reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

hej :-)

anansie ja mysle, ze chlopak i moj maz tez, lekarz juz na 3 usg powiedzial, ze "chyba chlopiec" ale na 100% jeszcze nie wie, bo sie mlody nie pokazal. Teraz w piatek, 13.01 mam wizyte, to bede go meczyc, zeby patrzyl do skutku, bo chce juz pakowac rzeczy i nie wiem, czy ciuszki po Juliance brac tylko te unisex, czy brac jednak dziewczece, a pare pudel tego jest :tak:
Ja przytylam ok 6-7 kg od poczatku ciazy, tzn od wagi startowej, ale ogolnie przytylam wiecej, bo na poczatku schudlam ok 4 kg, takze od najnizszej wagi bedzie juz ok 10 kg :cool: ale teraz pilnuje sie ostro, mam plan zywieniowy i staram sie go trzymac :-D

justynaj 20 km to nie tak duzo. Nasze osiedle jest w zasadzie zaraz kolo zjazdu z autostrady, wiec dojazd jest calkiem ok, do stacji kolejki tez calkiem blisko :-)

Takze dziewczyny wstepnie zapraszam w drugiej polowie lutego, jakos sie jeszcze wtedy bedziemy toczyc ;-);-)

AAAA wiecie pod jaki szpital podpada gladsaxe? Daleko bede miec?

dalipska fajnie, ze Swieta udane, tylko szybko pewnie minely jak zwykle :-p

friggia, herbata dzieciaczki Wam rosna jak na drozdzach! Ja po waszych suwaczkach widze, jak czas mi ucieka :-D 8 lutego juz bede w Danii.

Tusienka jak Mloda w zlobku? Przenosisz ja do przedszkola niedlugo, czy nie trzeba jeszcze?

Ka-mila nie apisalas co w koncu z tym przedszkolem? Czy przegapilam?? Bardzo jestem ciekawa, czy dalas tam w koncu Kamilke, czy szukasz innego?

Buziaki dla Was i dzieciaczkow :-)
 
reklama
Lulim Lenka w żłobku bardzo dobrze. :-) Przedszkole jest chyba od 2 lat i 8-9 mies. więc na dobrą sprawe za miesiąc lub dwa Lenka może iść do przedszkola, ale nie wiem która jest na liście, więc pewnie jak będzie pierwsza na liście i będzie miejsce to już pójdzie do przedszkola za ok. 3 mies., bo tak nam mówili na początku, że Lenka będzie w żłobku ok 6 mies.

Od środy zaczynam szkołe. W końcu, bo już wysiedzieć w domu nie moge. Mam nadzieje, że nowa grupa będzie tez tak fajna jak poprzednia i nauczyciele, bo wiem już że zawsze będzie dwóch na zajęciach. Plan też jest ok, więc ide pozytywnie nastawiona.:tak:
 
czesc Mamuski:-):-)

Lulim napisz koniecznie czy bedzie kolega do zabawy,czy moze kolezanka dla mojego malucha:-):-)nie wiem czy doczytalas,ale na szczescie my tez bedziemy mialy blisko do siebie:tak:a i napisz czy tez meczy Cie zgaga??i jaki masz plan zywieniowy??moze ja cos sciagne z Ciebie;-)
a jezeli chodzi o szpital to ja sobie wybralam sama,wiec Ty chyba tez bedziesz moga sobie wybrac.

Tusienka zazdroszcze Ci tej szkoly i powodzenia w nowej grupie:tak:

a ja bylam i swojej poloznej polskiej pierwszy raz i powiem Wam,ze wydaje sie ok.to bylo pierwsze spotkanie wiec troche trudno cokolwiek wiecej napisac.ogolnie to wygladalo pewnie tak jak u Was wszystkich,ze na dzien dobry pytanie jak sie czuje i mierzenie brzucha i sluchanie tetna i to wszystko.a ja mialam tyle pytan i o nic sie nie zapytalam,ale juz sie przygotowuje na nastepny raz;-)no i zaczynam myslec o porodzie i ogrania mnie przerazenie hahahah boje sie,ze bede musiala byc sama bo nie bedziemy mieli z kim zostawic malej i w ogole mysle i mysle jak to bedzie wszystko wygladalo tutaj:szok:...
my siedziemy w domu bo pogoda jest dziwna,czyli swieci slonce i pada deszcz:tak:i tak ja przez to dostaje siedzenie swiraaaaaaaa:-)

buzka:-)
 
