reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Czesc..jakos nie moge sie zebrac zeby cos napisac.Od dwoch dni biegam do gp albo z dziecmi albo ze soba..bo tak za bardzo nie wiem co mi jest,bo znowu pojawilo sie wysokie cisnienie,wczoraj u gp mialam 160/100:szok:a najlepsze w tym wszystkim jest to ze jak mierze w domu to jest ok..chyba mi skacze na widok lekarza,tak mi zostalo chyba po ciazy:-D
Dzieciaki moje raz lepiej raz gorzej,Emilka lepiej zostal jej tylko katar..maly natomiast mi strasznie dalej kaszle i ciagle te gile z nosa:-(powinno byc juz troche lepiej ale jakos ni widze poprawy:crazy:

r
agazza kuchnia super:-)zdrowka dla Lenki,dobrze ze pojechaliscie do polskiej przychodni :tak:mam nadzieje ze u mojego malego nic wiecej sie nie wykluje bo tez bede musiala jechac tfuu,tfuu..a skarge powinnas napisac
werka tutaj to chyba nie przepisuja wit D no przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo..jak jak sie pytalam health visitor a pozniej gp to powiedzialy mi ze nie ma takiej potrzeby bo jest w mleku,chodzi mi akurat o sztuczne,i zeby wychodzic na spacer jak jest slonko..no ale z tym slonkiem to tutaj roznie bywa..w manchesterze w tej polskiej przychodni pediatra mi powiedziala zeby dawac kropelke przez dwa miesiace i wystarczy..Davidowi daje 1 kropelke vit D i do tego CebionMulti z polecenia pediatry..ale to u kazdego dziecka inaczej,,bedziesz w Pl to sie dowiesz:tak:
sylwia wlasnie a co to za wyprzedaz???moze mojego wysle..on zawsze cos znajdzie ciekawego:-D
monia najlepsze zyczeni adla Twojej Krolewny:tak:czas faktycznie szybko leci..ja niedawno rodzilam a tu juz 7 miesiecy:szok:
ide chyba jakis obiad zrobic..ale jakos nie mam weny co dzisiaj zrobic..paaa
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wisienka - tutaj podaje sie dzieciom wit D tylko ze w kropelkach. I wkoncu HV przyniosla mi krople dla malej i tabletki dla mnie. Tylko mala strasznie po tych kroplach ulewa...:szok::szok:

Mama wysle mi jakies inne krople od pediatry kolezanki...Bezsmakowe...
 
Hej:)

ja tak na szybko
wyprzedaż będzie w Whitcliffe mount sports centre, Cleckheaton BD19 3AQ, od 9.30 do 11.30. My zawsze jesteśmy co najmniej 30-40 min wcześniej bo o 9.30 jest już baaaardzo długa kolejka. Wstęp 2f.
 
sylwia.m dzięki za info :)
werkamirek przepraszam, ja mam potworną sklerozę chyba...a na dodatek dziś pospałyśmy sobie z Zuzią do 10.15...a potem wszystko w biegu i na wariata, bo z niczym nie mogłam się wyrobić...ufff
mi tu HV powiedziała, że wit. D nie przepisują, ale jak byłam w PL, to tam pediatra mi przepisała i podaję Zuzi po 1 kropelce dziennie...tu lekarze rzeczywiście tłumaczą, że wszystkie witaminy są w mleku modyfikowanym, tylko że ja do tej pory karmię piersią i moje dziecko jeszcze nigdy nie miało w usttach mleka modyfikowanego...w takim przypadku kazali mi z nią często na słońcu przebywać...hmmm chyba muszę się gdzieś na Karaiby przeprowadzić, bo tu w UK, to z tym słonkiem coś kiepsko :cool2:
 
