reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

METYPRED w 8 tygodniu

Monia0731

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2024
Postów
143
Cześć dziewczyny,
Jestem po poronieniu. Aktualnie w 8 tygodniu. Zażywam:
3x1 duphaston
1xacard (noc)
1xpregna start +pregna dha
2x1 magnez
1x na noc clexane
5x1 heviran (na opryszczkę, biorę już od 6 dni, będę brać 10)

No i dziś podczas kontroli lekarz zauważył plamienie… dostałam METYPRED. Jestem załamana. Strasznie boję się tego leku. Niestety, przeczytałam ulotkę. Boję się, że jeżeli go nie wezmę to ciąża padnie. A jeśli wezmę, to uszkodzę ciąże.

Czy któraś z Was stosowała ten lek? I urodziła zdrowe dziecko?
 
reklama
Ja brałam ale ze względu na moją chorobę autoimmunologiczną całą ciążę. Reumatolodzy twierdzą że lek jest bezpieczny także ja bym zaufała lekarzowi. Na pewno wie co robi zwłaszcza że wcześniej poronilas. Mam 3 miesięczna zdrową córeczkę ☺️
Powodzenia 🤞
 
Proponuję, abyś dodatkowo skonsultowała z lekarzem sposób przyjmowania clexane i acard - wg mojej wiedzy przyjmowanie obydwu tych leków, w tym samym czasie, zwiększa ryzyko krwawień (jeden i drugi mają działanie przeciwzakrzepowe). Zalecenia moich lekarzy mówią, żeby Acard przyjmować na noc, a heparynę rano (o stałych porach) i aby między przyjęciem jednego, a drugiego leku był 12h odstęp.
 
Ja brałam ale ze względu na moją chorobę autoimmunologiczną całą ciążę. Reumatolodzy twierdzą że lek jest bezpieczny także ja bym zaufała lekarzowi. Na pewno wie co robi zwłaszcza że wcześniej poronilas. Mam 3 miesięczna zdrową córeczkę ☺️
Powodzenia 🤞
dziękuję Ci kochana. Nawet nie wiesz ile dla mnie znaczy ta wiadomość!! Dziękuję, że napisałaś.
 
Proponuję, abyś dodatkowo skonsultowała z lekarzem sposób przyjmowania clexane i acard - wg mojej wiedzy przyjmowanie obydwu tych leków, w tym samym czasie, zwiększa ryzyko krwawień (jeden i drugi mają działanie przeciwzakrzepowe). Zalecenia moich lekarzy mówią, żeby Acard przyjmować na noc, a heparynę rano (o stałych porach) i aby między przyjęciem jednego, a drugiego leku był 12h odstęp.
dziękuję Ci bardzo. Acard i heparynę biorę na noc. Dzis skonsultuję, bo mam wizytę.
 
reklama
Konsultowałam ten lek z innym lekarzem ginekologiem (kuzynem mojego męża), który powiedział, że nie zastosowałby tego leku. Ale ja wybrałam mojego lekarza nie bez powodu (pracuję w najlepszym szpitalu, specjalizuje się w ciężkich ciążach) no i muszę mu zaufać.
Wzięłam ten leki.. trzymajcie kciuki!
 
Do góry