reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
A można w ogóle na życzenie cc?
Wszystko można :blink:... prywatna klinika lub znajomy lekarz i pisze we wskazaniu ze strach przed porodem... dodaje coś od siebie i gotowe... mi nie chodzi o to że boję się rodzić bo tak nie jest... mój drugi poród trwal 4 godziny w tym z 30 minut bólu, ale mialam zalatwiana położna... ja się boję że znów mnie natna... a 3 raz zszywana być nie chcę
 
reklama
Hej , mam nadzieję , że zostanę przez Was jeszcze przygarnięta :)
Nic chciałam dołączyć do póki nie miałam pewności , że wszystko w porządku . Jestem po dwóch stratach , teraz na szczęście wszystko w normie :)

Sporo stron do czytania, ale mam nadzieje , że zapoznam się z zarysem tematów .

Co do wyprawki to chyba jest rzecz która mnie przeraża , więc miło będzie poczytać co jest Wam potrzebne w szczególności od mam z doświadczeniem
:)
Witaj [emoji16] zawsze chętnie przygarnia my nowe mamy

Baranka przy córce miałam, przy synku karuzele [emoji12] a obydwoje najlepiej bawili się i zasypiali na macie [emoji23]
 
Do i ja dopisze swoją listę wyprawki :)
DLA MAMY:
1. podkłady poporodowe na łóżko - 5 szt (o ile wasz szpital ich nie zapewnia)
2. podkłady poporodowe - podpaski 2-3 paczki (jak miałyście obfite okresy, kupcie więcej)
3. koszule do karmienia - 3 szt
4. wkładki laktacyjne jednorazowe (1 paczka) i wielorazowe (2 paczki)
5. nakładki na toaletę
6. wielorazowe majtki poporodowe siateczkowe (2 paczki)
7. żel pod prysznic pozbawiony zapachu np. Biały Jeleń + kosmetyki do codziennej higieny - pasta do zębów, szampon (fajnie kupić buteleczki turystyczne, małe w Rossmanie lub pojemniczki, do których sie to przeleje w domu)
DLA DZIECKA:
- do szpitala-
1. pampersy 1 - jedna paczka do szpitala
2. chusteczki nawilżane
3. rożek/kocyk
4. 3 pary pajaców/ śpiochy + kaftaniki - co kto woli, można czapeczkę jeśli ktoś chce (ja nie biorę)
5. 3 pieluchy tetrowe
6. pielucha duża bambusowa (super sie sprawdza po kąpaniu jako ręcznik lub otulacz)
7. płyn do kąpieli (dobre są te Hippa, Bobini)
8. cążki (dzieci mają długie ostre pazurki, warto mieć juz w szpitalu)
9. co niektórzy na początek preferują niedrapki - rękawiczki (ważne, zeby często i długo ich nie zakładać, dziecko ma poznawać siebie, w tym celu patrz pkt wyżej: cążki ;))
W razie czego, mąż dowozi coś potrzebnego, dlatego nie ma co sie pakować jak na wyprawę półroczną ;)
-do domu-
1. pampersy 1/2
2. chusteczki nawilżane/ płatki duże kosmetyczne i woda z kranu :D
3. smoczek ortodontyczny
4. maść na odparzenia Bepanthen (super sie sprawdza też na poranione brodawki, zwłaszcza dla pierworódek, choć niekiedy kobiety zawsze na to cierpią) mozna kupić Sudocrem, ale należy pamiętać, że sie go używa na poważne odparzenia
5. kosmetyki do codziennej pielegnacji (płyn do mycia, oliwka do kąpieli, krem)
6. rożek/kocyk
7. termometr bezdotykowy
8. aspirator kataru "Katarek" (mój absolutny must have, jak dziecko będzie miało katar, to będziecie dziękować temu, kto to wymyślił ;))
9. pieluszki tetrowe - 10 szt
10. otulacz bambusowy (duża pielucha) - jak pisałam, super sie sprawdza w kapieli
11. ubranka - wiadomo :)
12. płyn do prania dzieciecych ubranek - ja kupuję Persil Sensitive (biały) i piorę w nim ubrania wszystkich domowników :)/ coś delikatnego do płukania, ale wmałych ilosciach można dać - są hipoalergiczne Bobini czy Coccollino białe, ale generalnie w pierwszym miesiącu zycia im mniej chemii, tym lepiej :)
13. Espumisan w płynie, jakby dzieciątko miało kłopoty z brzuszkiem (warto też na zaś kupić w płynie i schować Pedicetamol i Ibum i paracetamol - czopki dla noworodków)
13. rogal do karmienia
14. nawet w przypadku kp - warto mieć jedną butelkę małą np. Avent
15. ja miałam laktator ręczny Avent - dobry przy nawale pokarmu albo żeby sciągnąć pokarm, gdy chcemy na chwilę wyjść - generalnie lepiej kupić po porodzie w razie potrzeby, ja juz rodziłam, to kupię ;)
16. herbatki laktacyjne - jak ktoś jest podatny na efekt placebo ;) :D
17. szumiś - miałam przy najmłodszej, sprawdził się, polecam :)

Nooo, jak coś mi sie przypomni to dopiszę, ale musicie wiedzieć, że ja kupuję to, co niezbędne wszak kilka razy w niedługim czasie rodziłam, a i nie lubię wydawać niepotrzebnej kasy na pierdółki, które sie nie przydadzą ;)
Wkleję też to w wątek z wyprawką :)

