reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

stokrotka.af- traktuj herbatkę jako posiłek, jeśli to jest 100 ml wlane za jednym razem to dla takiego dzieciaczka to posiłek. Mleko masz na pierwszy posiłek, fakt dzisiaj mało, mleko masz w kaszce i na kolację - wystarczająco. Czasem dzieci też mają gorszy dzień jedzeniowy, jeśli nie wygląda na przymierającego głodem to nie masz co się martwić. Jeden luźniejszy dzień dla brzusia jak znalazł.

No i zastanów się czy opłaca Ci się wciskać w niego to mleko o 23, bo jeśli by się okazało, że tego nie potrzebuje, to fajnie żołądek wtedy odpoczywa od trawienia. Albo dawka mniejsza?


Ja muszę Weronice brokuła chować w jedzeniu, albo musi być na pół marchew-brokuł, inaczej odruch wymiotny.
 
reklama
U nas dziś:
6.30- 120ml cyca
9- 150g kaszki jaglanej z owocami
12- słoiczek (130g) gęstej zupki z mięskiem
16-140ml cyca
18-130g jabłuszek
21-160ml cyca
W nocy pewnie 120ml cyca będzie.
 
stokrotka.af- traktuj herbatkę jako posiłek, jeśli to jest 100 ml wlane za jednym razem to dla takiego dzieciaczka to posiłek. Mleko masz na pierwszy posiłek, fakt dzisiaj mało, mleko masz w kaszce i na kolację - wystarczająco. Czasem dzieci też mają gorszy dzień jedzeniowy, jeśli nie wygląda na przymierającego głodem to nie masz co się martwić. Jeden luźniejszy dzień dla brzusia jak znalazł.

No i zastanów się czy opłaca Ci się wciskać w niego to mleko o 23, bo jeśli by się okazało, że tego nie potrzebuje, to fajnie żołądek wtedy odpoczywa od trawienia. Albo dawka mniejsza?


Ja muszę Weronice brokuła chować w jedzeniu, albo musi być na pół marchew-brokuł, inaczej odruch wymiotny.


no bo zamiast tej herbatki miałam mu dać mleko, ale sobie pomyślałam,że trzeba go nawodnić po tej marchewce ;-)
 
gorgusia jak robisz ta kaszkę jaglaną? bo Ty cycowa dlatego pytam.

stokrotka nie było by źle, że przespałby 7h ciągiem, tylko czy to wtedy będzie oznaczać, że nie najada sie moim, czy że jak je to zasypia i niedojada i co w związku z tym mam robić? przyzwyczaić się, że mi dzieć przy cycu zasypia i przez to częściej budzi się na jedzenie, czy zacząć na przed snem na noc dokarmiać go mm? Zielona jestem:confused::confused:

Lili próbowałam dać mu zwykły kleik ryżowy na moim mleku, ale nie smakuje mu i szybko robi się wodnisty. Czy ty mimo że cycowa, kaszkę czy kleik podajesz na mm?

Stokrotka ja podałam Aptamil, tutejszy odpowiednik Bebilonu w PL, sprawdziłam jeszcze raz no i jest 5-6 mies 210ml

IMAG1147.jpgIMAG1149.jpg
 
Ostatnia edycja:
Anusienko na moim mleku jest napisane ze w 5 mz dziec zjada 180ml, ale rozne sa dzieci pod tym wzgledem ;) i wiesz ja bym mu dala na kolacje te 180ml i zobaczyla czy ile przespi. jak przespi to bym zaczela dokarmiac ale tylko na noc... ale to Twoja decyzja.


u mnie dzis bylo tak
4:00-180ml
8:30-150ml
11:00-150ml
14:00-150ml
16:40-50ml zupka
17:30-150ml
20;30-130ml
22:10-180ml na noc

popatrzylam i moj Oli duzo je tego mleka jednak a wagowo to sie nie przeklada ale tez biore poprawke ze to zywe srebro jest ;)
 
Dziewczyny, a z tym mlekiem to chyba nie musi znaczyć, że się nie najada (w sensie cycem), mm po prostu dłużej sie trawi...czyli teoretycznie jak dziecko zje tyle samo mleka z piersi co mm to po mm powinno spać dłużej mimo wszystko... To tak na mój chłopski rozum:-D
 
gorgusia jak robisz ta kaszkę jaglaną? bo Ty cycowa dlatego pytam.

