reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Aberdeen

Linda80 ja w tej chwili ciuszki malego piore juz w normalnym proszku Surf i plucze w plynie Lenor(wiem ze to go nie uczula) ale bardzo dlugo pralam własnie w tym proszku Fairy a do plukania uzywalam plynu Comfort bialego..jest bardzo delikatny...

Ani3czka kurcze ja juz dokladnie nie pamietam..wiem, ze dostalam tabletki do prania ciuszkow malego, plyn do plukania comfort, kosmetyki Jonsona( ktore Dawida uczulaja wiec n ie stosuje nic z tej firmy)...moze wiecej napisza mamy co pozniej rodzily, bo mnie to juz skleroza lapie;-) i nie pamietam..
 
reklama
Przede wszystkim w wyprawce jest mnostwo ulotek jak opiekowac sie dzieckiem i sa tez papiery na Child Credit Tax i Child Benefit.I probki wlasnie proszku,plynu do plukania i sa kupony na pieluszki pampersa i chusteczki oraz kupony na wyprawke z Bootsa i jakiejs apteki ale juz nie pamietam teraz jakiej i jak pisalam wczesniej tysiace ulotek, ksiazeczek i takie tam.Poza tym po urodzeniu zazwyczaj na drugi dzien przychodza lekarze i pielegniarki i dostaniesz kolejna partie ulotek na temat depresji poprorodowej i jakie cwiczenia robic po porodzie itp itd
Duzo tego jest i zalezy tez jak dlugo lezysz ja lezalam dobe tylko i wyszlam a i tak wrocilam z torebka pokazna ulotek i dokumentow:tak:
 
W sumie to zalezy czego potrzebujesz??Niedaleko Mothercare jest sklep ToysRus i tak oprocz zabawek tez sa rzeczy dla dzieci a tak to w sumie nie ma juz jakichs specjalnych ewentualnie JohnLewis przy Georg Street:tak:
 
Jak zwykle podziekowanie dla MamyNastki za odp:-)wlasciwie to kompletuje rzeczy dla dzidziusia i jedynym sklepem do ktorego jezdze jest Mothercare, tak myslalm, ze nie ma wiekszego wyboru w Aberdeen:)pozdrawiam mamusie:):):)
 
Wiesz co Linda Mother Care jest najdrozszym sklepem z mozliwych i jesli chodzi o ubranka to dobre maja tez w asdzie czy tesco.Poza tym mozesz pokupowac tez w Primarku,chyba ze lubisz przeplacac albo zalezy ci na tym zeby byly markowe ale ubranka z tych sklepow co napisalam sa odpowiednie dla maluszkow bo szybko dzidzia rosnie i jak kupisz za duzo to nawet nie nalozysz ani razu a i tak jak zaczna przychodzic "ciocie i wojkowie" to naprzynosza ubranek:tak:
Ja tak na prawde nic nie kupowalam bo mialam dwie walizki ubranek od znajomej i dopiero teraz zaczynam malej kupowac rzeczy;-)
pozdrawiam
 
Zgadzam sie z Toba w zupelnosci MamoNastki, rzeczywiscie Mathercare jest drogim sklepem bo te same ciuszki mozna dostac w innych sklepach w rozsadniejszych cenach, mnie raczej chodzilo o lozeczko, wanienke i takie roznosci bo tego jeszcze nie mam a czasu coraz mniej:-), wozek tez tam ogladalismy ale zdecydowalismy kupic przez internet zdecydowanie taniej:)ja osobiscie wole robic zkupy w sklepie a nie wirtualnie:)
 
Zgadzam sie z Toba w zupelnosci MamoNastki, rzeczywiscie Mathercare jest drogim sklepem bo te same ciuszki mozna dostac w innych sklepach w rozsadniejszych cenach, mnie raczej chodzilo o lozeczko, wanienke i takie roznosci bo tego jeszcze nie mam a czasu coraz mniej:-), wozek tez tam ogladalismy ale zdecydowalismy kupic przez internet zdecydowanie taniej:)ja osobiscie wole robic zkupy w sklepie a nie wirtualnie:)
Linda jesli chodzi o wanienke to wszedzie podobne ceny czyli 10 funtow.My lozeczko kupilismy na ebayu z matterazcykiem takie ktore, jak nasza corcia bedzie starsza to moze spac do 9 roku zycia nawet,jest drewniane,solidne i MADE IN POLAND:tak:;-). A wozek co prawda dostalismy od znajomych ale tez na necie kupilismy i tak na prawde nie jestem zadowolona ale mamy juz normalna spacorowke "parasolke" wiec nie mam juz klopotu zadnego i tak na przyszlosc nie kupojcie wozka Hauck produkcji bodajrze Austriackiej czy Niemieckiej.Ja jestem niezadowolona i znam osobiscie pare jeszcze osob ktore tez nie sa zadowolone z tej firmy:tak::sorry:.Kupilismy go bo mial w cenie parasolke,spiworek,folie i torbe ale tak na prawde niewydajne i kolo nam sie popsuly,mamy pompowane i poprostu wozek caly czas skreca w jedna strone:eek:.Ceny lozeczek w kazdym sklepie sa horendalnie duze my za nasze,podkreslam z materacem i przesylka,zaplacilismy 100 funtow niecale,rewelacja:-)
pozdrawiam i buziaki
 
MamoNastki dziekuje za rozwiniecie tematu, ja mam nadzieje, ze wozek ktory zakupilismy okaze sie solidny:)
Kolejne pytanko tak troszke z innej beczki, we wtorek wybieram sie do swojej poloznej tam zapewne zapytam ja co mam spakowac do szpitala dla siebie i maluszka.
Chcialabym jednak dowiedziec sie od Was moje drogie( szczegolnie te mamusie ktore rodzily w Aberdeen)co pakowalyscie do szpitala????:-):-):-)
 
reklama
Linda ja zapakowalam po 10 sztuk body,pajacykow, i male opakowanie pampersow 1.Oraz wzielam pare czapeczek i oczywiscie dla siebie przybory czyli dwa reczniki do glowy i do reszty ciala, paste i szczoteczke, zel pod prysznic 10 par fig i oczywiscie swoje podpaski choc tutaj maja w kazdej ubikacji ale wzielam swoje i znajoma poradzila ze skrzydelkami i normalne czyli jedna na druga jak bedziesz mocno krwawic poza tym koszule koniecznie rozpinane do karmienie,staniki ze dwa.W sumie to zalezy ile czasu bedziesz w szpitalu z maluszkiem:tak:.Ja bylam tylko jedna nocke i na drugi dzien wieczorkiem,poznym popoludniem bylismy w domku:-).
W sumie wszystko w szpitalu jest tak na dobra sprawe ale ja wolalam miec swoje i koniecznie zaraz po porodzie polozna ubiera dziecko wtwoje ubranko wiec radzilabym zebys wziela cos uniwersalnego i ciemnego bo tutaj dzieci nie kapia i pobrudzisz ciuszki:tak:.
Aha no i kapcie koniecznie wez,pieluszki tetrowe mozesz wziac dla malucha jakis sweterek czy cos cieplejszego i na wyjscie ze szpitala najlepiej cieplego pajacyka:tak:
 
Do góry