reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Dziewczyny ta strona to kursy-online.com.w ostatnim poscie jest pl. I to blad.
Piszecie o wysypkach. Zdziwicie sie,ale ja posmarowalam sie oliwka johnson & johnson, ktora nie smarowalam malej.uzylam jej bo mialam balsam,ktorego moja mala chyba nie lubila i nie chciala jesc przez ten zapach.No wiec posmarowalam sie oliwka. I jak mnie wysypalo na calym ciele. Egzema po prostu na calych nogach rekach chyba tylko na brzuchu nie mialam. Na poczatku nie bylam pewna czy to od tego ale nie stosowalam tego przez dwa tygodnie a potem posmarowalam maly kawalek skory i wyszlo znowu.potem poczytalam o tej firmie i podobno u bardzo wielu niemowlat powoduje alergie...wlasnie oliwka.
naprawde nie mialam akurat pod reka balsamu to bylo jakos zaraz po porodzie no i wzielam ta oliwke,nie myslalam ze efekt bedzie tak fatalny.
dobrze ze dla malej mam libero.i nie mam problemow z nia...
 
reklama
Aj wlasnie mi zmazalo cala dalsza czesc.najwyrazniej pisanie na ipadzie z malym dzieckiem w nosidelku to nie dla mnie;-)
Niestey narazie nie jestem w stanie wszystkiego odtworzyc napisze tylko moja mala jest bardzo zadowolona z nosidelka na szelkach.
a a propos sprzetow to kupilismy ostatnio siodelko samochodowe i isofix do tego. Firmy ricardo.jestem zadowolona,pare razy jechala juz w nim i mam poczucie,ze siedzi bezpiecznie w nim:-)glowka stabilna itd. No i ten isofix tez stabilizuje cale siodelko w samochodzie.
pozdrawiam was wszystkie mocno.jestem troche zla,bo tyle napisalam do was wbtym ostatnim poscie
 
a niech to.mala spi wiec wchodze tutaj do Was.przeczytalam na spokojnie pare ostatnich stron, bo jak mala nie spi to jakos nerwowo przelatuje przez posty i potem wszystko tak chaotycznie czytam,robie mnostwo literowek i przekrecam.
wiec tak Jeszcze raz strona dunska to kursy- online.com a fotelik kupilam firmy recardo a nie ricardo;-)
Lulim to ty rzeczywiscie niezla przygode mialas ztym szpitalem. Ja mysle,ze przesililas sie po porodzie.ale trudno wyczuc co jest za ciezkie, takze to sie moze zdarzyc kazdemu. A propos pologu to u mnie fizycznie jest super natomiast psychicznie lapie dosc czesto baby bluesa i jestem mega wrazliwa a szczegolnie na punkcie malenstwa

Hopsasanka tak sobie czytalam o Nikosiu.ja bym chyba zrobila tak,ze jak bylabym w Polsce to zrobilabym mu szczegolowe badania krwi moczu dla pewnosci. Nie rozumiem czemu tak ciezko w Danii o zwykle badanie krwi.
byc moze tak zrobilas.ale ja mysle jak bede w polsce za poltora miesiaca to malej zrobie badanie krwi na skladniki np.zelazo i ogolne.

Friggia mam nadzieje,ze z plecami juz ok, czasem czlowiek nie tak sie obroci cos przeskoczy i bolu co niemiara

No nic tyle sie napisalam.mala placze juz.buziaki dla Was:-)
 
Hej :-)

Wszystkiego najpiękniejszego i najsłodszego dla wszzystkich Dzieciaczków:tak: Niech zdrowo się chowają i sprawiają rodzicą same radości ;-)

Justynaj Nam tez zostaly same strupki juz, niektore juz odpadaja, czyli najgorsze mamy juz za sobą.Mysle, ze Lenka tez pojdzie od poniedzialku do przedszkola, jesli nic sie nie zmieni.

Musze uciekac, bo czekaja mnie dzis zakupy i przygotowania do jutrzejszej imprezki urodzinowej. Milego weekendu!:tak:
 
Ja również życzę wszystkim dzieciakom uśmiechów na buziach, radości i beztroski oraz dużo słonka :-) No i zdrówka oczywiście!!!

U nas za oknem oberwanie chmury i pokrzyżowało nam to wszystkie plany, ale się nie damy i będziemy dzisiaj świętować! Zaraz idę upiec ciasto, będziemy też się zajadać lodami, idziemy odwiedzić sklep z zabawkami ( bo to jest świetny plac zabaw), a potem będziemy oglądać bajki :-) A co! My też jesteśmy dziećmi, trochę większymi, ale jednak - i to się liczy - bo fajnie czasem się tak poczuć, a dzisiaj można!
 
