reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Tabasia - Wspolczuje ehh;/ Ja zanim jeszcze planowalam ciaze to wiedzialam, ze musze zrobic wszystko aby latac do PL na kontrole i badania potrzebne, bo inaczej to zwariuje jakby mieli mnie ani razu ginekologicznie nie badac w Norwegii a USG mialabym tylko raz....U mnie w okolicy ciezko w ogole z polskim lekarzem a co dopiero ginekolog, poza tym tu tak do wszystkiego ''naturalnie'' podchodza ze np. moja polozna pierwszy raz ode mnie uslyszala, ze z powodu wad wzroku zaleca sie cesarkie ciecie, ona mowi ze w Norwegii to nigdy czegos takiego nie slyszala...Takze jakby nie moja kontrola w PL to bym zwariowala jak pisalam wczesniej, bo zanim mnie okulista nie zbada to przec nie bede....nie mam zamiaru stracic wzroku...
 
reklama
współczuję Wam dziewczyny, że tak kiepsko z opieką ginekologiczną (czy ogólnie medyczną) za granicą... :szok:
my narzekamy na polską rzeczywistość, ale jak Was czytam, to czuję się jak pod królewska opieką :eek:
pozostaje życzyć, aby Wasze ciąże i porody były bez jakichkolwiek komplikacji i aby wszystko skończyło się pomyślnie (bo wtedy pomoc lekarska zbędna)
no i współczuję, na prawdę... :baffled:
to tak wiele znaczy, jak się ma dobrego lekarza,
od razu kobieta czuje się bezpieczniej :tak:
 
Hej Kobitki,
Uspokoilam sie troche, wiec opisze dzisiejszy koszmar u ginekologa...
Mialam usg dopochwowe. "Lekarka" NIE zmierzyla nawet Malenstwa. Pokazalam mi tylko glowe i raczke. Nawet serduszka nie widzialam. Co do pomiaru faldek na karku, zmierzyla cos tam i wyszlo 2,5mm, ale powiedziala, ze nie moze tego dokladnie okreslic, bo ma zly sprzet :wściekła/y: O kosci nosowej w ogole nie wspomniala. Mowila tylko, ze dziecko ma strasznie duzo glowke, cokolwiek to ma znaczyc :baffled:Wyszlo jej, ze moja ciaza jest starsza o (uwaga!) 3 tygodnie!!! Zaznacze tylko, ze robiac poprzednie usg u innych lekarzy, wiek ciazy wg usg byl taki sam jak ten z miesiaczki! Wiec jak to mozliwe???? Przeciez to bylo dziecko planowane, wiem dokladnie kiedy to sie stalo! Mowie Wam jaki koszmar :-( A na koniec tak mi gleboko wepchala ta glowice, ze myslalam, ze umre z bolu!!! Jak zwrocilam jej uwage, to szybko zakonczyla "badanie". A tak ja zachwalalam po pierwszej wizycie :confused:
Najgorsze jest to, ze do PL nie dam rady teraz poleciec, a tu u nas ciezko o dobrego specjaliste :baffled: Mowiac krotko jestem w czarnej d****
Bardzo sie z M dzis o to wszystko scielismy... Nerwow co niemiara :-(
Ionka to Polka byla. "Lekarz ginekolog" k***a :crazy: O tym Twoim tak jak piszesz, rozne opinie :baffled: Juz sama nie wiem... Na recepcji powiedzieli 100euro. Ponoc w Dublinie jest dobra lekarka...
Wszyscy tu tylko patrza jak cie oskubac z kasy :no:

Tabasia, a która to była lekarka? to nie przypadkiem ta Stępka, czy jak jej tam?? :confused:
nie przejmuj się, idziesz do innego, ja od początku wizyty się upomniałam o zmierzenie nosa i przezierności karkowej dzięcięcia. ale byłam wtedy w 11 tygodniu, to tylko nos mi pokazał, na przezierność było za wcześnie. w sumie i tak mnie uspokoił tym nosem :tak:
ja płaciłam 120 :dry: to co, zdarli ze mnie?

