reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

Ja mdłości też miałam, bardzo intensywne ale szybko przeszły. bóle po bokach w podbrzuszu są ale nie non stop na szczęście bo to naprawdę boli.
A piersi to raz bolą, raz mnie.
To jest moja 1 wyczekana ciąża więc dla mnie wszystko nowe[emoji5]

Gratuluje malenstwa w brzuszku.Teraz przygotuj sie na 9 niesamowitych miesiecy, pelnych tajemnic i niespodzianek.. Zycze Ci zeby szybko minely bo to co po nich zostaje jest najlepszym prezentem :D

A tak w ogole to silne bole po bokach w podbrzuszu sa normalne w poczatkowych tygodniach. Ja mialam je przy zmianie pozycji. Wystepuja one na skutek przyzwyczajania sie organizmu do nowych, ciazowych warunkow.
 
reklama
Gratuluje malenstwa w brzuszku.Teraz przygotuj sie na 9 niesamowitych miesiecy, pelnych tajemnic i niespodzianek.. Zycze Ci zeby szybko minely bo to co po nich zostaje jest najlepszym prezentem :D

A tak w ogole to silne bole po bokach w podbrzuszu sa normalne w poczatkowych tygodniach. Ja mialam je przy zmianie pozycji. Wystepuja one na skutek przyzwyczajania sie organizmu do nowych, ciazowych warunkow.
Teraz to już niecałe 7[emoji2]. Tak czytałam o tych bólach. Mam tyłozgiętą macicę więc wiem, że może boleć. Lekarka powiedziała, że skurcze są groźne. Więc jestem spokojna[emoji1] .

Auslanderka-wlasnie doczytalam ze masz badania prenatalne 12 wrzesnia. Wyjasniali Ci na czym beda polegaly? Ja na razie mialam badania genetyczne z krwi. Wyniki wyslali do mojego przyszlego gina (na oczy go jeszcze nie widzialam bo byl na urlopie) Na pierwszej wizycie badala mnie babka, ktora byla na zastepstwie. Kolejna wizyte mam 15 wrzesnia i nie wiem czego moge sie spodziewac. Jak beda ku temu wskazania na pewno bedzie wiecej badan.
No na prenatalnych robią dokładne usg. Sprawdzają przezierność karkową, czy jest kość nosowa i ogólnie chyba czy są narządy, które już powinny być.
Na podstawie usg i twojego wieku i krótkiego wywiadu komputer określi prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych 3 chromosomów 13, 18 i 21 ( Patau, Tournera i Down). Jak miałaś już badanie z krwi to ono też się wlicza do tej statystyki wystąpienia tych chorób. Lekarz Ci wszystko dokładnie wyjaśni.
Ja zdecydowałam, że nie robię pappy z krwi. jak na usg wyjdzie coś niepokojącego to zrobię od razu Niffty, które daje większą pewność. Bo na amniopunkcjrę i tak bym się nie zdecydowała.
 
No na prenatalnych robią dokładne usg. Sprawdzają przezierność karkową, czy jest kość nosowa i ogólnie chyba czy są narządy, które już powinny być.
Na podstawie usg i twojego wieku i krótkiego wywiadu komputer określi prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych 3 chromosomów 13, 18 i 21 ( Patau, Tournera i Down). Jak miałaś już badanie z krwi to ono też się wlicza do tej statystyki wystąpienia tych chorób. Lekarz Ci wszystko dokładnie wyjaśni.
Ja zdecydowałam, że nie robię pappy z krwi. jak na usg wyjdzie coś niepokojącego to zrobię od razu Niffty, które daje większą pewność. Bo na amniopunkcjrę i tak bym się nie zdecydowała.

Tez nie zgodze sie na amniopunkcje po tym jak przeczytalam ze moze przyczynic sie do uszkodzenia dziecka czy poronienia (nie szkodzi ze to tylko 1%)
Tak sie wlasnie zastanawiam czy ja nie mialam juz przypadkiem tego USG prenatalnego? :errr:
Ostatnio robili mi bardzo dokladne pomiary na USG 28 sierpnia. Za duzo z tego nie wiem bo to specjalistyczny jezyk, w dodatku same skroty po francusku. Zreszta maz wzial wszystkie zdjecia do pracy, zeby skserowac.

