reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

mój małż nie miał problemu za pierwszym razem
tylko teraz za drugim twierdzi: 'po co przecież było ok'
:-D
 
reklama
Cześć czy mogę Was prosić o interpretację wyników nasienia? aglutynacja - brak, koncentracja plemników 68,75 mln/mL, całkowita liczba plemników w ejakulacie 220ml, ruch postępowy 54%, ruch całkowity 65%, nieruchome 35%, żywotnośc plemików (test eozyna-nigrozyna) 77%, koncentracja komórek okrągłych 0,93 mln/mL - będę wdzięczan za pomoc, męczyłam męża od kilku lat aby zrobił badania, a teraz szukam w forum wyników interpretacji, zrozumiecie jak to jest dla nie ważne z góry dziękuję
 
Czy któraś z Was potrafiłaby zinterpretować badanie nasienia? Wizytę u gin mam dopiero za 1,5 tyg.... a sama mam wątpliwości

abstynencja: 4 dni,
objętość ejakulatu 4,9 (norma 1,5-5,00),
ph
7,6 (norma 7,2-8,00),
liczba
48 (norma 15-120,00),
ruch
postępowy 55% (norma 32%);
szybki postępowy
- 30,
ruch oscylujący - 7,
ilość plemników prawidłowych
4% (dolna granica 4%),
pleminiki patologiczne
96% (górna granica 96%)-
patologia główki 96,
patologia wstawki
43,
patologia witki
12,
pleminiki niedojrzałe
1,
aglutynacja 0 (norma 0-10,00).

Martwi mnie morfologia bo jest na pograniczu :( reszta jest chyba ok..... Dziewczyny, które miałyście doczynienia z tymi badaniami pomóżcie, co robić, czy są szanse? Ja się jeszcze nie badałam....
 
Ostatnia edycja:
Hej! Moj maz mial badanie nasienia,wiec mniej wiecej wiem jak to wyglada. otoz wyniki nie sa najlepsze. tak jak mowisz morfologia jest kiepska,powiedzialalbym nawet ze bardzo. Tak jak widac prawidlowych plemnikow jest 4 % a nie prawidlowych 96 %, ale to pewnie bylo pierwsze badanie? Wyniki meza mozna poprawic suplementami diety albo niech maz zglosi sie do androloga badz urologa. twoj maz ma 48 ml plemnikow w calym ejakulacie czy w 1 ml bo nie ma informacji.

Szansa jest nawet na naturalen zajcie w ciaze. Na innych watkach dziewczyny zachodzily przy gorszych parametrach. Dobrze ze zaczeliscie diagnostyke od meza. Wynii niech zobaczy ginekolog a jesli zajdzie potrzeba androlog.
 
mitaka jesli tak to nie jest z tym tragicznie. Teraz warto bylo by poprawic morfologie.

Mozesz podawac m suplementy diety Androvit Salfazin,Wit C. ( jest dobra na ruch)

Moj m mial 11 ml/ml mimo ze ponizej normy,to lekarz powiedzila nam ze najwaznijeszy jest ruch i morflogia. No a ta wyszla super.
Zawsze wyniki mozna powtorzyc za 3 miesiace
 
Wyniki nie sa bardzo złe, nie martw sie;-)
Rzeczywiście warto wspomóc jakość nasienia, my byliśmy prowadzeni przez naprotechnologa i m. dostał takie zalecenia (ale wyniki miał duuuużo gorsze -3,2 mln/ml, więc nie wszystkie Was dotyczą, sądzę że wystarcza suplementy )
1) zredukować alko, kawę, colę
2) luźne ubrania, bokserki, nie kąpać się w gorącej wodzie
3) zredukować stres
4)wit. C 1000mgx1dz
omega-3 1000mg dziennie
Vigantol- witD3 3 krople dziennie
wit b12 1 amp. co 4 tygodnie
koenzym q10 200mg x dziennie
kwas liponowy Oeparol 3g
Clostyllbegyt 25mg dziennie czyli 1/2 tabl
5) kontrola hormonów TSH, FSH, LH, PRL, testosteron
6) badanie nasienia za 3 m-ce- tego juz nie zdążyliśmy :
 
Moim zdaniem jeśli to pierwsze badanie, to nie masz się co martwić...

U mojego męża 2,5 roku temu było gorzej, tzn. miał tylko niecałe 7ml/ml i nie za ciekawa morfologia, ale dokładnie już nie pamiętam. Mąż miał dodatkowo robiony posiew nasienia, bo nie było ono jałowe i okazało się, że przyczyną słabych parametrów jest bakteria w nasieniu. Dostał antybiotyki (żeby zwalczyć tą bakterię) i różne witaminy i suplementy, o których koleżanki piszą powyżej (Salfazin, cynk, wit. C), zaczął się zdrowo odżywiać, odrzucił całkowicie alkohol (bo w weekendy lubiał sobie piwko wypić), luźne majciochy i zero laptopa na kolanach! Dawałam mu też soki i przeciery. Mieliśmy powtórzyć badania po 3 mcach leczenia, ale nie zdążyliśmy ;-) Zaszłam w ciąże w kilka dni po skończeniu brania antybiotyku :) Teraz mamy prawie 2 letnią córkę :-) A byliśmy już szykowani do inseminacji i lekarz za bardzo nas nie pocieszał. W takim przypadku warto skonsultować się też z andrologiem lub urologiem, czy problemy z nasieniem nie mają głębszej przyczyny. Trzymam za Was kciuki!
 
Dzięki dziewczyny za pomoc. Niezmiernie cieszę się, ze Wam się udało :happy:

pozostałe wyniki to:
agregacja 0% (0-10 norma)
komórki okrągłe <5 (norma 0-5)
liczba leukocytów <0,1 (norma 0-1)
liczba komórek spermatogenezy <0,1 (norma 0-1)
pleminiki żywe 89% (minimum 58)
HOST 82% (minimum 58)

i napisane "patologia plemników miernie zaawansowana"

odczytywałam wyniki przez internet i nie wyświetliła mi się druga strona wczoraj. ale poza tą uwagą, która już wczoraj była oczywista reszta chyba wporządku

Robimy dzisiaj posiew - czekam na wyniki.
Zakupiłam salfazin, wit C 1000 musujaca i witamine e, no bierze ze mną już od paru dni kwas foliowy chociaż na morfologie witaminy raczej nie działają, no ale zaszkodzić tez nie powinny. Zarejestruje go najpierw do urologa niech sprawdzi czy nie ma tych żylaków całych i czy to nie wina przegrzewania, niech powie czy da się jakoś ta morfologię poprawić i ewentualnie da namiary na adrologa.

JESZCZE RAZ WAM DZIEKUJĘ :)
 
reklama
Do góry