U mnie w okolicy ciezko w ogole z polskim lekarzem a co dopiero ginekolog, poza tym tu tak do wszystkiego ''naturalnie'' podchodza ze np. moja polozna pierwszy raz ode mnie uslyszala, ze z powodu wad wzroku zaleca sie cesarkie ciecie, ona mowi ze w Norwegii to nigdy czegos takiego nie slyszala...Takze jakby nie moja kontrola w PL to bym zwariowala jak pisalam wczesniej, bo zanim mnie okulista nie zbada to przec nie bede....nie mam zamiaru stracic wzroku...

właśnie ja powiedziałam o tym temu ginkowi (patrz list do Tabasi ;-)) i on mi zalecił iść do okulisty w Pl, bo tu też naturalnie wszystko.
będę w Pl JEDEN DZIEŃ w życiu się nie wyrobię ze wszystkim :szok: ale niestety nie dostałam dłuższego "urlopu" :wściekła/y:
także mam zamiar powiedzieć o moich oczach w poniedziałek w szpitalu (mam też inne rewelacje na swój temat, hehe, jak oni to wytrzymają) i ciekawa jestem, co mi powiedzą... :sorry2:
idę spać, dobranoc mamy! :-)
 
Tabasia jejku co to za jakas fladra ,matko jak tak mozna :(
Kochana popytaj innych znajomych moze ktos ci poleci innego lekarza przecierz ty musisz mu ufac i czuc sie pod jego opieka pewnie ,po to sie uczyli i szkolili zeby takie jaja sobie z pacjentow robic co to jest afryka czy co :( konowaly jakies ale mam nerwa wrrrrrrrrrrrrr

Trzymam kcuiki i napewno ci sie uda znalesc nowego gin moze macie tam polska prase poszukaj ogloszen i probuj gdzie sie tylko da szukac nowego gina tak dalej byc nie moze ,ty powinnas sie cieszyc i radowac po usg a nie przez suk*** sorry ale inaczej nie moge sie z mezem klocic wrrrrrrrrrrrr co za kraj popiepszony .
 
ionka - tez masz wade wzroku? Jak to jaka? Jesli mozna spytac ;-) To ten Twoj lekarz kazal zbadac wzrok w PL, ale jesli on stwierdzi ze trzeba cc to zaakceptuja to w irlandii?? Bo mi powiedzieli ze do ich okulisty bede musiala pojsc jak cos...i dlatego sie martwie, ale pojde w PL jak bede i mam nadzieje ze mnie uspokoi i powie ze stan siatkowki jest spoko i ze moge rodzic, wtedy juz nie bede musiala tutaj latac i zalatwiac, bo watpie ze by w ogole stwierdzili ze nie moge rodzic naturalnie, skoro ta polozna nie wiedziala o czym mowie...Ci specjalisci tacy troszke sredni sa i do tylu strasznie;/ Ale wiesz ze to badanie najlepiej wykonac miesiac przed porodem, bo przez ciaze cisnienie w oku sie zmienia i moze ulec zmianie przez te pare miesiecy na tyle, ze teraz wyjdzie ze wszystko ok, a potem cos w oczku padnie i musi byc cc ;/ Ja bede ostatni raz w PL w grudniu, nie mam zamiaru latac z brzuchem 8 miesiecznym na to badanie specjalnie..
 
