reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie paneli

Rozalix

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Lipiec 2021
Postów
83
Pomóżcie proszę bo już wariuje od opinii i rad w internecie. Od zawsze denerwuje mnie ze po umyciu na panelach pozostają mi ślady. I już sama nie wirm czy myć zimną czy ciepłą wodą. Czy z płynem czy bez. Jak z płynem to jakim. Jakim mopem? Czy ten z viledy jest wart swojej ceny? Głową mi już puchnie od natłoku informacji a każda jest sprzeczna z inną. Szkoda mi ponad 100 dać na mop z wiadrem który za chwilę szlag trafi. Chyba że ma pomóc i trochę przetrwać. Pomóżcie prosze
 
reklama
Jeśli myślisz o płaskim unimaxie z viledy to daruj sobie, bo on po wyciśnięciu w wiadrze jest zbyt mokry jak na panele. Ślady wody zostaną, że ho ho. Z moich doświadczeń na panelach najlepiej sprawdza się zwykły płaski wykręcany w rękach (z dobrej jakości wkładem) lub okrągły obrotowy dobrze odwirowany. Myślę, że dobrze sprawdziłby się jeszcze mop parowy, ale to tylko przypuszczenia, nigdy nie używałam. No i z płynem jak najbardziej. Mam złe doświadczenia z płynami do paneli i drewna - tłuste są i mi zostawiają smugi 👎 Używam zwyczajnego Ajaxa czy innego Cleru.
Tak naprawdę nie powinno się w ogóle wody używać do mycia paneli, ale niech podniesie rękę ten, co tak robi ✋
 
U nas sprawdza się obrotowy, panele winylowe, zero smug, mamy z viledy, jest solidny, płyn (po wielu próbach i błędach) sprawdził się sidolux uniwersalny do różnych powierzchni :)
 
Od lat użytkuje panele. Raz myje Ajaksem raz płynem do paneli. Ma przewagę nad Ajaksem, bo po umyciu są matowe, czyli takie jak drewniana podłoga. Używam MOPa płaskiego wyciskanego w rękach.
 
Jeśli myślisz o płaskim unimaxie z viledy to daruj sobie, bo on po wyciśnięciu w wiadrze jest zbyt mokry jak na panele. Ślady wody zostaną, że ho ho. Z moich doświadczeń na panelach najlepiej sprawdza się zwykły płaski wykręcany w rękach (z dobrej jakości wkładem) lub okrągły obrotowy dobrze odwirowany. Myślę, że dobrze sprawdziłby się jeszcze mop parowy, ale to tylko przypuszczenia, nigdy nie używałam. No i z płynem jak najbardziej. Mam złe doświadczenia z płynami do paneli i drewna - tłuste są i mi zostawiają smugi 👎 Używam zwyczajnego Ajaxa czy innego Cleru.
Tak naprawdę nie powinno się w ogóle wody używać do mycia paneli, ale niech podniesie rękę ten, co tak robi ✋
No popatrz a ja go używam i i mimo że owszem czasami bywa za mokry to nauczyłam się nim tak posługiwać, że smug nie zostawia ani tych takich ... ,,wodnych śladów,, .
Używam zimnej wody. Płyn Ajax ale od czasu do czasu używam najzwyklejszego Ludwika. Próbowałam Sidoluxa do paneli i tu nie polecam .
Płynu dosłownie kapka, pół nakrętki to max, a jeśli Ludwika to takie małe ... 'chlist' ? ( nie wiem jak to nazwać hehe , uzbiera się może z pół łyżeczki ) .
I jadę wzdłuż paneli od jednej ściany do drugiej, nie odrywam mopa żeby np poprawić tylko jadę ciągłym ruchem i najwyżej przejadę drugi raz albo i trzeci ( kuchnia ) to samo miejsce ale go nie podnoszę.
Jakimś cudem się udaje :)

Ale bratowa też go ma i biadoli nad nim. Trzeba technikę wypracować 😆
 
a gdzie kupujecie chemię domową?? macie w ogole jakies takie sprawdzone srodki?? do podłóg i cos , czym da sie skutecznie usunac kamien, osad..
 
Do podłóg i usuwania kamienia używam środków z Frosch. Kupisz je w każdym markecie, często w promocji np w Rossmanie
 
reklama
A na notino patrzylas? duzo maja takich rzeczy, ja od czasu do czasu hurtowo zamawiam tam to co potrzebuje i wtedy mam wysylke za darmoszke
 
Do góry