reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mdlosci

Mnie męczyło prawie 2 miesiące od 8 tygodnia do 15 włącznie, koszmar, na szczęście teraz jestem w połowie 20 tygodnia i tylko czasem mam mdłości - zwłaszcza po majonezie - ale w ogóle nie zwracam i już nie muszę pić coli, bo wszystko gra :sorry:
 
reklama
Ja jestem w 9 tc i praktycznie od samego początku mam straszne mdłości, które trwają praktycznie cały dzień a nasilaja się masakrycznie wieczorem. Ale od 2 dni przed snem jem kisiel, taki rzadszy i rano jest lepiej, a ostatnio odkryłam też, że pomaga mi woda od ogórków kiszonych i w ogóle wszystko co jest kwaśne (woda z cytryną, kiwi) a pogarsza mi się po słodkim. Nie mogę nawet zwykłej herbaty pić. W pierwszej ciązy tak nie miałam, tylko poranne mdłości a teraz to po prostu koszmar.Chociaż z drugiej strony radośc bo to znaczy że hormony odpowiadajace za rozwój ciąży działają jak należy, więc jakoś trzeba to wytrzymać :-)
 
To jest moja druga ciąża, nieplanowana, dopiero za kilka dni mam wizytę u ginekologa. Przy pierwszej ciąży w ogóle nie miałam nudności, ani zgagi, tyko raz na początku zwymiotowałam po wypiciu szklanki piwa kiedy to jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży :) a tak było super.. teraz budze się rano i mi ciągle niedobrze...
 
Ja mdłosci w pierwszej ciąży nie miałam, ale całodniowe wymioty, w drugiej ciąży od początku mdłosci i pomagała mi tylko cola gdzie wczesniej jej nie lubiałam. Teraz czasem mnie jeszcze mdłosci pomęczą ale pomagaja mi cukierki imbirowe verbeny.
 
Wpierwszej ciazy to mialam masakre do 5 miesiaca bylam nie zywa zupe gotowalam stojac z miska pod pacha nie raz musialam wyleciec z tramwaju 2 przystanki przed domem tylko po to zeby zwymiotowac jak jakis menel pod plotem minąl 5 misiac i przeszlo,w drugiej ciazy nic nie zdazylam poczuc bo jej nie utrzymalam,w drugiej ciazy meczylam sie ok 15-16 tyg najbardziej przeszkadzaly mi papierosy i jak sie zmeczylam np po wejsciu po schodach na 3 pietro od razu lecialam do ubikacji nie zamykajac za soba drzwi wejsciowych....teraz jestem w 7 tyg zaczelo sie delikatnie raz w ubiegla sobote mnie po poludniu zmulilo ale tak naprawde ostro i przeszlo troche w niedziele no a od poniedzialku to juz umieram masakra....jeszcze ten okropny posmak w buzi,ktorego nie moge niczym zagrysc ani zapic ohyda
 
karola spróbuj Rennie jest na zgagę , pomaga ten posmak trochę zneutralizować> U mnie mdłości i wymioty minęły dopiero po 14 tygodniu. Powinna pomóc też szklanka zimnego mleka
 
Na szczęście ja nie miałam takich problemów w czasie ciąży, obyło się bez tych okropnych mdłości... Z tego co wiem wielu kobietom pomaga herbata z imbirem, chociaż uważam, że jest tak niesmaczna, że ona sama może powodować odruch wymiotny. ;) Poza tym wyczytałam na jednym z portali, że dobrym sposobem jest też zjedzenie czegoś lekkiego kilkanaście minut przed wstaniem z łóżka, czy działa? hm nie potrafię powiedzieć, bo jak wspominałam, mnie problem ominął. Tutaj jest więcej metod na walkę z mdłościami: Zapobieganie porannym mdłościom w ciąży - W dobrych stosunkach
 
niestety nie na każdego działa ja nie mogłam nic zjeść ani pic przed wstaniem bo mi się nasilały i mdłości i wymioty
 
reklama
Witaj, moje mdłości skończyły się w 4 miesiącu, moim sposobem na poranne mdłości było szybkie śniadanie tzn od razu jak się obudziłam biegłam po płatki z mlekiem kilka łyżek i wszystko było ok do końca dnia.
 
Do góry