Mam kaszkę jaglaną bezmleczną z jabłkiem i gruszką i robię na swoim mleku- robi się rzadka po jakimś czasie, ale Kac szybko je,więc nie ma tragedii. Sypię ją na oko.

Martusia- słuszne ilości Oli pochłania :tak: Mój Kac mniej, jest bardzo aktywny, ale też ma sporo ciałka.
 
martusia* - ale regularnie je, widocznie ma dobrą przemianę materii, bo mimo wszystko to też ma wpływ :tak:
anusienka1986 - ja mam kaszki i kleiki takie do których dolewa się wody, merda i podaje, za leniwa jestem by cyce ogarniać jak gorgusia, laktator w ręce miałam 2 razy przy Adriannie, jeszcze w szpitalu i nigdy więcej
bebe85 - mój chłopski rozum mówi podobnie :tak:
 
Anusienko na moim mleku jest napisane ze w 5 mz dziec zjada 180ml, ale rozne sa dzieci pod tym wzgledem ;) i wiesz ja bym mu dala na kolacje te 180ml i zobaczyla czy ile przespi. jak przespi to bym zaczela dokarmiac ale tylko na noc... ale to Twoja decyzja.


u mnie dzis bylo tak
4:00-180ml
8:30-150ml
11:00-150ml
14:00-150ml
16:40-50ml zupka
17:30-150ml
20;30-130ml
22:10-180ml na noc

popatrzylam i moj Oli duzo je tego mleka jednak a wagowo to sie nie przeklada ale tez biore poprawke ze to zywe srebro jest ;)

Oli je bardzo dużo bo aż ponad litr mleczka, ale bardziej zwróciło moją uwagę to że je bardzo często jak na mm i brzuszek nie bardzo ma kiedy odpocząć (tylko w nocy ale w tedy trawienie jest wolniejsze). Ja bym starała się zwiększyć wszystkie porcje mleka do 180 i więcej zupki (100) żeby ograniczyć liczbę posiłków do 6

"Co czwarte niemowlę 6-mies. i co trzecie 12-miesięczne jest karmione zgodnie z zaleceniami 5-6 razy na dobę, a ponad 20% niemowląt je posiłki 10 (lub więcej) razy na dobę, nie licząc drobnych przekąsek.Pamiętajmy:
Regularność i zachowywanie przerw między posiłkami jest ważna również dla niemowląt. Od momentu rozpoczęcia rozszerzania diety dziecko powinno otrzymywać 5-6 posiłków dziennie (wliczając posiłki mleczne)."


u nas dzien wyglada mniej wiecej tak:
2,00 - 150 mm
7,00 - 150 mm
11,00 - 100 zupki i 50 soczku
14,30 - 150 mm
18,30 - 120 kaszka jaglana na mm z jabłuszkiem
22,00 - 160mm

edit: oglądałam program polskie fabryki-gerber i mi sie odechciało samej gotować dla Ady. Nie wiem czy taki miał cel ten program czy to faktycznie prawda że tyle szajsu jest w zwykłej marchewce;/ Może jeśli znajdę w Krakowie jakiś sklep eko to porobię weki dla małej bo swoich warzyw mam tylko ziemniaki, marchew i pietruszkę:( Chyba jeszcze jakiś czas zostaniemy na słoiczkach



 
Ostatnia edycja:
reklama
Kasieczek wlasnie zauwazylam ze wczoraj jakos wyjatkowo duzo zjadl. a problemow z brzuszkiem nie ma. ale zastapienie mleka jednym posilkiem np zupka chce wprowadzic w 5 mscu. ide tez pogadac z pediatra na ten temat, moze mnie naprowadzi jak to zrobic.

dziekuje za post, musze sie nad tym zastanowic (zaraz to zrobie) to zastanie mnie roczek a niunio na mm tylko :p.
 
Do góry