Ionka Sempki juz nie ma w Galway. Ta jest nowa, dolatuje co 2 tygodnie z PL. Moj M jak ja dzisiaj zobaczyl, to powiedzial, ze tylko browar w lape, a w druga fajka :-D Takie na nim wrazenie zrobila :no: Czyli mam mu od razu brzeczec, zeby mierzyl wszystko? :happy: Wiesz, mi kiedys powiedzieli, ze zaplace 60 a zdrali 100!! Wiec moze na miejscu sie okaze, ze jednak wiecej zaplace :baffled: Kasa nie gra roli, ja chce byc spokojna!
Tesknie za moim kochanym ginem z Krakowa... Dopiero w grudniu pojde do niego na wizyte...
Kamilko dziekuje za mile slowa ;-) Szukam, szukam. Najgorsze, ze ich jest tu troche, z czego 90% to konowaly-weterynarze!!! :angry: W niedziele mam jechac do tego od Ionki. Chyba, ze jutro mnie przyjmie jeszcze inna, ale w to raczej watpie.
Ogladalam zdjecia Twojego Malenstwa - cudowne! A jaka jakosc :szok: Wszystko pieknie widac, nawet dla takiego laika jak ja ;-) Ciesze sie, ze wszystko ok :-)
 
Tabasia trzymam kciuki za ciebie i za to zebys szybko kogos nowego znalazla :)
A po wizycie u nowego tez bedziesz sie chwalic fotkami :) wysylam pozytywna energie ,ktora teraz mam i dziele sie szczesciem z wami wszystkimi ktore tez odczuwam :)

Uciekam lulu jutro wolne ale juz oczka mi sie zamykaja .
Spokojnej nocki brzuszki
 
ionka - tez masz wade wzroku? Jak to jaka? Jesli mozna spytac ;-) To ten Twoj lekarz kazal zbadac wzrok w PL, ale jesli on stwierdzi ze trzeba cc to zaakceptuja to w irlandii??Ja bede ostatni raz w PL w grudniu, nie mam zamiaru latac z brzuchem 8 miesiecznym na to badanie specjalnie..

mi powiedział, że mam iść do polskiego okulisty, który mi napisze list z zaleceniami ewentualnymi, z tym listem mam iść do tłumacza przysięgłego... wiem wiem, na mój gust to też bardzo pod górkę :szok: no, ale skoro TU tez nie wiedzą o czym mowa... nie to, że mi w ogóle zależy na cesarce, ale na względnie dobrym wzroku tak!
moja wada nie jest duża, bo -2.5

Tabasia, weź więcej kasy na wszelki wypadek... ale racja, że w sumie nie o kasę chodzi :tak:
i nie mów, że to MÓJ lekarz! :sorry2: bo jakby było coś nie tak, to osobiście urwiesz mi głowę :-p
nie no, żartuję :-) wszystko będzie ok :-)
i pewnie, lepiej od razu powiedz mu, o co Ci chodzi :tak:

kurcze, my nie lecimy do Pl w grudniu... tylko w październiku i potem chyba na chrzciny dopiero :szok: :-p :-)
ale wiecie, że musicie mieć papierek od lekarza, bo przed wejściem do samolotu możecie mieć kłopoty?? :tak: chyba od 30go tygodnia koniecznie list od lekarza...
 
Ionka, nie urwe, nie urwe ;-);-)
Wiesz dobrze, ze ilu ludzi, tyle opinii...
My planujemy w grudniu na swieta autkiem jechac. Chcemy przywiezc wozek, lozeczko i pare innych rzeczy. A pozniej to chyba w lipcu przyszlego roku :-D

Dobra, ja zmykam spac, bo padam ze zmeczenia, a oczy i glowa mnie bola od placzu... No coz, dawno nie plakalam, wiec trzeba bylo jakos dusze oczyscic :tak:
Dobranoc Mamunie ;-)
 
reklama
Tabasia w Cork jest dobry ginekolog Daleko to od Ciebie ale może się przyda Mierzy normalnie i płytkę daje:) różne są o nim opinie ale naszą kruszynkę uratował:) Przyjmuje w Medicus Medical Center nazywa się Jakubow Powodzenia życzę a z doświadczenia wiem,że w tym kraju się przyda;)
 
Do góry