reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Ja taka sierotka, że zapytam po co się to żółtko podaje?
A mój Mały ostatnio średnio je te moje zupki, nie wiem sama co robić, żeby jadł chętniej.
Za to wczoraj chętnie podjadał bratu ziemniaki z masłem:baffled:. Może zacznę mu też podawać osobno ziemniaki, mięsko i warzywka - taki obiadek trzyskładnikowy, zamiast wszystko razem mieszać w zupkę. No sama nie wiem, ale chciałabym żeby jadł lepiej. Na początku wcinał (może dlatego, że coś nowego), teraz nie bardzo.
 
reklama
My zakupilismy blender i zaczynam powoli gotowac dla madudy :-pzakupy w eko sklepie moj ma zrobic i bedziemy gotowac:-p;-) nie wiedziałam ze przepiorcze lepsze az tak mam znajoma co swoje sprzedaje jajka przepiorcze własnie musze do niej zadzwonic i zamowic:-D
 
a ja chyba przestanę mieszać MM1 z MM2 bo mi młody niedopija porcji :no: może faktycznie to bardziej kaloryczne ja dawałam 4 miarki 1 i 2 miarki 2 :baffled:

junior za wyjątkiem owoców i szpinaku pochłania dania i zupy słoiczkowe i moje byle ciepłe były bo zimnego nie ruszy (tzn. nie podgrzanego) :no:

no i od wczoraj znów się zbiesił na płyny ani herbatka ani soczek :no:
a dziś kupka to prawdziwy kupsztal był :szok:
 
Ja już nie wiem co robić, tzn. co dawać Małemu jeść. Gotuję mu od samego początku sama i jadł ładnie. Wiadomo pierwsze 2-3 dni to tak próbował, a potem to potrafił zjeść 120ml, a nawet więcej. Od jakiś 2 tygodni nie chce jeść, w ogóle nie otwiera buzi, raczej ja mu przemycam. I obojętnie co mu dam (a próbuje różnych warzywek i owoce) to taka sama reakcja. Daje mu gdzieś 3-3,5 godziny po picu mleka, więc raczej powinien być głodny. Ma ktoś jakieś pomysły? Bo jak mam gotować po to by wyrzucać to wymiękam.
 
a może zrób przerwę w podawaniu dań :confused: nie wiem co prawda czy można zrezygnować na jakiś czas z tego typu jedzenia i wrócić do samego mleka i kaszek :confused: albo spróbuj karmić go 4-5h po mleku to na bank powinien być głodny; no bo chyba nie przestało mu nagle wszystko smakować ;-)
albo zajrzyj do buzi, pleśniawki, ząbki to wszystko odbija sie na jedzeniu, brak apetytu
 
Ja już nie wiem co robić, tzn. co dawać Małemu jeść. Gotuję mu od samego początku sama i jadł ładnie. Wiadomo pierwsze 2-3 dni to tak próbował, a potem to potrafił zjeść 120ml, a nawet więcej. Od jakiś 2 tygodni nie chce jeść, w ogóle nie otwiera buzi, raczej ja mu przemycam. I obojętnie co mu dam (a próbuje różnych warzywek i owoce) to taka sama reakcja. Daje mu gdzieś 3-3,5 godziny po picu mleka, więc raczej powinien być głodny. Ma ktoś jakieś pomysły? Bo jak mam gotować po to by wyrzucać to wymiękam.
nasze dzieci dopiero co poznaly nowe smaki, poczekaj ...daj mleczko jak nie chce stalego posilku:tak:A moze ida zabki?
 
a może zrób przerwę w podawaniu dań :confused: nie wiem co prawda czy można zrezygnować na jakiś czas z tego typu jedzenia i wrócić do samego mleka i kaszek :confused: albo spróbuj karmić go 4-5h po mleku to na bank powinien być głodny; no bo chyba nie przestało mu nagle wszystko smakować ;-)
albo zajrzyj do buzi, pleśniawki, ząbki to wszystko odbija sie na jedzeniu, brak apetytu
Mozna, syn dostal alergii na poczatek wprowadzania dan i lekarz kazal na piers przejsc bez podawania innego jedzenia plus woda oczywiscie
 
Mleka i tak pije dużo (tzn. często, bo nie wiem ile), bo stały posiłek dawałam mu do tej pory raz dziennie tylko. W sumie może te dłuższe przerwy by pomogły, ale to nie jest takie proste jeśli karmi się piersią. Bo przy tak długiej przerwie to chyba piersi mi pękną :baffled:. Teraz dając mu jeden posiłek mam bardzo pełne piersi, nieraz muszę ściągać. A produkcja jeszcze bardziej mi się zwiększa, bo on często pije w nocy (co 3 godziny, czasem 4). Nie wiem czy to ząbki, bo pediatra już od jakiegoś czasu mówi, że dziąsła ma rozpulchnione, ja tam nic na razie nie widze. Są twarde ale to już od jakiegoś czasu, no i faktycznie paluchy nachalnie wkłada do buzi. Więc może to ząbki?!
No nic chyba nie będę się stresować, tylko dawać chociaż trochę codziennie, żeby sobie popróbował, posmakował. czy mówicie, że lepiej zrobić kilkudniową przerwę i zobaczyć czy jak będzie później jadł?
 
reklama
Ja mu zmiksowałam jabłko gruszkę i kilka szt truskawek, jadł aż się trząsł ;-)
Anmika może przeczekaj kilka dni i na nowo spróbuj, albo możesz też do kaszki dodać trochę owoców i zobaczyć reakcje ;-)
 
Do góry