reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Witam i ja

Chyba pogoda sie polepszyla. ale dzis kitujemy w domu zwiazku z tego ze jestem polprzytomna. Bo moja najukochansza corunia robi strajk i kladzie sie spac o polnocy... Wczoraj testowlaismy nowy sposob zasypiania. Sama w lozeczku, ale slabiutko nam sie idzie. Jest wielki krzyk jak by ze skory obdzierali...
teraz na popoludniowa drzemke jeszcze nie poszla. I znow probujemy smoczka i pieluszke na buzie ale krzyk...Poczatki sa ciezkie zdaje sobie z tego sprawe ale moze sie wkoncu uda!:szok::-(

Hagie- to wychodzi ze my sie kwalifikujemy na paszport brytyjski, ale w sumie to po co nam? Polski dowod wystarczy poki co...

A wiecie moze jakie warunki trzeba miec zeby dostac rezydenta?? Bo chcemy sie starac o kredyt na M od panstwa i trzeba miec rezydenta...
 
reklama
Hej, byłam na spacerku z Zuzą i trochę zmarzłam, ale ja to w ogóle zmarzluch jestem :tak: Kurde, we wtorek mam badanie krwi i już od wczoraj spać nie mogę, bo się boję... Ja tak nie lubię mieć pobieranej krwi, na samą myśl słabo mi się robi. W ogóle pierwszy raz w życiu miałam pobieraną krew dopiero jak zaszłam w ciążę, czyli w wieku 28 lat :szok: dopiero wtedy też poznałam, jaką mam grupe krwi. Ale chyba mnie Bozia pokarała, bo przez całą ciążę pobrali mi tyle krwi, że chyba dla całej stacji krwiodawstwa uzupełniłam zapasy moją grupą 0 :-) Normalnie na każdej wizycie u położne po 3 fiolki krwi, masakra :eek:
WerkaMirek ja na temat rezydenta nic nie wiem, więc nie pomogę. Może, jak znajdę trochę czasu, to poczytam i wtedy coś napiszę...
 
Eeeee kochana, nie przejmuj sie mi w ciazy pobierali raz w meisiacu 10 probek o roznej wielkosci. Bo mam hemofilie wiec bog wie czego szukali jeszcze, a slabo mi bylo zawsze. Ze czekolade gryzlam nawet juz w trakcie pobierania:happy2::happy2:
W sumie ja tez nie dawno poznalam, nigdy nie moglam byc dawca krwi, a to zawsze byl dobry pretekst do urwania sie z lekcji...:-D:-D

Moja gwiazda nie spi! od godz 10:eek::eek:i chyba nie zamierza dzisiaj isc spac, ja juz tego dziecka nie rozumiem:eek::eek:
 
Gwiazda zasnela jakies 20min sama w lozeczku przy karozeli. Podejrzewam ze padla ze zmeczenia...No i znow pojdzie o polnocy spac,chyba obudze ja za jakies 20min :-:)-(

Robie wlasnie crumble z owocami mniam mniam i jak tu schudnac:dry::dry:
 
Czesc:-)

Ale fajnie sie wkoncu zrobilo:-)A w Pl tak zimno bylo:confused:

Widze ze wszystkie sie jutro wybieraja do centrum:-D:-D:-Dmy tez jedziemy :-D:-D:-D

HAGIE-mi tez jakos dziwnie w Pl bylo bez dzieci,ale zdjecia mi co chwile wysylali i dalam rade:-D
Ja tez dopiero w 1 ciazy dowiedzialm sie jaka mam grupe krwi:shocked2:

WERKAMIREK-my mamy rezydenta i jak na razie wogole z tego nie korzystalismy:no:Pamietam tylko ze mase dokumentow musielismy wysylac w tym paszporty i trzymali nam je dosyc dlugo,wiec jak sie wybierasz do Pl jakos niedlugo to radze sie wstrzymac z tym rezydentem.:-)
A zeby ubiegac sie o ta dotacje do mieszkania to tez dlugo trzeba czekac ,nawet 2-3 lata ,takie sa dlugie kolejki:dry::sorry2:

KASIA8118-jak ja slysze to kazdy jak ma prad albo gaz na karte ma zadluzenie:shocked2:ja nie wiem jak oni domy oddaja:cool:Fajnie ze wkoncu macie swoja upragnione klucze.Bylas tam juz ogladac sobie na spokojnie?i jak wrazenia,zmiescisz sie z wszystkim?:-D:-D

IZUNIA- i jak tam szukanie pracy?sa jakies propozycje?
 
werkamirek chyba po roku legalnej pracy tutaj dostajesz juz rezydenta :confused: ja chcialam jakos zlozyc to mi powiedzieli ze juz go mam i przepisy sie zmieniliy...juz sama nie wiem...
znajomikupili nowy dom kredyt dostali bez problemu i zadnych papierow na rezydenta nie maja ....takze nie wiem:confused:
 
hej:-)

werkamirek my mamy rezydenta,po roku legalnej pracy wysyłaliśmy formę ze wszystkimi dokumentami,i paszportami.Czekaliśmy dośc długo,szczególnie mój.mi przysłali szybciej.Ale z tego co się orientuje,teraz jest tak jak pisała milko,rezydenta nabywasz automatycznie.I w sumie niepotrzebnie to wyrabialiśmy

Hagie odnośnie tego paszportu to ja gdzieś czytałam,że trzeba pracować w angilii 5 lat,ale nie ważne czy przed urodzeniem czy po,ważne,że ma być 5 lat w momencie składania podania.Ja chciałam składać,żeby własnie uniknąć jeżdzenia do manchesteru.Na angielski paszport wiosek bierzesz z poczty,wysyłasz i za jakiś czas przysyłają,bez zbędnego jeżdzenia i zawracania gitary.

No ja niestety jutro nie moge iśc na imprezkę,bo na 12 idę do pracy:tak: bo sklep otwierają od poniedziałku:-) więc zaczynam pracować na full time.
Mój tez od poniedziałku zaczyna,dostał się na wózki i od razu pod zakład:tak: także super.
Natek zapisany do przedszkola,ale dopiero od przyszłego poniedziałku tj 2 kwietnia,więc mamy mały problemy,co z nim zrobić w przyszłym tyg.Mój pracuje 4 dni i 4 ma wolnego.Kolezanki mama powiedziała,że spróbuje posiedzieć z nim,mam nadzieje,że nie ma jej popalić:-D
Także teraz już nie będę tak często pisała:-(
 
Hejka w ten mglisty poranek, mam nadzieję, że później będzie ciepło, ponieważ o 10:00 trzeba zaliczyć carboot, a po południu imprezka :-D . Moje dzieciątko dzisiaj jak wstało to krzyczy: mama, mamo zobacz :-)Kurcze nie mogę dodać zdjęcia , już nie pierwszy raz tak mam.
 
Ostatnia edycja:
Izulka super , że z pracą sie udało. Szkoda, że polskiego sklepu nie otworzyli jak ja jeszcze tam mieszkałam, tylko zasuwałam do Bradford. Ciekawe jakie ceny będą. Będziesz miała umowę? Bo z nimi to różnie bywa.
 
reklama
Do góry