Hej dziewczyny, ale jestem zla napisalam cala mase i chcialam wyslac a tu sie okazalo ze system mnie juz wylogowal i wszystko zniklo masakra. Ale zaraz postaram sie odtworzyc. Sprawdze najpierw czy wysle ta wiadomosc.



 
anansie ja tez mam troche ten problem z kim zostawic mloda na czas porodu, byc moze przyjedzie tesciowa, ale to jeszcze opcja do przemysleniam bo ona choruje na depresje i jak na razie juz kilka razy przerywala leczenie :no: strasznie sie pali do tego przyjazdu, ale dalismy jej warunek, ze ma sie leczyc bez zadnych oszustw:-p

a jak nie, to jest jeszcze znajoma meza z doswiadczeniem w baby sittingu, ale ja sama musze ja poznac i ocenic ;-) jak sie okaze godna zaufania to podrzuce Ci jej numer :-)

a jak niem to urodze sama, bo i tak ciezko mi mloda wostawic a jeszcze z kims nie do konca sprawdzonym to w ogole nie ma mowy.

Tusienka ja sie wlasnie zastanawiam, bo jak przyjedziemy to mloda bedzie miec 2 lata i 2 miesiace, pewnie na zlobek ze 3 mies poczekam, wiec pojdzie do niego majac 2,5 roku i nie chce jej tak od razu przenosic do przedszkola, wole zeby pobyla w tym samym miejscu chociaw w 6 miesiecy :-p

Dziewczyny jakie kosmetyki polecacie dla noworodkow? Czy w Danii da sie kupic cos jak z Pl Balneum czy Emolium?

Buziaki dla Was :-)
 
anansie zgage mam niestety, pomaga mi kilka lykow zimnej coli, nie faszeruje sie juz rennie, bo i tak pomaga tylko na chwile ;-)

plan zywieniowy ulozylam sama ;-) na 1 sniadanie jem musli z mlekiem, na 2gie owoc i jogurt, obiad normalny, jakis lekki podwieczorek jesli juz nie moge dotrwac do kolacji i kolacje tak o 19.00, nie pozniej. Unikam slodkiego, ale i tak z raz dziennie cokolwiek musze zjesc np kilka kruchych ciastek, bo nie moge wytrzymac :wściekła/y: w piatek ide do lekarza i poloznej to ich pomecze, zeby mi dokladnie wyjasnili, ile moge zjesc, bo pilnuje sie, jem zdrowo, a jednak tyje i na dodatek glodna jestem ciagle :confused:

a Ty jak z jedzeniem i waga?
 
Cześć Kochane, witam się w Nowym Roku :-) Ja tylko tak na chwilkę i w skrócie. Przeczytałam co tam u Was, ale teraz się nie odniosę, bo padam ze zmęczenia. Jestem nadal w PL. Mój wyjazd wydłuża się z tygodnia na tydzień. Będzie to chyba najbardziej zapamiętany urlop ze wszystkich. Nikodem od wyjazdu jest chory - walczymy 3 tydzień z zapaleniem oskrzeli, które jest wynikiem niewyleczonej wcześniejszej infekcji (nic dziwnego, skoro duński lekarz mnie za każdym razem wysyła z niczym do domu :wściekła/y:). Powiedziałam sobie, że nie wracam do Danii, póki nie będzie całkiem zdrowy, bo juz nie mam wiary w duński system opieki medycznej.

Mam nadzieję, że Waszymi dziciaczkami zajmują się lepsi lekarze niż ja trafiłam. I tu szczególne buziaczki dla Lideczki, za którą trzymam kciuki by szybko było wszystko dobrze i by dobrze się nią zajęto! Zdrówka, zdrówka dla wszystkich!