hej Wam
nie moglam sie zabrac do napisania...dzieci chore(jak większość tutaj jak widze), ale jutro już starsza idzie do przedszkola mam nadzieje , że moj dostanie 2 zmiane bo musialabym wziąść tą małą ze sobą a potem jej sie pogorszy i co bedzie...Nie wiem czemu jestem taka rozlazła jakaś chya cisnienie jest wysokie, ja jestem niskociśnieniowcem więc jak rośne to mi gorzej...
werkaimirek ja daje małej wtamine d w kropelkach przywiozłam sobie zapas z Polski
czemu się ulewa małej po wit d?a jakie masz te kropelki?bo ja mam takie, że 1kropelke dziennie do roku daje i ja nasikam mlekiem z cycka na łyżeczke i tam tą kropelke daje...
ragazza jak moja Irena miała kilka miesięcy też miała katarek i kaszlała i gorączke miałą i pojechałam do pediatry(naszej lekarki nie bylo ale byl taki lekarz co mnie leczyl jak bylam mała)i on ją osłuchał i stwierdził chyba anginę o ile pamiętam...dwa dni później było już tragicznie i pojechałam jeszcze raz i yła ta nasza lekarka i się okazało że zapalenie oskrzeli właśnie i tak lekarka poszłą ochrzanić tego lekarza i nie zostawiła na nim suchej nitki mimo że to kolega z pracy...Dołączam się do ogólnej opini, że nie można im odpuścic...gdyby sie coś stało to byś pisała na pewno, więc może twoja skarga będzie wiadrem zimnej wody dla lekarza, może uchroni kogoś innego
sylwia a o co wogole chodzi z tą wyprzedażą?bo ja jeszcze się nie orientuje w takich srawach gdzie można fajnie tanio kupic...bylismy ostatnio w tesco i tam jesttaki pasaż różnych sklepów zaraz za stacją i w jjb była wyprzedaż całkowita i np do pary butów druga byłą gratis, a że mój mąż potrzebował nowe to ja sie załapałam...szkoda ze nie wiedzielismy wczesniej bo było przebrane już i ja miałam problem z wybraniem w koncu wzięłam bardzo młodzieżowe adidasy hehe.
Aha właśnie co do tego pasażu za stacją tam jest taki sklep spożywczy i piszą ze bardzo niskie ceny i byly ogromne kolejki nawet nie weszlismy...któraś z was wie może co to za sklep...czy rzeczywiscie są ceny takie dore, czy ten tłum był wynikiem soboty?
 
Hej..Sylwia a mozna na tej wyprzedazy znalezc cos ciekawego??? dla takiej 5,5 rocznej dziewczynki cos znajde????
bo pewnie dla maluszkow mozna duzo rzeczy znalezc..jak jezdze na carbooty to malemu cos kupie ale dla mojej Emilki jest juz problem..
mam chec pojechac wiec jak moj nie bedzie mial do pracy to pojedziemy..
werka ja tez mam vit D w kropelkach..Devikap,Emilce podawalam i malemu tez przepisali..
ok zbieram sie bo jeszcze mam dzisiaj spotkanie w szkole w sprawie zanizonej frekwencji mojego dziecka:crazy: chyba zapomnieli o wolnym jak byla w PL.
 
czes co za zimnica dzisiaj ale idzie sie fajnie zima chyba wielkimi krokami idzie do nas
wisienka ty to lepiej do lekarza idz z tym cisnieniem strasnzie wysokie moze ogranicz kawe jesli pijesz jej bardzo duzo bo ja kiedys pilam 5,6 dziennie i zero wody i strasnzie zle sie czualm a terazx ograniczylam max do 2 bo przy duzej ilosci i zlym samopoczuciu bylam nie do zycia i czasmai nawet krew z nosa mi poleciala ale wazne ze juz jest oki:-)
michalina powiem cie ze nie mam pojecia o jaki sklep ci chodzi jedyny jaki mi sie kojarzy to homebargains tam kupisz tez zywnosc i zabawki kosmetyki rozne rzeczy i tam zawsze w soboty tak jest bo ja praktycznie w soboty tam chdze w niekiedy nie mam jak wozkiem przejechac:wściekła/y:
 
Sylwia- dzieki za adres, juz zakomunikowalam mojemu i jedziemy napewno!!!:-D

Hagie - mojej przepisala HV na opakowaniu pisze Childrens vitamin drops ( wit A C i D) po 5 kropli dziennie. Ale one bardzo pachna bananami i one po nich strasznie ulewa. Nie wiem dlaczego....
A co do pogody to tutaj slonca nie ma i nie wiem co oni maja na mysli wyprowadzajac dziecko na slonce w LISTOPADZIE:szok::eek:

michalina
moja mama mi wyslala wit D, kupila w Polsce tylko ze w ampulkach. Podobno bez smakowe i zapachowe...