Mieszkam we Francji. A Ty?
 
Tez nie zgodze sie na amniopunkcje po tym jak przeczytalam ze moze przyczynic sie do uszkodzenia dziecka czy poronienia (nie szkodzi ze to tylko 1%)
Tak sie wlasnie zastanawiam czy ja nie mialam juz przypadkiem tego USG prenatalnego? :errr:
Ostatnio robili mi bardzo dokladne pomiary na USG 28 sierpnia. Za duzo z tego nie wiem bo to specjalistyczny jezyk, w dodatku same skroty po francusku. Zreszta maz wzial wszystkie zdjecia do pracy, zeby skserowac.

Mieszkam we Francji. A Ty?
No to pewnie już miałaś[emoji4] .
Ja w Niemczech.
 
No tak, powinnam byla sie domyslic po Twoim nicku [emoji14]
Na kiedy masz termin? Mi lekarka przepowiedziala porod miedzy 16 lutym a 16 marca (nie wiem dokladnie ktory to dokladnie tydzien ciazy. Trzeba bedzie policzyc. Ostatnio dotrwalam do poczatku 38 tygodnia.
Ja mam termin na 27 marca więc będę jedna z ostatnich jak nie ostatnia[emoji4] .
Staraliśmy się równiutko rok czasu i jak się w końcu udało, to chcemy się nacieszyć tym stanem. Jeżeli będę się dobrze czuła to ciąża może trwać i trwać, żebym zdążyła przeczytać wszystko na temat malutkich dzieci[emoji12] .
Wyspać się porządnie i wtedy bobas może wychodzić[emoji12] .
 
Ja mam termin na 27 marca więc będę jedna z ostatnich jak nie ostatnia[emoji4] .
Staraliśmy się równiutko rok czasu i jak się w końcu udało, to chcemy się nacieszyć tym stanem. Jeżeli będę się dobrze czuła to ciąża może trwać i trwać, żebym zdążyła przeczytać wszystko na temat malutkich dzieci[emoji12] .
Wyspać się porządnie i wtedy bobas może wychodzić[emoji12] .

Mi z polskich wyliczen wychodzi 8 marca, ale na dokladna date nie ma sie co nastawiac Zycie i tak ja zweryfikuje. Dziecko urodzi sie w swoim czasie i tyle.
Oj watpie czy WSZYSTKO przeczytasz. Wg mnie nie masz szans. Ciaza musialaby trwac wiecznie, tyle tych ksiazek naprodukowali :p
Mi najlepiej czytalo sie rozwoj dziecka tydzien po tygodniu, jak juz dziecko mialam :)
 
Mi z polskich wyliczen wychodzi 8 marca, ale na dokladna date nie ma sie co nastawiac Zycie i tak ja zweryfikuje. Dziecko urodzi sie w swoim czasie i tyle.
Oj watpie czy WSZYSTKO przeczytasz. Wg mnie nie masz szans. Ciaza musialaby trwac wiecznie, tyle tych ksiazek naprodukowali [emoji14]
Mi najlepiej czytalo sie rozwoj dziecka tydzien po tygodniu, jak juz dziecko mialam :)
Hehe no wiadomo, że wszystkiego nie dam rady. Ale fajnie, że jest czas na przygotowanie się do nowej roli. Chociaż jeszcze 2 tygdnie temu umierałam od mdłości i mówiłam, że ciąża to jednak choroba[emoji12] .

A jak wygląda podejście do ciąży we francji? Tak jak w Polsce troska od samego początku?
 
reklama
Witam sie i ja. Jestem mama prawie 10-letniej panienki i maluszka w brzuszku (13t4d). Termin porodu mam na 16 marca. Chetnie dolaczylabym do was. Wyslalam wiadomosc do moderatorki, ale na razie bez odzewu.
Ja dzisiaj mam 12t5dni i wedlug lekarza termin z ostatniego usg mam na 15 marca a Om na 8. Jak oni to w koncu licza
 
Do góry