reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Nottingham

Nafnia-slyszalam ze podobno bardzo dlugo sie czeka na paszport wiec juz sie niepokoje,wiem ze podobno otworzyli nowy konsulat w Manchesterze wiec moze cos sie zmieni z terminami.Czy do wyrobienia paszportu potrzebuje polski akt urodzenia czy wystarczy ten angielski certyfikat?
No i wogole jak ten caly proces wyglada? Z gory dzieki:)
 
reklama
nafnia-ja tez bym chciała pujśc na taki kurs masażu.Napisz mi prosze gdzie chodziłaś i jak tam było.Czy córeczka polubiła takie masu masu.A z tą kupa to pierwszy raz mi tak zrobiła przy ludziach.:-D
betsuuu-tutaj przy porodzie nie mierza dzieciaczków dopiero na 6 tygodniowym badaniu.Ja byłam dzisiaj na warzeniu i mierzeniu bo u mnie tylko w czwartki to robią,a w poniedziałek mam lekarza.Jeśli chodzi o angielską służbe zdrowia....:angry::wściekła/y::wściekła/y::angry: no coment.
Ja właśnie tez czekam na spotkanie w konsulacie.Mam na 10 marca.betsuuu z tym otwarciem konsulatu to sprawdzone informacje?To by było lepiej bo bliżej.Tylko nie wiem czy mozna wtedy przenieść appointment z londynu?czy od nowa sie zapisać?
 
własnie wyczytałam na stronie konsulatu generalnego ze nie ma juz zapisów za posrednictwem internetu.W sprawie paszportu nalezy przyjechać bez umawiania się.Osóby z appointmentem mogą przyjechać w umówionym dniu i godzinie i zostana obsłuzone bez kolejki.
 
konsulal w manchasterze jest, tylko nie wiem czy bedzie sie zajmowal rowniez paszportami...:confused:
betsuu - jesli chcesz tymczasowy na rok to wystarczy angielski akt urodzenia, z polskim wyrabiaja 5letnie. i do niego trzeba miec pesel.
my najwiecej problemow mielismy ze zdjeciem..ledwo nas przepuscili bo glowka Juli byla za duza:-) (sama robilam fote..bo z takim malym brzdacem nie chcielismy isc do fotografa..rozplacze sie i nic z tego nie wyjdzie..:confused2:)
ogolnie to z paszportem naprawde jest kicha bo nasz konsulat w londynie to pomieszczenie mniejsze od mojego salonu:-p. pelno ludzi, kolejki, placzace dzieci (nie wiem co to za idiotyzm zeby kazac jechac z takim malenstwem tyle km:wściekła/y:). nasza Jula i tak lubi podroze wiec nie bylo bardzo zle..ale karmienie piersia na przednim siedzieniu podczas jazdy autostrada nie nalezy do najproszych :baffled:(mala glodna a my na godzine musielismy zdazyc..a nie jechalismy sami...no i te korki:wściekła/y:)

odnosnie sluzby zdrowia..hłe hłe..:eek: chociaz bedac tu mozemy docenic polska..:tak:jest droga ale za pieniadze mozna miec wszystko..a tu nawet prywatnych lekarzy nie ma (tzn nie ma takiego dostepu, ze idziesz i masz badania jakie chcesz..).

co do witaminy D to rzeczywiscie wszystkie polozne robia na dzwiek tej litery duze oczy, o takie: :szok:.. :-D
ale podobno minuta dziennie na sloncu dziecku wystarcza zeby zapobiec krzywicy.

moja jula tez nie miala mierzonego wzrostu..mam tylko jej 2 pomiary..to bez sensu nawet nie wiem na jakiej siatce jest bo te 2 kropki nie leca w jednej linii:no:..beznadzieja..tak jakby to byl problem jakis..

ci lekarze jak zauwazylam robia wszystko po najmniejszej linii oporu..nikt nie jest chory, tylko mu sie wydaje ze jest, wiec paracetamol wystarczy na wszystko:wściekła/y:
nie wspomne juz o opiece ginekologicznej..po porodzie nabawilam sie nadzerki, dosc sporej, w polsce chcieli mi robic szczegolowe badania ale nie zdazylam..a tu..powiedzieli ze jest ok..tak ok tylko nadzerka moze sie w raka przerodzic...:crazy:

ahhh szkoda gadac!!
 
