reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

reklama
Witam Dziewczyny,

Agus, ja sama osobiscie podaje herbatke koperkowa (maly pierdzi po niej ze HO! :-) ). Wydaje mi sie ze woda z cukrem albo glukoza to "stara szkola" naszych mam ;-) i jak dziewczyny powiedzialy - cukru NIE dla takiego maluszka (starszego z reszta tez).

Marakuya ja trafilam na prodowke po serii goracych kapieli (kilka razy dziennie) i duzych porcjach lodow :-D (ale to juz moj wlasny sposob na odstresowanie)
 
Jeju dziewczyny pomocy. Moj maly nie moze kupki zrobic. Pręzy Sie Z Całych Sił. Strasznie sie męczy i nic. Nawet herbatka nie pomaga. Ja nie moge patrzeć jak on tak cierpi. Teraz śpi a ja płacze bo nie wiem jak mu pomoc.
 
Agus, moja Zuzia potrafila zrobic kupke raz na 5 dni, czasem nawet raz na tydzien. Herbatek nie chciala pic. Ponoc dobre sa czopki glicerynowe, ale ja nigdy nie uzywalam bo malej pomagal masaz, a i tez nie chcialam is stosowac. rozpinalismy pieluszke i masowalismy brzuszek, robilismy rowerki, nozki prostowalismy i dociskalismy do brzuszka, oczywiscie wszystko bez nadmiernej sily, i po 5 minutach masazu szla kupka. No ale czasem takie masaze nie pomagaja dzieciom wiec wtedy lepiej isc do lekarza i zaleci czopki.
Miala tak do okolo 4 miesiaca, wszystko sie unormowalo jak zaczelam podawac owoce i warzywa. A od 2 miesiecy robi kupe juz codziennie.
Buziak dla Kubusia na pierwszy tydzien

A co do karmienia to nie mialam takiego problemu, bo zuzia szybko zaczela jesc spore ilosci i zawsze wytrzymywala 3 godziny. A herbatek, jak napisalam wyzej, czy wody z glukoza czy nawet samej wody nie chciala.
 
Ostatnia edycja:
Asienka Dziekuje bardzo za buziaka dla Kuby no i za odpowiedz. Z tym ze jak on sie tak pręzy to ja nie moge patrzeć na to on sie tak męczy ze az caly czerwony jest. Daje mu herbatkę przed jedzeniem od wczoraj. Mam nadzieje ze dziś zrobi pożądnie kupe i bedzie wszystko ok. Noc przespal ładnie. Za to ja spac nie mogłam z myślą ze moj synek cierpi.
 
Mój Igorek też sie męczy,bo ma problem z kupką.Też mu masuje brzuszek,robie rowerek nożkami.Podaje infacol i cherbatki.Dziś rano tak zrobił kupke,że az wszystko przeszło przez body i pajaca.:-)Ale to dobrze,odrazu spokojny jest.
 
agus co do karmienia to z pierwszym synkiem tez tak bylo :-) jesli karmisz irlandzkim mlekiem to tu jest takie dla glodnych dzieci,my mielismy cow&gate hungry baby,to tez jest dla niemowlat i po tym spal jak ta lala:-)
 
reklama
Do góry