reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

Sluchajcie a ja wczoraj myslalam ze padne! Zagadala znajoma na face (swoja droga rzadko sie odzywa, nie widzialysmy sie cala moja ciaze) no i ona gadka szmatke kiedy rodze! A potem haslo... "Wiesz ja Ci wspolczuje tych kilogramow do zrzucenia po ciazy..." No myslalam ze walne glowa o sciane! A skad ona wie ile mam tych kilogramow... Wiec po tym jak przeszedl szok wyszukalam... na co skladaja sie kilogramy w ciazy (dziecko, lozysko, macica, wody) ile co poszczegolnie moze wazyc a na koncu napisalam jej ile mi doszlo... no i stwierdzila ze to chyba niemozliwe! Widac ze nigdy kobieta w ciazy nie byla :/ ale czlowieka moze wnerwic...
 
reklama
NO ja wczoraj byłam u lekarza, przytyłam jakieś 18 kg ;( Nawet jeśli 8 mi odpadanie po porodzie bo tyle mniej więcej się traci to i tak zostaje mi ok 10 do spalenia żeby wyglądać tak jak PRZED! Czeka mnie dużo pracy... dobrze, że mam motywację :) Ślub we wrześniu, więc muszę pięknie wyglądać :) No ale i tak... 18 kg to strasznie dużo ;/ Myślałam, że wejdę po porodzie w jakieś większe spodnie sprzed ciąży bo oczywiście nikt nie marzył o moich ulubionych rurkach, ale w takim wypadku jeszcze dzisiaj muszę przejść po sklepach i kupić jakieś leginsy czy coś na wyjście bo inaczej to nie będę miała w czym chodzić :) Wiem, że kilogramy w ciąży to nasz przywilej i mamy w tym czasie prawo do zachcianek ale wygląda na to, że przesadziłam :) No ale cóż... będzie się dużo spacerować i może jakoś to spalę :)
 
Pacyska czesto to nie zalezy od tego czy duzo sobie pozwalalas, tylko Twoj organizm kumuluje wiecej wody itp! Wiec nie powinnas sie przejmowac, poza tym 8kg to Ci spokojnie spadnie od razu, a reszte zrzucisz w ciagu 2 - 3 miesiecy! Dieta karmiacej mamy przynosi efekt! Znam przypadki gdy kobieta przytyla 20kg a teraz wazy mniej niz przed ciaza it o po 4 miesiacach, wiec glowa do gory! Na lato wszystkie wrocimy do naszych figurek... (no ja licze ze nawet spadne wiecej bo przed ciaza troszke sie zapuscilam - piwo i chipsy na wieczor hehe)
 
Ja praktycznie cala ciaze sie nie wazylam :) moze 2 razy - 3ci miesiac a potem ok piatego ;-) nigdy nie mialam wagi w domu i sobie chwale, bo tak to mozna w paranoje popasc:-)
Dzis sie mierzylam i mam 99cm w brzuszku, a moja miara od poloznej ktora dostaje na kazdej wizycie ma tylko 100cm :-) takze na ten jeden cm moge sobie jeszcze pozwolic:-D

Dziewczyny, czytalam ze pisalyscie o paznokciach. Polecam blok polerski do paznokci.
Ten z body shop jest czterofazowy
Nail Block - The Body Shop

sprawdza sie super, plytki paznokci sa gladziutkie i lsniace, wygladaja jakbyscie mialy bezbarwny lakier na paznokciach. Polecam rozniez zanim polozy sie lakier (jak ktos lubi malowac czesto paznokcie) , fajnie wygladza plytke. Zapewne w rossmanie albo w jakims kosmetycznym sklepie mozna go dostac
 
heh a ja sprawdzałam właśnie i mój brzuszek doszedł do 103 cm :) ładnie mi się ostatnio rozrosło... a jeśli znów nie ma rozbierzności między wagą w domku a tą u ginki to przez ostatnie 3 tygodnie przybyło mi 4 kg... czyli wychodzi na to że od wagi sprzed ciąży przytyłam 11 kg a od najmniejszej wagi w karcie ciąży 16... ale to się jeszcze sprawdzi za tydzień na wizycie o ile doczekam jej :)... a szczerze mówiąc mam małą nadzieje ż nie doczekam i małe kopajdełko wyskoczy wcześniej na świat i się przywita z Nami.

A i jeszcze zapomniałam dodać że wczoraj po raz pierwszy spuchły mi delikatnie nogi tzn. lewa ciut ciut a prawa całkiem całkiem... śmiesznie to wyglądało... i musiałam obrączkę ściągnąć bo paluszkom też się coś zaczęło dziać a wole nie ryzykować
 
Ostatnia edycja:
A ja czuje juz od jakiegos czasu ze mam wiecej wody w nogach, palce mi nie puchna, choc 2 tygodnie temu bolala mnie glowa, chyba cisnienie mi podskoczylo i czulam ze paluszki spuchly mi i musialam sciagnac pierscionki ,ale tylko jeden dzien tak mialam.
 
Zważyłam się po powrocie do domu i mam 3kg na plusie w porównaniu do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję, że szybko je zgubię. Macica jeszcze się obkurczy to pewnie też trochę mniej będzie ważyć, no i mam chyba po dodatkowym kilogramie w każdej z piersi ;)
 
Zważyłam się po powrocie do domu i mam 3kg na plusie w porównaniu do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję, że szybko je zgubię. Macica jeszcze się obkurczy to pewnie też trochę mniej będzie ważyć, no i mam chyba po dodatkowym kilogramie w każdej z piersi ;)
ale zazdroszcze!!!!!
a ile w ciąży przytyłaś?
 
reklama
Ja po porodzie jestem obecnie 8 kg lżejsza, przytyłam 6, więc mam 2 na minusie, czakam na jeszcze. Brzuch już się prawie zwinął, choć pozostała denerwująca oponka zwisająca tuż nad szwem :-( Jakos dziwnie mnie zszyli. Oby tylko zniknęła.
 
Do góry