No hej dziewczyny! alescie sie rozpisaly! mialam zaleglosci i troche mi zajelo poczytanie, fajne 'kupkowe' anegdotki, no i angielska sluzba zdrowia:crazy:.

betsuuu zdaje sie ze mieszkasz najblizej mnie! w koncu jacys Polacy w okolicy, a juz myslalam, ze nie ma zadnych:-). Ja mieszkam na Basford, niedaleko City Hospital. zapraszam na kawke, jak znajdziesz chwile:-).
Zreszta wszystkich zapraszam, ale to juz wiecie:tak:.

gabids, jesli chodzi o jutro, to oczywiscie ze nasze spotkanie aktualne, i jak najbardziej zapraszamy inne dziewczyny.

gudrun, ja sie srednio znam na aerobicu ale co tam, damy rade, byle zapal byl;-). Znam za to ten park i jest swietny na spacery. przeprowadzaj sie szybciutko, to bedziemy chodzic! moja Kinia bardzo go lubi, bo tam jest plac zabaw z piaskiem:szok:, a to sie praktycznie nie zdaza tu w Anglii.

Pozdrawiamy wszystkich!!!!!! pa pa
 
Cieplutko dzisiaj,fajniutko..5 godzin spacerowalismy:szok: i musze stwierdzic ze jak sie czlowiek dotleni to mu fajne pomysly do glowy przychodza:-) a mianowicie poszlam sobie do przychodni i wydębilam....zmierzenie synka no i zmierzyli...ma 55 cm:happy2: Co do sluzby zdrowia widze ze nie jestem sama w moich odczuciach a juz myslalam ze jakas przewrazliwiona jestem:-Drzeczywiscie Paracetamol traktuja jak zloty srodek na wszystko.Co do tego konsulatu w Manchesterze to niestety nie jest sprawdzone ale jakos na dniach tam zadzwonie i dowiem sie o jakies szczegoly.
Gabids-piszesz ze nie ma zapisow wiec jak rozumiem trzeba tam pojechac ,z malym dzieckiem na rekach nastac sie w kolejce i nie wiadomo czy cie przyjma? a co do twojego terminu...troche dlugo -a dawno sie umawialas?
Annaoxi-dziekuje ci bardzo za zaproszenie ,gdybys (i inne dziewczyny tez)byla w moich rejonach to tez zapraszam:),masz racje w tej okolicy niewiele polskich rodzin mieszka ale w sumie z drugiej strony patrzac np.na radford to chyba dobrze:))
 
hej!co do służby zdrowia to również mam mieszane uczucia:szok: zaliczyliśmy bowiem z Nathankiem już kilka chorobek w Uk,np.zatrucie,ostra biegunka kilku dniowa,ogólne rozbicie dziecka,a pani w przychodni,proszę myć rączki,owoce,dbać o czystość,dostaliśmy 3 strony referatu na temat dbania o czystość!!! i Nurofen.:no: dziecko się tak męczyło i ten malutki organizm,że normalnie krew mnie zalewała.Później znów dziwna wysypka na twarzy i diagnoza,proszę przemywać twarz woda przegotowaną i stosować dietę,jejku,aż mi sie śmiać chciało dobrze,że koleżanka wracała z Polski i zakupiła mi Calcium.Tak też jedno co mnie cieszy,gdy jestem w Polsce to mozliwość konsultacji z lekarzem domowym i 1/3 bagażu zapakowana lekami,heheh z Polski oczywiście.A więc dziewczyny jak byście czegoś potrzebowały to prosze pisać wracam po świętach
i chętnie dostarczę leki,itp.
 
Witam wszystkie mamusie,Co u WAS ??i jak WAsze pociechy,jesli ktos ma jakies pytanka do mnie to ja caly czas zapraszam.Caluski dla dzieciaczkowWAszych.
 
A ja co do sluzby zdrowia nie mam jak narazie mieszanych uczuc.Dokladnie 2 tygodnie temu poronilam ciaze :(i opieka w QMC byla naprawde super,zaopiekowali sie mna bardzo dobrze no i co najlepsze caly czas robia badania czy ze mne wszytsko jest ok :)wiec to wszystko zalezy od przypadku.Pozdrawiam
 
reklama
Deni-jesli chodzi o leki to ja tez sprowadzam sobie niezbedne z Polski,tak jest lepiej bo przynajmniej sprawdzone:))Niedlugo mama przyjezdza wiec bedzie swieza dostawa:-D:-D...smiac sie chce jak to czlowiek musi kombinowac,juz nie wspominajac jak brak mi tu ksiazek:frown:justarodzic-wspolczuje ci bardzo ale nie martw sie wszystko napewno bedzie dobrze.Nie pisze ze wszystko jest zle tyle tylko ze wiele rzeczy jest innych niz u nas,ciagle robie porownania i jeszcze nie moge sie przyzwyczaic.W 5 dobie zycia moj synek mial w QMC operacje i tez uwazam ze opieka byla super,wszyscy bardzo zyczliwi i pomocni a jednak nie wszystkie metody ktore oni stosuja badz to czego nie stosuja mi odpowiada
 

Podobne tematy

Do góry