Dziewuszki jestem taka uszczesliwiona. Od trzech dni przestrzegam tej diety, ale jem duzo tylko to co dozwolone. Serek bialy ze szczypiorkiem, tunczyka, kurczaka gotowanego. I mala nie ma wogole kolek. Godz 21:30 mala juz zasypia na noc. I budzi sie z usmiechem po 10 rano!
Jak robi kupke to juz nie steka, pierdnie sobie i za chile sie smieje... I jest poprostu spokojniejsza...
 
tynia i wiki co do tej kawy to kawa nie ma wplywu na cisnienie tylko adrenalina która sie przez kawe wydziela...zle sie czulas bo kawa wyplukuje magnez z organizmu i zle przyswaja sie ialko...a 5,6 kaw dziennie to tego magnezu musialas duzo utracic...no i masz racje duzo wody pic wtedy i dobrze zazywac magnez w kapsulkach jak sie pije kawe wtedy nie ma spadkow energi takich zeby sie potem trzeba bylo kawy napic...A co do obniżania ciśnienia to sok z pomarańczy obniża je. Poza tym słyszałam, że to samą właściwośc ma potas.

a wit d to ja mam devikap...u nas w pl to lekarze każą do 1 roku to dawac...moze nie mialam jeszcze specjalnie wglądu w tutejszą służe zdrowia ale mam wrazenie ze w pl bardziej dbają o dzieci...moze sie myle...mam nadzieje ze unikne czestego odwiedzania lekarzy...chociaz ja jestem taka ze z najmniejszą drobnostką lece. A jak lekarz każe przebywac na słoncu(jeszcze tutaj)to jest smieszne nawet w pl gdzie tą wit sie podaje dodatkowo zaleca sie spacery po sloncu...

Kurcze mała wrzucila cos do pralki nie zerknęłam jak wrzucilam pranie i stuka jak nie wiem...chyba trzepaczka to jest bo brakuje;)

czemu kolo suwaczka nie pokazuje mi sie foto skoro na podgladzie bylo?



 
Ostatnia edycja:
reklama
tynia i wiki ja też pamiętam czasy, jak piłam po 5, 6 kaw dziennie. Na szczęście jak zaszłam w ciążę, to postanowiłam to ograniczyć, ale początki odwyku były trudne :) Strasznie trzęsły mi się ręce :laugh2: Od prawie dwóch lat pozwalam sobie na 2, max 3 kawusie i jest ok. Przy złym samopoczuciu podobno gorzka czekolada pomaga, bo właśnie dużo magnezu zawiera.
Michalinab7 ja też mam witaminkę D Devikap i teraz zastanawiam się, czy jak Zuzia skończy roczek, to nadal mam jej podawać kropelkę dziennie, czy już nie???? A jeżeli chodzi o tutejszą służbę zdrowia, to życzę Ci, żebyś miała z nią jak najmniej wspólnego...bo u nich wszystko jest ok, normal, samo przejdzie, no ewentualnie dostaniesz złoty środek na wszystko - PARACETAMOL:-)
WerkaMirek to może poproś mamę, żeby przysłała Ci (albo sama kupisz, bo przecież niedługo będziesz w PL), DEVIKAP. Zuzia dostaje tą witaminkę już od ponad pół roku i jeszcze nigdy nie miała po niej żadnych skutków ubocznych, np. ulewania itp. Super, że z brzuszkiem Laury wszystko ok i że w końcu minęły kolki :happy: Ty masz spokój no i dzieciątko się nie męczy :tak:
 
Do góry