz dopiero dopatrzylam Wasze foty:-) Piękne, Twoje bliźniaczki bardzo do siebie podobne, dyby były tej samej płci to pewnie jak dwie krople wody by były, starszy synek też super slodziak. Moje nie dały sobie zdjęcia u Mikołaja zrobić, gdy tylko podchodzilismy to się wczepili we mnie jak misie koala w drzewo:-D Ty też laska jesteś że hej i masz taką fajną naturalna urodę, dziewczęcą:tak:

zabolek - Ty to kokosy byś zbila jakbyś otworzyła w uk jakis gabinet medycyny naturalnej:tak: Musze cos tym moim gadom zapodac z Twoich mikstur, a nóz cos pomoże, choc osobiście uważam że nie na kazdego cos takiego dziala, trzeba wyprobować.

gieniek- jak u Was, odpoczywacie teraz do końca roku czy juz mąż mysli o jakies pracy? Powodzenia w każdym razie.

A moje gady dzis nocnego scieku dostały, normalnie przypomniały mi sie czasy gdy 3/4 nocy nie spali - masakra. Jak nie jeden to drugi, a potem obaj na raz, od płaczy do smiechu i jakiegos nocnego speeda. O 4 poszłam po męża żeby zabral Kubę a ten zlazł mi złozka w śpiworze i sie czołga jak gąsienica po przedpokoju, a na widok taty mało sie nie udusił ze smiechu i zaczal sie turlać:tak: No tylko nam do smiechu nie było. Teraz śpią ale od rana tez lewą nogą wstali i na krok odejść nie mogłam bo marudzenie mega. Czwórki im idą tzn Olek ma juz dwie, a kolejne dwie ma na wylocie, aKuba to dopiero ma dwie gule więc jak to ma tak byc dopoki sie nie przebiją to czeka mnie miesiąc bez snu:baffled:
 
reklama
Zabolek - sufit juz wysechl i ku mojemu zdziwieniu nie jest tragiczny no ale po nowym roku trzeba robic remont kuchni. Sasiadki mi bardziej szkoda bo na same swieta podloge musi robic. Okazalo sie ze wbili gwozdzia w rure no i kapalo. Ja czwkam na elektryka bo ma przyjsc posprawdzac mi zalane gniazdka i duże światło. Swiatlo dziala bo sie zapomnialam i wczoraj rano odruchowo zaswiwcilam. Nie kopnelo mnie wiec jest oki. Jak sprawdzi gbiazdka to w koncu bede mogla pralke wlaczyc.

A zeby tak juz ogolniw wesolo bylo to kam katar. Leje mi sie z nosa i strasznie pociagajaca jestem. Chlopaki caly czas kaszla. Filop znowu charczy. Zamowilismy inhalator. Kazdy poleca postanowilam wyprobowac.
Jak czesto mam im robic inhalacje?
 
Zabolek to ja tego majeranku musze unikac bo caky czas jem, zreszta chlopcy tez! A gardlo czym plukac? To dla mnnie bo boli, sol i dispirin juz zaliczylam.
Niuleczka ta gasienica pewnie byla zabawna tyle ze nie w srodku nocy.
Moj Roro tez ostatnie dwie noce nie spi tylko co 2h drze sie o mleko. Dwa razy mu dalam ale ilez mozna! A pozniej sie darl o ciastko, no myslalam, ze padne, cwaniaczek.
 
Napar z tymianki- 2 lyzki tymianku zalac wrzatkiem,odczekac 10 min,przelac przez sito.
Dziala przeciwbakteryjnie,przeciwzapalnie,przy kaszlu,chrypie, bolach bardla.
Pic 3 razy dziennie po 2 lyzki/ plukac gardlo kilka razy dziennie.

Przy bolu gardla ( dla doroslych) mozna robic plukanie roztworem soli ( do szklanki wody dodac lyzke soli) lub roztworem z woda utleniona ( na szklanke wody ok 10-15 kropli wody utlenionej). Plukac kilka razy dziennie.

Mozna robic rowniez plukanke z podbiału z tym ze tu raczej nie ostepny,tylko w zielarskich w pl.
 
Zabolek mozna już naszym maluszkom dawać miód?

Mlodemu schodzi wysypka, ale znów młoda ma od dwoch dni gorączkę i ciekawi mnie czy ja tez zasypie :/ musza sie wykurowac do środy bo do teściów na święta jedziemy
 
Miod i cytrusy mozna od 1 rż .Najlepiej daj troche do mleka czy tak na lyzeczce i sprawdz zy nie ma uczulenia. Ja moim daje miod manuka 5+ od skonczonego roczku i im nic nie jest. Jednak zdazaja sie uczuleniowcy na miod wiec warto, jak wszystko, najpierw sprawdzic :)
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny
Piatek 13 dzis okazal sie dla mnie bardzo szczesliwy otoz dostalam decyzje ze przyznali milence dodatek pielegnacyjny 620zl mies , dla mnie to niezly zastrzyk gotowki
Zabolek skorzystam z twoich przepisow na syropki i inne miksturki
Dziewczyny wasze malce slodkie ja na koniec pochwale sie swoimi
Anula twoja niunia tez super wyglada w okularkach, moj milosz ma ostatnio focha na okularki
Niuleczka juz ci mialam dawno pisac ze twoje posty sa zaje....e,
Aaa noi namyslilam sie i sprzedalam tego Xlandera i kupilam dla odmiany wozek jeden za drugim we wtorek ma przyjsc i bede go testowac
Aa oto moje maluchy 20131206_110019.jpg20131212_095257.jpg20131206_110000.jpg
 

Załączniki

  • 20131206_110019.jpg
    20131206_110019.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 42
  • 20131212_095257.jpg
    20131212_095257.jpg
    33,7 KB · Wyświetleń: 42
  • 20131206_110000.jpg
    20131206_110000.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 40
Palu to u was juz snieg??? Superrrr maluchy naprawde
Milosz mial juz 5 razy obcinane wlosy te zdjecie swiezo po obcieciu, na wiosne zapuszczam na malutkiego irokeza takiego jak na zdjeciu20131018_155848.jpg
 

Załączniki

  • 20131018_155848.jpg
    20131018_155848.jpg
    21,6 KB · Wyświetleń: 35
reklama
Do góry