reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Co do ubranek to możliwe ze będę miała coś do odsprzedania bo ja miałam już dla moich bliźniaczek bardzo dużo ubranek pokupowanych. A wątpię ze mi się znowu trafia bliźniaki i to dwie dziewczynki...
 
Zastanawiam się czym się różni duphaston od luteiny
Duphaston w ciąży: porównanie z luteiną

Alternatywą dla duphastonu w ciążyjest luteina - czyli czysty, naturalny progesteron. W przeciwieństwie do duphastonu, nie jest syntetykiem, ale ma bardzo podobne działanie - też uzupełnia niedobory żeńskiego hormonu. Luteinę można przyjmować w dwójnasób - pod język lub dopochwowo. Ta druga forma w przypadku ciężarnej nie jest najkorzystniejsza, bo luteina potrafi zmienić odczyn w pochwie na bardziej zasadowy i otworzyć drogę wielu infekcjom intymnym. Duphaston ma formę tabletek zażywanych doustnie, więc takiego ryzyka tutaj nie ma. Różnica widoczna jest także w cenie obydwu preparatów - luteina jest o wiele tańsza. Zarówno stosowanie luteiny, jak i duphastonu w ciąży może pociągać za sobą skutki uboczne, do których należą: mdłości, migreny, wymioty, a nawet stany depresyjne. Jednakże wiele kobiet o wiele lepiej znosi przyjmowanie luteiny niż duphastonu. Ten drugi lek bywa przez nie gorzej tolerowany i częściej powoduje pogorszenie samopoczucia.
 
Angel juz Ci wyjasnila ;-) moja gin toleruje tylko luteine xP dlatego mi ją dala. Z refundacją kosztuje ok 6/7 zł 28 tabletek. Ja biore 2 razy dziennie ale niedlugo bede juz odstawiac
Właśnie zastanawiało mnie dlaczego jedni przepisują luteinę a inni duphaston
 
Co do ubranek to możliwe ze będę miała coś do odsprzedania bo ja miałam już dla moich bliźniaczek bardzo dużo ubranek pokupowanych. A wątpię ze mi się znowu trafia bliźniaki i to dwie dziewczynki...
Ja po corce bardzo duzo oddalam do domu dziecka a i tak mam tego pelno.. ale obiecalam bratu ze je zostawie ale cos sie do roboty nie bierze i ani widu ani slychu o dziecku xP
W sumie mam cicha nadzieje ze u nas będzie Marcyśka a nie Antek ale znajac zycie bedzie chlopak i trzeba bedzie wszystko kompletowac :p
 
reklama
Do góry