reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

samaryn Ja tez sie przejechalam na ludziach nieraz i pewnie sie jeszcze nieraz przejade;-)ale nie poddaje sie:cool2: chociaz tez jestem ostrozna.Jednak potrzebne sa kontakty z ludzmi zawsze raznie w grupie i fajniej sie zyje majac jakas fajna paczke ludzi sprawdzonych.Takie forum jest super mozna pogadac poradzic sie pocieszyc itd.Fajnie ze mam okazje poznac Was wszystkie i sobie pobeblac:-).Czytalam ze chyba mieszkasz kolo asdy? Ja tam codziennie jezdze do bowling parku z córka i psem moze sie jakos kiedys ugadamy na spacerek?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.

My z Olinkiem odprowadziliśmy już Krystianka do szkoły także mamy luz.Oli ostatnio się buntuje i nie chce siedzieć w wózku tylko woli na nogach maszerować.w sumie to się ciesze.Przynajmniej nie przysypia mi na spacerze i wieczorem jest już zmęczony i w moment zasypia.
Widzę że macie rożne poglądy co do wyboru szkół i tego czy dobrze jak są polacy w szkole czy nie.Ja w sumie nie mam porównania bo mój strszy całe przedszkole był sam jako obcokrajowiec i teraz w szkole jest tylko jedna dziewczynka polka także u nas w szkole w sumie sami anglicy:tak:.W sumie nie wiem czy to dobrze:sorry:.Bywa że mam mieszane uczucia:sorry:.Ale fakt że nie chciałabym aby mój syn chodził do szkoły gdzie jest bardzo dużo polaków bo niema co ukrywać ze swój do swego ciągnie i na pewno by to wykorzystywał i większość czasu spędzał z polskimi dziecmi a co za tym idzie pewnie angielski szedł by na drugi plan.A z polskimi dziecmi i tak ma kontakt w polskiej szkole także wydaje mi się że nic nie traci:tak:;-).Ale co człowiek to inna opinia trzeba to uszanować.Ja za jakiś czas będę zmieniać synowi szkołę bo planujemy przeprowadzkę to będę miała może jakieś porównanie:tak:.
 
samaryn Ja tez sie przejechalam na ludziach nieraz i pewnie sie jeszcze nieraz przejade;-)ale nie poddaje sie:cool2: chociaz tez jestem ostrozna.Jednak potrzebne sa kontakty z ludzmi zawsze raznie w grupie i fajniej sie zyje majac jakas fajna paczke ludzi sprawdzonych.Takie forum jest super mozna pogadac poradzic sie pocieszyc itd.Fajnie ze mam okazje poznac Was wszystkie i sobie pobeblac:-).Czytalam ze chyba mieszkasz kolo asdy? Ja tam codziennie jezdze do bowling parku z córka i psem moze sie jakos kiedys ugadamy na spacerek?

hej ja nie mieszkam kolo Asdy moja opiekunka tam mieszka :-D ja mieszkam na Holmewood . ale na spacerek jak najbardziej mozemy sie wybrac :tak:

tak wogole to dzien dobry wszystkim :-)

kasia811 to bardzo dobrze ze maly chce chodzic na nozkach, powiem ci ze moja opiekunka tak wyszkolila Olivke ze my nie uzywamy juz wozka odkad skonczyla 2 lata, bo z moja opiekunka ciagle na nogach , i teraz nie mamy problemu ze chce na rece :tak:no czasami ma jakies odbicia ale zazwyczaj maszeruje razem z nami :-D co do szkoly wlasnie mam takie samo zdanie jak ty . Olivka bawi sie z dziecmi polskimi jak idziemy do znajomych ale w szkole to chce by gorowal jezyk angielski i miala roznych przyjaciol :tak:

a ja musze wam napisac ze zmieniam sie w totalna blondynke :sorry: niedawno kupilsmy nowy tv i moja mala prosi mnie dzisaj abym jej wlaczyla bajke przz youtube a ja zielona stoje patrze w ten tv i w pilota i znowu w tv az wkoncu zadz do meza by mi wyjasnil jak to sie wlancza :zawstydzona/y:ale mnie wysmial :angry:
 
Ale strasznie dużo napisałyście od wczoraj, ale to dobrze, miałam chociaż co czytać przy kawie. My sobie dziś pospałyśmy z Zuzą troszkę dłużej, bo dopiero o 10 wyszłyśmy z łóżek :-) Zaraz na spacerek się wybieramy...
Samaryn to niestety nie jestem ja...nie mam męża Pawła :no: A ja mam pytanie do Ciebie, czy Twoja córka chodzi może na playgroup w czwartki ze swoja childminder??? A jeśli tak, to gdzie?
Poczytałam o tych Waszych opiniach o szkołach i jestem coraz bardziej załamana. Ja osobiście nie mam zielonego pojęcia o tutejszych szkołach, a Wasze zdania są tak różne, że nadal nie wiem, do której szkoły warto Zuzię zapisać, a którą lepiej omijać z daleka...ehhh ciężki orzeszek do zgryzienia :rofl2: Mam jeszcze trochę czasu zanim Zuzka zacznie edukację.
A może któraś z Was zna jakąś stronę, na której są podane rankingi szkół w Bradford??? Jeśli tak, to poproszę o link :tak:
Monia, a jak tam wizyta znajomych??? Udała się???
 
Czesc:-)

PATKA-Witaj:-)

HAGIE-ale mi wcale nie chodzilo ze Ona staro wyglada:no:bardziej mi chodzilo o wzrost, bo jak na swoj wiek jest wysoka:tak:
Ale to sie z czasem wyrowna:tak:tak jak u moich chlopakow bylo:tak:

KASIA8118-to kiedy bedzie przeprowadzka?:-p

SAMARYN-fajnie ze Twoja mala umie angielski juz,bedzie mial latwiejszy start w szkole.A nie zalezy Ci na tym zeby tez polski jezyk umiala?

Troche teraz dziewczyn jest z bd4:-D:-DA wiem ze jest jeszcze duuuuuuuzo wiecej:-D

O tak ,szkola to temat rzeka......Kazda matka uwaza ze jej dziecko chodzi do najlepszej szkoly,nie ma co sie oszukiwac.Kazda ma inne wymagania i gust.
 
hagie tak moja corka chodzi na playgroup w czwartki do takiego kosciolka naprzeciwko Asdy, jesli tez tam chodzisz to pewnie widzialas moja OLivke :-D

a to link
BBC News - Primary school league tables in Bradford

doris78 tak zalezy mi aby mowila po Polsku ale bardziej zalezy mi aby sie odnalazla wsrod tutejszych dzieci dlatego naciskalismy na angielski bardziej. My juz nie wracamy do PL , cala moja rodzina jest w UK zostali mi tylko przyjaciele w PL, dlatego nie naciskamy tak bardzo na Polski jezyk. Ona rozumie co sie do niej mowi po Polsku , stara sie odpowiadac i w tej chwili mowi 3 slowa po polsku a reszte po angielsku co brzmi niesamowicie zabawnie:laugh2: np My nogi hurts .
a dziewczyn z bd 4 jest mnostwo ja znam chyba z 8 :)
 
Ostatnia edycja:
Doris78 ja żartowałam z tym, że ona staro wygląda :-) A wysoka to ona zawsze była, ona rosła zamiast przybierać dużo na wadze, bo chuda była. Z tym wzrostem to może po ojcu, bo on około 190 cm ma.
 
reklama
Do góry