reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Hej Mamusie:-)

Lulim W takim razie zdrówka dla całek rodzinki!

Mam do Was takie pytanko. Jakie znacie szkoły po których można pójść po Sprogcenter? Chodzi mi głównie o szkoły w których można douczyć się duńskiego. Chciałam iść po sprogskole do VUC, ale chyba jednak nie wypali, bo komuna nie przedłużyła mi czasu w sprogcenter i moge tylko dokonczyć ten modul, czyli 4 i na tym koniec, a po 4 modułach raczej nie dam rady w VUC. Chciałabym się jeszcze douczyć duńskiego i wtedy pomyśleć o VUC, tylko nie wiem zbytnio gdzie, słyszałam o AOF i FVU, ale nie wiem czym one się różnią i czy można chodzić dziennie.

Buziaki!:-)
 
reklama
Hej Ciotki:-)

Herbata ​Ty sie zaraz rozpakujesz! ale to leci:szok: pochwal sie nowa fura:tak:

Co do glutenu (i nie tylko) ja jestem zwolenniczka nie czekanie zbyt dlugo z podawaniem roznych produktow i jestem za jak najszybszym rezygnowaniem z papek. Kiedys w przychodni przeczytalam ze dziecku w 15 miesiacu nalezy wprowadzac papke z fasolki:baffled::confused: Przeciez dziecko im szybciej nauczy sie gryzc tym lepiej bedzie sie rozwijac jego szczeka i uklad pokarmowy.Zbyt dlugie zwlekanie moze powodowac odruch wymiotny.
Moim dziewczynom ok 5-6 miesiaca podawalam juz gluten (oczywiscie po trochu)
Tyle co sie wymadrzylam:-D

nie zagladam bo jak rozwalilam kompa ponad miesiac temu tak nowy bede miala za jakies 2 tygodnie.

U nas tak wlasciwie powoli i leniwie. Ciazy wlasciwie nie widac a dokuczaja mi wlasciwie wszystkie objawy. Najgorsza jest bezsennosc i zmeczenie.

Co do wozka w samolocie,my mamy blizniacza niemala bryke i normalnie bezplatnie poszla do luku bagazowego ale dopiero przy samolocie.

BUUUZIOLE
 
poziomki jestem tego samego zdania jesli chodzi o jedzenie, w sensie jak najszybsze odstawienie beblow, a podawanie stalych pokarmow. niedlugo sie rozpakuje, juz za 3 tygodnie bedzie donoszona ciaza, moze nie przenosze ??? fajnie by bylo... a Ty kiedy bedziesz wiedziala czy masz boja czy gerl? rodzilas blizniaczki przez cc? pytam bo ciekawa jestem czy teraz masz jakies wskazania czy jednak na sn beda nalegali?

lulim tez mysle ze odpoczne jak mala wyjdzie. wole co 3 h wstac i nakarmic niz nie spac albo budzic sie nad ranem ...

dziewczyny rzadko zagladam bo sil i czasu brak, ale mam nadzieje ze wybaczycie. widze ze wy tez sie rzadko pokazujecie wiec wyrzutow nie mam.
 
Herbata Blizniaki rodzilam sn i nie wyobrazam sobie inaczej:-D mam prawdziwa fobie przed cc:eek:
mam nadzieje ze w najblizszym czasie sie dowiem jakiej bobo jest pci ale pewnie niespodzianki nie bedzie;-). Jestem potwornie nieskoordynowana ostatnio i wszystko przychodzi mi z okropnym trodem. Nie mam na nic sily....
 
poziomki to super ze rodzilas naturalnie! ciekawa bylam tylko czy gdybys miala cc to teraz tez by zrobili, bo wiem ze oni pieprzniecie na puknie naturalnosci, a cc tylko w ostatecznosci. tez nie chcialabym rodzic cc, mam nadzieje ze moja mala sie odwroci....
zycze jednak synka! chociaz dziewczynki sa takie slodkie :-p
 
Herbata nawet gdybym miala cc nie kwalifikowala bym sie do kolejnego cc tylko z tego powodu nawet w Pl:)
Dobrze ze tutaj tak jest bo w Pl pszyspiesza sie porody do tego stopnia ze kobiety ktore naturalnie rodza np 15 godzin musza urodzic w 4 godziny co jest znecaniem sie nad pacjentka i dzieckiem a wiadomo ze im mniejsza ingerencja tym lepiej. Nic dziwnego ze kobiety nie daja rady...
Pozatym dziewczyny sa kiepsko przygotowane do porodu.W Pl ciazy i porodu nie traktuje sie jak czegos fizjologicznego...

Lenke rodzilam posladkowo wiec tez sie da:D ale wiadomo zawsze lepiej jak jest glowka w dol. Trzymam &&&& za fikolka:)

Wiem lepiej niz kto inny ze dziewczynki sa slodkie haha ( jak maja oczywiscie chec) ale taki maly lobuz mi sie marzy:-D
 
poziomki moj ostatni porod trwal 26 h, z czego 4-5 partych i mimo wszystko nie zrobili mi ciecia. z perspektywy czasu bardzo mnie to cieszy. w Pl pewnie odrazu poszlabym pod noz. a dlaczego w Pl przyspieszaja porody? tu tez sie zdarza, ale prozniociagiem. a co do posladkowego to jak odczucia? bo moja jeszcze nie obkrecona. myslalam ze w brzuchu ustawiaja dziecko zeby wyszlo glowka. wiem ze tutaj probuja jesli dziecko samo nie znajdzie sie w odpowiedniej pozycji...

wierze Ci ze sie marzy, a mezowi to pewnie w szczegolnosci :-p kiedy masz polowkowe? bede czekala na info od Ciebie. a na pocieszenie Ci powiem ze wczoraj ogladalam program o parach ktore staraja sie o dziecko konkretnej plci bo juz maja np 8 synow... to dopiero zalamka :-p
 
Herbata sa specjalne cwiczenia ktore pomagaja sie dziecku odpowiednio ulozyc.
Tez go ogladalam ale ja juz wiecej nie dam rady:-D Maz chce corke i nawet jest pewien ze to bedzie corka....:eek:

Posladkowe nieco ciezej ale jak lekarz jest sprawny to powinno sie udac. Ciezko jest obrocic dziecko w macicy i raczej tego sie nie praktykuje raczej sie rodzi "odwrotnie".W Pl bys miala cc na 100% ja jak powiedzialam ze blizniaki rodze normalnie a cc to niech se wsadza to o mnie lekarze pokazywali sobie na wzajem ze taka jedna dzielna i odwazna sie trafila.... W Pl przyspieszaja porody bo po co czekac...wiesz tak tasmowo-pyk i nastepna a jak maja kolejke to na cesarki bez powodu kieruja. Slow brak!!!
Niektore kobiety rodza dlugo bo tak maja i przyspieszanie bez powodu moze powodowac tylko niepotrzebne komplikacje.
Ach temat rzeka... Tragedia jest to ze dziewczyny nie walcza o swoje i daja sobie wciska kroplowki itd...
 
reklama
poziomki tu tez slyszalam o tych metodach, jakies swiatelko skierowane na dol brzucha zeby zainteresowac dziecko, albo kostki lodu zeby dziecko ucieklo glowka od zimna. co do przekrecenie to nie wiem czy przez powloki brzuszne jakis masaz czy ingerencja bezposrednio tam na dole... nie bede oczywiscie pisala co o tym mysle. nie rodzilam nigdy w pl wiec nie mam porowniana, ale tu tez troche przeginaja jesli chodzi o nie robienie cc... czasem naprawde sa wskazania a oni na sile chca wymusic naturalnosc. tylko szkoda ze nie popatrza na to w ten sposob ze pozniej mozna miec ogromna traume. widzisz, co kraj to obyczaj. ciekawa jestem co mi polozna powie, bo moja wciaz posladkowo...

fajnie ze maz realistycznie nastawiony do sytuacji :-) moj bardzo chcial synka, ale jak sie dowiedzial ze druga pipka to sie ucieszyl.

wcale sie nie dziwie ze sobie Ciebie pokazywali palcami, w pl nagminnie robia cc, ale co sie dziwic skoro mozna na zadanie je zrobic? w innych krajach jest to tak drogie ze chyba dom musialabys sprzedac zeby starac sie o zabieg w prywatnej klinice bez zadnych powodow.
 
Do góry