Tusienka24 duzo zdrówka, radości i uśmiechu każdego dnia dla Lenki, z okazji 3 urodzin.. no i wielki buziak :-)
 
Justynaj ja tez slyszalam ze oliwki tej firmy uczulaja, co najlepsze wszystkie kosmetyki J&J podobno nie sa za dobre dla niemowlat.
Tusienka wszystkiego najlepszego dla coreczki! zdrowka i slodyczy z okazji 3 urodzinek :)
Friggia a gdzie bedziesz chrzcila ? nie moge znalezc postu w ktorym o tym piszesz. Ja tutaj chrzcze w sierpniu.


dziewczyny co tu tak pusto?? jak samopoczucie? pogoda sie strasznie zepsula, wiec siedze z mala w domu. u nas nadal zebow brak :) milego wieczoru
 
Tusienka Wszystkiego naj dla Lenki!

justynaj Tez slyszalam, ze Johnson uczula, ale ze ten z Polski, bo tutejszy Natusan ponoc jest lepszy (ale nie wiem), ja mam z Natusana plyn do kapieli i czasem go uzywam jak myje Dimka, nic sie nie dzieje, no ale poki co (na szczescie) nic go nie uczulilo. A i mam oliwke, ale ja jej uzywalam. Ja ogolnie niewiele kosmetykow na Dimku uzywam.

hopsasanka Moj maz w sumie nie ma nic do mojej wiary, bo on jest ateista, byl chrzczony i tylko tyle. Oboje twierdzimy, ze Dimi kiedys sam wybierze w jakiej wierze chce zyc, ale poki co lepiej jest, zeby byl chrzczony w mojej, bo przynajmniej ja jestem wierzaca (choc z praktyka tutaj raczej niewiele mam wspolnego).

herbata Chrzest bedzie w Polsce, tutaj nie chcialam, bo nawet z chrzestnymi mialabym problem, a tak przynajmniej moja rodzina bedzie, z reszta rodzina dunska, az tak Dimkiem sie nie interesuje...

No a pogoda do niczego i poki co nie widac zmiany, wieje, leje, grad leci. Ech Dania ;-)
A co do plecow to dalej bola, zwlaszcza jak podnosze malego. Starosc... ;-)
 
Tusienka - STO LAT, STO LAT dla Lenki! Już duża z niej panna :) Jak udała się impreza?

Herbata, nam pierwszy ząb wyszedł dopiero jak Niko skończył 10 miesięcy, a dentyści mówią, że mogą się pojawić nawet później.

Friggia, ja tak z ciekawości pytałam. Z tą praktyką to faktycznie właściwie wcale jej tu nie ma, ale przyznam szczerze, że nie stanowi to dla mnie jakiegoś większego problemu.
A z tymi plecami to może warto wybrać się do lekarza? Wiem, że na samą myśl się nie chce, ale trochę długo Cię tak trzyma - może akurat coś ktoś Ci na to poradzi?

Justynaj my zawsze jak jesteśmy w PL to całą rodzinką robimy wszelkie możliwe badania. To dla nas szczególnie ważne bo jesteśmy wegetarianami - dlatego na bierząco sprawdzamy czy czegoś nam nie brakuje. Z Nikodemem mam trochę problem z naszą dietą, bo on ogólnie jest niejadek, więc jestem bardziej wrażliwa na punkcie jego wyników. Ostatnio strasznie mnie wkurzyła nasza doktorka (też od wielu lat nie je mięsa), że jak zasugerowałam jej czy nie warto by sprawdzić czy dieta nie stwrza jakiegoś problemu, to zamiast sprawdzić krew powiedziała że mogę zrobić mu miesięczną kurację z żelazem nie wiedząc czy on w ogóle tego potrzebuje...
Z tym badaniem krwi na żelazo to w PL możesz zrobić Wiktorii, bo Julie jest za mała - to jest pobranie z żyły a takim maluszkom nie robią. Ale ogólne + mocz zawsze warto zrobić :tak:
Super że jesteś zadowolona z nowego fotelika :-) A z tym nosidełkiem to zwróć tylko uwagę czy malutka nie ma całego ciężaru ciałka uwieszonego na kroczu - to jest bardzo ważne by tak nie było. Nie wiem jakie Ty masz nosidełko - ja osobiście jestem za ergonomicznym - takim miękkim.
Fajnie, że tak Ci się już jakoś wszystko ułożyło odkąd masz maleństwo w domu i że starsza córka pomaga i cieszy się na siostrę :-)
No i powodzenia z ospą - teraz chyba w całej Danii panuje!


Co do dnia dziecka, to wyszedł bardzo fajnie. Wczoraj za to byliśmy u znajomych na dniu dziecka dla dorosłych - mieliśmy lizaki, jajka niespodzianki, cukierki...graliśmy w kalambury i w twistera :-) Było bardzo fajnie!
Niko za to ma znowu katar i trochę kaszle -mam nadzieję, że nic większego z tego nie wyniknie. Najbliższe 2 dni idzie na zastępstwo do żłobka, w którym jeszcze nie był, więc mam nadzieję, że będzie ok.
To ja zmykam. Buziaki!
 
reklama
Hej :-)

Dziękujemy bardzo za wszystkie życzenia urodzinowe dla Lenki!!!
:-)

Imrezka jak najbardziej się udała. Lenka zadowolona z prezentów i gości, bo cały dzień czekała, potem padła i mieliśmy troche czasu by pośmiać się ze znajomymi.;-)

Justynaj
Fajnie, ze Twoja corcia pomaga Ci przy Julie,nawet te drobnostki, ale to zawsze cos:tak:

My już prawie po ospie, zostaly tylko strupki, ktorych z dnia na dzien jest coraz mniej. Mysle ze od srody puszcze Lenke do przedszkola i ja pojde do szkoly, bo we wtorek i tak jest wolne wiec jutro sobie darujemy i jeszcze zostaniemy w domku.
 
Do góry