Tak naprawdę dla każdej mamy must have będzie inny.
Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to warto się zorientować co zapewnia szpital a co warto mieć swojego.
Ja dla dziecka musiałam zapewnić tylko pieluszki chusteczki nawilżane, resztę zapewniał szpital.
U mnie w szpitalu majtki też nie były wskazane. Z tego co się orientuje to chodzi o dostęp powietrza do rany (czy to po cc, czy po sn). Ja zamiast podpasek które u mnie nie wystarczały mogę polecić duże prostokątne podkłady higieniczne. Jak się pytacie jak chodzić bez majtek to normalnie ze złączonymi nogami nic nie wypada :D
Jak któraś nosiła majtki to nawet nikt przecież nie widział, ale przy obchodzie trzeba było być bez.
Maści na odparzenia radzę nie kupować bo to co działa na jedno dziecko na drugie w ogóle. U nas ani alantan, ani bepanthen nie działały a tylko nivea na odparzenia. W szpitalu dostaniecie na pewno próbki w małych opakowaniach to fajnie można sprawdzić co się sprawdza.
Leków też na pewno żadnych nie kupię na zapas, bo zwyczajnie mają krótki termin ważności, a dostęp do apteki jest cały czas. Jedynie octanisept na pępek (tutaj są różne szkoły) i ranę po cc.
Smoczka też proponuję nie kupować więcej jak jednego i butelki tak samo, bo czasami się okazuje że trzeba wypróbować kilka zanim jakiś dziecku przypasuje.
Laktator też odradzam od początku bo kupicie w każdym sklepie dziecięcym, a czasmi mimo szczerych chęci kp nie udaje się.
Rzeczy dziecka od początku prałam w naszych płynach do prania, tylko osobno i z delikatnym płynem do płukania. Gdyby był problem jakiś to bym zmieniała, ale mojemu dziecku nie robiły to różnicy.

Zastanawiam się nad Szumisiem, dużo z Was go zachwala, przy pierwszym dziecku wydawał mi się nie potrzebny, ale może rzeczywiście tak super ułatwia zasypianie :p
 
Tak naprawdę dla każdej mamy must have będzie inny.
Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to warto się zorientować co zapewnia szpital a co warto mieć swojego.
Ja dla dziecka musiałam zapewnić tylko pieluszki chusteczki nawilżane, resztę zapewniał szpital.
U mnie w szpitalu majtki też nie były wskazane. Z tego co się orientuje to chodzi o dostęp powietrza do rany (czy to po cc, czy po sn). Ja zamiast podpasek które u mnie nie wystarczały mogę polecić duże prostokątne podkłady higieniczne. Jak się pytacie jak chodzić bez majtek to normalnie ze złączonymi nogami nic nie wypada :D
Jak któraś nosiła majtki to nawet nikt przecież nie widział, ale przy obchodzie trzeba było być bez.
Maści na odparzenia radzę nie kupować bo to co działa na jedno dziecko na drugie w ogóle. U nas ani alantan, ani bepanthen nie działały a tylko nivea na odparzenia. W szpitalu dostaniecie na pewno próbki w małych opakowaniach to fajnie można sprawdzić co się sprawdza.
Leków też na pewno żadnych nie kupię na zapas, bo zwyczajnie mają krótki termin ważności, a dostęp do apteki jest cały czas. Jedynie octanisept na pępek (tutaj są różne szkoły) i ranę po cc.
Smoczka też proponuję nie kupować więcej jak jednego i butelki tak samo, bo czasami się okazuje że trzeba wypróbować kilka zanim jakiś dziecku przypasuje.
Laktator też odradzam od początku bo kupicie w każdym sklepie dziecięcym, a czasmi mimo szczerych chęci kp nie udaje się.
Rzeczy dziecka od początku prałam w naszych płynach do prania, tylko osobno i z delikatnym płynem do płukania. Gdyby był problem jakiś to bym zmieniała, ale mojemu dziecku nie robiły to różnicy.

Zastanawiam się nad Szumisiem, dużo z Was go zachwala, przy pierwszym dziecku wydawał mi się nie potrzebny, ale może rzeczywiście tak super ułatwia zasypianie :p
Najlepsze na odparzenia to mycie pupy wietrzenie i maka ziemniaczana
 
Dokładnie. Woda, mydełko dzieciece i powietrze to najlepsze lekarstwo. :) Chusteczki tylko w podróż.

Ja dzisiaj leżę cały dzień uchachana...

Syn SAM Z SIEBIE wyszedł rano z psem, a córcia zrobiła mi śniadanie do łóżka. I sobie i bratu też. Potem... posprzątała swój pokój (a to naprawdę coś, ciuchy i zabawki na calutkiej podłodze skutecznie zasłaniały panele). Wow. Mam wspaniałe, kochające i troskliwe dzieciątka. <3
 
reklama
Dokładnie. Woda, mydełko dzieciece i powietrze to najlepsze lekarstwo. :) Chusteczki tylko w podróż.

Ja dzisiaj leżę cały dzień uchachana...

Syn SAM Z SIEBIE wyszedł rano z psem, a córcia zrobiła mi śniadanie do łóżka. I sobie i bratu też. Potem... posprzątała swój pokój (a to naprawdę coś, ciuchy i zabawki na calutkiej podłodze skutecznie zasłaniały panele). Wow. Mam wspaniałe, kochające i troskliwe dzieciątka. <3
Moj tez sprzata, nie ma opcji żebym ja po nim lego ogarniala, kupiłam mu maly dywan i na nim może rozwalac,a nie po całym mieszkaniu
 
Do góry