reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Krakowa

mój G ma dopiero tydzień,a myśl o powrocie do pracy nie daje mi spac, napewno wykorzystamy cały macierzyński i jak bedzie nas "stac" to dalej wychowawczy; wiem jedno będzie to bardzo trudna decyzja,a babcie/ciocie w tym wypadku są niezstąpione


powodzenia w znalezieniu dobrego rozwiązania, a moze uda sie znalezc prace w domu?
 
reklama
No chciałabym znaleźć taką prace w domu ale nie bardzo wiem co :/ wszelki ogłoszenia to jakieś paście ! dałam ogłoszenie że zajmę się dzieckiem u mnie w domu ale raczej ludzie wolą jak przychodzi niania do nich... w sumie ich rozumiem :(
 
Ja ze względów finansowych będę musiała wrócić do pracy zaraz po wykorzystaniu macierzyńskiego, dodatkowych dwóch tygodni i jeszcze dwóch tygodni urlopu wypoczynkowego. Na rodzinę nie mam co liczyć, bo jest daleko, więc zostaje niania. Do żłobka oddam w ostateczności, bo jak pomyślę o czekających mnie non stop L4 z powodu ciągłych chorób dzieciaka to aż mi słabo :/
 
Ja mam możliwość zostawienia dziecka z 2 babciami, ale tego nie chcę. Moja mama ma małe problemy ze zdrowiem i nie chcę jej obciążać, a z teściową nie zostawię małego bo jest kilka powodów dla których nie chcę. Miałam zostać z synkiem do roku, dwóch, ale niestety nam się pokrzyżowały plany i całe oszczędności musieliśmy nagle wydać, więc muszę powoli coś myśleć o jakiejś pracy. Ciężko mi bardzo, bo mały jest teraz w takim fajnym okresie że się śmieje ze wszystkiego, jest radosny i w ogóle.....na dzień dzisiejszy nie planujemy więcej dzieci, więc ciężko tak nie patrzeć i nie widzieć jak to maleństwo ciągle robi postępy.
Zobaczymy, macierzyński mi się już skończył, ale ja miałam umowę do dnia porodu, więc nawet nie mam gdzie wracać.
 
Doskonale Cię rozumiem... no ja też nie mam gdzie wracać bo zdążyli mnie wyrzucić na początku ciąży z pracy (sr** ich pies ) więc też pracy muszę szukać. też najbardziej boli mnie że dzieciństwo Eryka będzie tylko jedno dlatego myślę o jakiejś pracy w domu ale ciężko takową znaleźć...
 
Cześć, czy możecie polecić mi jakiś sklep z zabawkami w Krakowie. Liczę na rozsądne ceny i duży wybór. Muszę kupić prezent dla dwojki dzieci kilkumiesięcznych i jednego 6-latka. Z góry dziękuję.
 
zgadzam się, na Allegro jest naprawdę ogromny wybór i mozna zaoszczędzić czasem naprawdę sporo :-). No i oszczedzasz czas. Do tej pory nie zawiodłam sie. Z wyjatkiem jednej sytuacji, kiedy zamówiłam prezenty na sw. Mikołaja i 4 grudnia otrzymałam informację, ze kurier okazał sie złodziejem i zabrał 1/2 przesyłek i zniknał. Na szczęscie moje prezenty - zabawki nie zainteresowały go, zabrał co droższe sprzęty itp :-). Ale to nie była wina Allegro jako takiego, tylko kuriera. Generalnie polecam ! Ale trzeba mimo wszystko byc ostroznym.

Pozdrawiam
 
Witajcie.
Moze coś o sobie:
Jestem mamą wesołej trójeczki- najstarsza pociecha ma lat 4, średni niecałe 3, a najmłodsze to 2 miesięczny bobas (taki z wyjątkowo ułożonych bobasów).
Mieszkamy sobie na obrzeżach miasta, w małym białym domku (no może nie takim małym :p) z ogródkiem, a w tym ogródku mieści się nasz prywatny placyk zabaw. I wszystko było jak w bajce gdyby nie to, że doskwiera nam samotność.
Maluchom brakuje towarzyszy zabaw, a mnie kogoś na kawkę i ploteczki :)
Problem w tym, ze nie mamy środka transportu, którym moglibyśmy dojechać do jakiś ogólnodostępnych parków i placyków pełnych dzieciaków. Autobusem z moją trójeczką się nie wybiorę (aż tak odważna nie jestem) :D
Dlatego szukamy jakiejś mamy z dziećmi w podobnym wieku, która dysponuje autkiem i prawo jazdy i byłaby chętna wpadać do nas na szalone zabawy w piaskownicy, kawkę, ciacho i takie tam :)
Jeśli są tu chętne mamy na takie spotkanka to pisać! :)
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry