reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia wynik

Nic więcej, tylko ten kwas foliowy 5mg
Badań krwi na poziom witaminy D3 nie robiłaś? A w tej poprzedniej ciąży badalas ferrytyne?
Zalecenie kwasu 5mg może wynikać z wieloletniego doświadczenia lekarza, jego sceptycyzmu względem nowinek. On też ma pełny Twoj wywiad zdrowotny. Tak zalecił i tyle. Ale brak zalecenia innych witamin jest wprost niezgodne z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jeśli nie zdecydujesz się na platne badania witamin, dobieranie dawek do wyników i kontrolę poziomów po kilku tygodniach (czyli też de facto odkładanie zapłodnienia aż wyniki będą dobre), to chociaż bierz jeszcze suplement dla kobiet przygotowujących się do ciąży. Może skoro już masz tę morfologię, która wg Ciebie odstaje od norm, to rzeczywiście skonsultuj się z ginekologiem, ale innym.
 
reklama
kiedyś badałam D3, ale to już było lata temu..
żadnych badań nie zdążyłam mieć w ciąży. Na pierwszym usg wyszedł 6-7 tydzień i miałam dostać skierowanie 3 tygodnie później. Na kolejnym już coś jej się nie podobało w usg (podejrzewała brak serca), wyszedł 8 tydzień (czyli już przestał się rozwijać), więc badań nie dała i kazała przyjść na 2 tygodnie, na których się potwierdziło, że nie ma serduszka. A jaki suplement polecasz? Brałam wtedy pueria uno, ale jak poszłam na kontrolę po poronieniu to kazała odstawić, brać ten kwas i jak tylko wyjdzie test pozytywnie to dać znać i od razu mi włączy progesteron, pueria i jakieś badania, ale nie pamiętam jakie
 
kiedyś badałam D3, ale to już było lata temu..
żadnych badań nie zdążyłam mieć w ciąży. Na pierwszym usg wyszedł 6-7 tydzień i miałam dostać skierowanie 3 tygodnie później. Na kolejnym już coś jej się nie podobało w usg (podejrzewała brak serca), wyszedł 8 tydzień (czyli już przestał się rozwijać), więc badań nie dała i kazała przyjść na 2 tygodnie, na których się potwierdziło, że nie ma serduszka. A jaki suplement polecasz? Brałam wtedy pueria uno, ale jak poszłam na kontrolę po poronieniu to kazała odstawić, brać ten kwas i jak tylko wyjdzie test pozytywnie to dać znać i od razu mi włączy progesteron, pueria i jakieś badania, ale nie pamiętam jakie
Nie jestem na bieżąco ze składami supli, bo producenci zmieniają składy w zależności od rekomendacji a wychodziły nowe od czasu kiedy ja byłam w ciąży. Wtedy też wybrałam sobie puerie (i jeszcze brałam dodatkowe pojedyncze witaminy, ale to już na podstawie moich konkretnych badan i chorób), ale ona ma mix kwasu foliowego i metylowanrgo, więc nie wiem czy chcesz sobie dokładać jeszcze zwykłego kwasu. Kiedyś mi mignęło na forum, że jest jakiś preparat, który ma tylko metylowany folian. Tak ma healthy labs (mają ciekawe preparaty dla kobiet starających się, ale D3 trzeba osobno a poza tym cena jest wysoka) i prenacaps (uwaga na mutliplan, bo kiedyś miał żelazo a to teraz nie jest zalecane), ale może jeszcze któryś ma tak aktualnie.
 
Do góry