reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
Czesc Dziewczynki!!!
Dzisiaj w koncu pospalam!!!
U mnie tez pogoda nieciekawa. Wiatr, deszcz, choc slonce czesto sie przebija. Moze jeszcze bedzie ladny dzien?
W srode ide na USG, mozna powiedziec polowkowe. Juz sie nie moge doczekac. I mam nadzieje, ze moje Malenstwo dupka sie nie odwroci:-)
I wiecie co, pierwsza wizyta u ginekologa!!! Wiem dziwne i nawet szokujace. Ale w Danii tak jest. Cala ciaze prowadzi lekarz rodzinny i polozna. W ogole, jezeli wszystko jest w porzadku to tych wizyt nie ma za duzo - u lekarza rodzinnego 3 razy w ciagu ciazy.
Milego dnia i szczesliwych brzuszkow zycze!!!!
 

Co do kreski na brzuszku, to ja trochu mam :) ale bardziej martwi mnie to iż strasznie owłosił mi się brzuchol ;p no normalnie sama sierść he he ;] ach, ta burza hormonów ;D
Ja też mam mega owłosiony brzuch:tak::-D:-D:-Di to takie długie pojedyncze włoski i pomiędzy nimi masa krótkich:tak::-D


M wrocil do domu z

I bylismy na pysznej kolacjo wyzerce :) jestem pelna bardzo pelna jadlam miesko z grilla ,byl ogromny bar salatkowy :) i deser i pilam pysznego orzezwiajacego koktaila bez alkoholowego naturalnie :)
bylo fajowo .
A oto my :)i nasz rok :)

Kochana pięknie wyglądacie:tak::-)


Agniesiak ty pewnie wygralas w duzym lotku i stad te zakupki.Czytalam ze ktos z Twojej miejscowosci wygral:-D:-D:-D
Hehe, chciałabym, ale akurat my nie graliśmy:-:)-D
Ale ja się dowiem kto tyle kasy zgarnął



Słuchajcie, jak sie liczy miesiące ciąży?? Ja wszystkim mówiłam,że kończę 4miesiąc, a tu kumpela mi mówi,że jestem w 3,5 miesiącu ciąży :szok: Już sama nie wiem ... Niby rzeczywiście 3,5 miesiąc, bo termin mam za 5,5 miesiąca, więc razem daje 9 miesiecy... Jak to w końcu się liczy?? Naczytalam się sporo, ale im wiecej czytam, tym bardziej jestem niewiedząca...

Z moich wyliczeń wynika, że jestem w 3,6 miesiącu ciąży... ech, lepiej to wyglada w tygodniach, bo 16 tydzień lepiej brzmi ;-)
Kochane ja znalazłam coś takiego:

Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.


2. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz


3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień


Lecę oglądac tvp2:tak::-)



 
Czesc Dziewczynki!!!
Dzisiaj w koncu pospalam!!!
U mnie tez pogoda nieciekawa. Wiatr, deszcz, choc slonce czesto sie przebija. Moze jeszcze bedzie ladny dzien?
W srode ide na USG, mozna powiedziec polowkowe. Juz sie nie moge doczekac. I mam nadzieje, ze moje Malenstwo dupka sie nie odwroci:-)
I wiecie co, pierwsza wizyta u ginekologa!!! Wiem dziwne i nawet szokujace. Ale w Danii tak jest. Cala ciaze prowadzi lekarz rodzinny i polozna. W ogole, jezeli wszystko jest w porzadku to tych wizyt nie ma za duzo - u lekarza rodzinnego 3 razy w ciagu ciazy.
Milego dnia i szczesliwych brzuszkow zycze!!!!


Wow :shocked2: ja bym nie wytrzymała bez żadnego usg :tak: wiem że za granicą tak jest ale wczoraj mój mąż stwierdził ze nie wytrzyma sam do usg połowkowego 20-22tc i ze wybierzemy sie w16-17tc na usg prywatnie:-):-)
 
Wow :shocked2: ja bym nie wytrzymała bez żadnego usg :tak: wiem że za granicą tak jest ale wczoraj mój mąż stwierdził ze nie wytrzyma sam do usg połowkowego 20-22tc i ze wybierzemy sie w16-17tc na usg prywatnie:-):-)

Nie! Nie! Usg bedzie drugie. Pierwsze mialam w 12 tc. W przyszlym tygodniu nastepne i to juz moze byc koniec :-(
Ale, jezeli bede w Polsce, a mam nadzieje, ze bede mogla, to oczywiscie pojde do swojego gina i bez USG sie nie obejdzie:-)
 
Agniesiak85, ja tez to wyczytałam, że róznie się liczy miesiące ciąży. Również wyczytałam, że miesiące ciąży liczy sie od zapłodnienia a nie od OM. Dlatego w końcu zgłupiałam
 
Hej,
jak by nie liczyć to i tak jesteś w 4 miechu, tak jak ja:-)
Ja liczę wg takiego kalendarza:
0-4,5=>I
4,5-9=>II
9-13,5=>III
13,5-18=>IV
18-22,5=>V
22,5-27=>VI
27-31,5=>VII
31,5-36=>VIII
36-40=>IX
 
mandarynki w sklepach sa i nie jakos tak tragicznie drogie :tak: No chyab ze jadlob ysie je na kilogramy :-D
Ale na pewno nie sa takie smaczne jak w sezonie :tak:
Ja przychylam sie do Rennie - to moj najlepszy przyjaciel nie tylko w ciazy ;-)
Mi Rennie pomaga, ale po krotkim czasie zgaga wraca, po migdałach przechodzi na dobre.
Nerwobol minimalnie przeszedl ale mam grype chyab - goraczka, bol miesni, ogolne rozbicie i lekkie drapanie w gardle...
Macie jakies sposoby?????:cool:
Na gardło na pewno nie zaszkodzi płukanie gardła woda z solą, a jesli na sama mysl o wzięciu do ust takiej mieszanki masz odruch wymiotny :-), to zapytaj w aptece czym mozesz płukać, na gorączke mozna paracetamol, najlepiej jednak idź do lekarza!
 
reklama
dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście dziś kolejny problem stłukłam termometr rtęciowy i dostaje szału z troski o fasolkę, mam nadzieję ze nic się nie stało, przepłakałam już 3 dni, bo naczytałam się straszynych rzeczy o tej ręci, dzwoniłam też do instytutu med.pracy w Sosonowcu i tam mily Pan pocieszył mnie, że nic złego nie powinno się stać. Powoli w tej ciązy staję się ekspertem od chemii, bakteriologii, wirusologii itd Ale postanowiłam skonczyć ze świrowaniem, mam nadzieję że mi się to uda, co ma być to będzie. Chyba sobie to gdzies powieszę na ścianie ten slogan.

A co do włosow na brzuch to też mam, ale przed ciąża tez niestety były, nawet takie pojedyńcze koło brodawek:(:)
 
Do góry