reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Witam dziewczyn! Ale się rozpisujecie... ale nareszcie dobrnęłam do końca :) Konto na bb mam od dawna ale aktywna jestem dopiero niecały miesiąc i od tego mniej więcej momentu sledze ten watek. jak po niku widać na imie mam ania i jestem bardzo młodą mamą. piszę bo czasami potrzebuję porady, ale chetnie tez służe pomocą. Chciałabym zostać położną (chyba ktoras z was jest na studiach położniczych?) Odrazu chciałabym polecić książkę ZAKLINACZKA DZIECI - Tracy Hogg - jest poprostu fenomenalna! Uczy łatwego planu dnia który reguluje i w wiekrzosci rozwiazuje wszystkie problemy z naszymi szkrabami. czy ktoras z was juz czytała i probowała wdrożyć PROSTY plan? U mnie dziś drugi dzień ... mała zasneła sama w łóżeczku o 7:30 a o 23 bede ja karmic przez sen i powinna spac juz do rana, ale nie wiem jak bedzie.

Zazdroszczę ,że macie już swoje kruszynki przy sobie...
Ja nawet jeszcze nie zrobiłam takich większych zakupów dla maluszka typu ( o mam pomysł napiszę a wy powiedzcie czy o czymś nie zapomnialam na mej skromnej liście i bardzo mi miło będzie jak coś od siebie dodacie co dla mamusi jest potrzebne )
a pytanie czemu nie kupiłam...bo mój mąż obiecał ,że ze mną pójdzie a jak chciał iść to byłam chora lub nie miałam czasu...więc pójdę z siostrami i mamą :)

łóżeczko, wózek,
kocyki,
rożki,
fotelik samochodowy ,
pościel ,
kołderka ,
materac ,
wanienkę ,
przewijak ,
leżaczek ,
termometr do mierzenia temperatury wody ,
gruszka do noska,
krem ochronny oraz krem do pupy,
oliwka ,
nożyczki do paznokci dla niemowląt
smoczki ,
butelki ,
wiadomo ubranka , pieluchy to wiadomo.

-jeżeli chodzi o wózek to ja mam espiro gtx 3w1 i jestem naprawde baaardzo zadowolona.
-rożek mam jeden i tak naprawde go nie uzywałam bo zawijałam małą w pieluszki tak jak mnie położne w szpitalu nauczyły a po 1 miesiacu uzywalam juz spiworka do spania
-pościel jak masz fundusze to odrazu dwie kup na zmiane zebys miała
-przewijak mam razem z wanienka primi songi czy jakos tak i jest bardzo praktyczne jak ma sie malo miejsca na to wszystko
-i jak ktos juz wspomnial koniecznie pieluchy tetrowe pod głowe, do kompieli.. itp
i chyba to wszystko jak masz pytania to dawaj! :)
 
reklama
witam nową mamę.

Co do rożka to używałam pierwszy miesiąc, potem już nie bo Mała z niego wyrosła. Jak miała 1.5 miesiąca była małym Pulpecikiem choc teraz jak patrzę na nią i jakbym jej nie znała to bym nie uwierzyła, że była kiedyś pulchniutka hehe.
 
Vegas to ja zaszłam w ciażę przed Tobą :-D a mam o rok młodsze dziecko :-D

Ania Witaj :-)

E:

Tracy mądrze pisze, aletotalna głupotą jest karmienie dziecka co trzy godziny, ani chwili wcześniej.
Noworodek to nie maszyna....
 
anetka 551 nie cały... czytałam w miare regularnie od 2 tyg i ostatnio zaglądałam tu jakoś w pt ... przez weekend sie rozpisałyście i to właśnie przeczytałam;p
kaamaa100 dlatego właśnie dopiero teraz zaczęłam to stosować. moja teraz je co 4 godz a jeszcze pare dnii temu co 2 lub 3. teraz jak na to patrze to bylo męczące.
 
Vegas ja urodziłam w styczniu 2010, więc nie mogłam zajść w ciążę w tym samym roku :-p :-D

Julka została poczęta 27 marca 2009r. mam 100% pewność.
ja na 100% musiałam zajśc w marcu 09 w ciążę skoro 11 kwietnia test pokazał 2 kreski:) nie mam 100% pewności co do dnia, ale paski owulacyjne owulację pokazywały i 30 i 31 marca 09:)
 
Ania przez 2 tygodnie podczytywałaś i nawet się nie odezwałaś? ;-):-p
Już myślałam, że udało Ci się przebrnąć przez ponad 4tys stron :-D

Vegas, Kama przecież między Waszymi dziećmi jest tylko miesiąc różnicy :-p więc chyba mogło się tak zdarzyć :-p może któraś z Was przenosiła albo wcześniej urodziła? ;-):-p
 
reklama
Ania przez 2 tygodnie podczytywałaś i nawet się nie odezwałaś? ;-):-p
Już myślałam, że udało Ci się przebrnąć przez ponad 4tys stron :-D

Vegas, Kama przecież między Waszymi dziećmi jest tylko miesiąc różnicy :-p więc chyba mogło się tak zdarzyć :-p może któraś z Was przenosiła albo wcześniej urodziła? ;-):-p
ja urodziłam 3 tyg przed terminem. Termin miałam na 24 grudnia, urodziłam 7.
 
Do góry