Do tego doszło nam zapalenie napletka, jakaś alergia i w tym wszystkim Niko łyknął sobie jedno z lekarstw, które miałam do okładów na jego siusiaczka, a to było bardzo toksyczne coś i wylądowaliśmy na 3 dni w szpitalu :szok: - dzisiaj wyszliśmy.

Mój mąż już w drugie Święto wrócił do Danii, więc walczę z tym wszystkim sama i po raz pierwszy mam tak dość urlopu, że chcę już z niego wracać.
Na całe szczęście, nieszczęśliwy łyk trującej substancji nie spowodował żadnych szkód. Teraz mam tylko nadzieję, że doleczymy pozostałe paskudztwa i reszta wyjazdu będzie pozbawiona zbędnych atrakcji.

Trzymajcie się wszystkie cieplutko. Buziaki dla Waszych dzieciaków i głaski dla brzuszków! I mam nadzieję, że do przeczytania niebawem :-)
 
No i tak zeszlo do dzis.dobrze jest miec troche spokoju od rana.tak nie moge pisac bezposrednio na forum tylko najpierw na kompie a potem kopiuje.nie wiem czy tez tak jest u was, czy to po prostu moj komputer tak ma.Hopsasanka bardzo ci wspolczuje, to nie jest wesole co piszesz, tez mnie wkurzaja lekarze tutaj.powiem ci ze nawet moj Dunczyk nie ufa im. Zaniedbuja mase,  a w zapobieganiu i badaniach kontrolnych sa beznadziejni.mam na mysli np. Badanie krwi, ktorego nie mozna zrobic tak po prostu dla wlasnego spokoju bo panstwowy oszczedza pieniadze a prywatnie podobno 1000 kr kosztuje.paranoja. Dlatego tez np. Do gina czy dentysty chodze w Polsce.Wiem jak to jest jak dziecko polknie co nie trzeba.moja podkradla kiedys witaminy, Boze wpadlam w totalna panike, zaczelam liczyc tabletki ile mogla polknac itd, ale na szczescie obylo sie bez szpitala. Moj kuzyn napil sid kiedys Biovitalu i jego rodzice zignorowali to a wypil duzo. Jednak mysleli ze witaminy to nic nie szkodzi. Maly za pare tygodni dostal padaczki...i powod byl wlasnie przedawkowanie jakiejs witaminy...ajAnansie ja tez mam zgage ale nic z tym nie robie moze nie pokladam sie po jedzeniu albo piciu i samo narazie przechodzi. Ale powiedz o tym swojemu lekarzowi.o dziwo czasami pomagaja. Mi np. Zapisala czopki na mdlosci. Z innych objawow to mam juz powoli kurcze w lydkach. Ale zauwazylam ze jak spaceruje okolo godziny dziennie szybkim krokiem i plywam to zanika ten problem. To napewno ma zwaizek z krazeniem.Ja siedze teraz w domu wiec Anansie jak bedziesz sie nudzic to mozemy razem sie przejsc na spacer a potem ciepla kawka albo herbatka. LuliM tez zapraszam jak tylko sie zjawisz.Ja mieszkam pomiedzy Taastrup a Roskilde, w Ågerup.Lulim ja tez chce twoj plan zywieniowy! Jak narazie uwielbiam desery a to chyba nie do konca tak ma byc. Wczoraj po budyniu krowkowym mala urzadzila mi dyskoteke w brzuchu.No tez mysle o porodzie dziewczyny i z kim zostawic mala.mam tu sasiadke z ktorej corka mala chodzi do szkoly to sa super sasiedzi zawsze sobie pomagamy. Ale jak juz to sie zacznie i bede sama w domu mala w szkole aj, nie ma co na zapas sie denerwowac. Po prostu pogadam z sasiadami zeby byli przygotowani na moj tel. Ze maja odebrac mala z swietlicy. No chyba ze mi nagle na urlop wyjadaTusienka przegapilam jaka szkole zaczelas. Ja niedawno skonczylam social og sundhedsskolen w Brøndby i jestem mega zadowolona.A tak poza gym dziewczynki uwielbiam odpoczywac od pracy, miec mase czasu dla siebie i urzadzam juz pokoik dla malenstwo. Ostatnio kupilam meble z ikei uzywane za pol ceny na dba.dk. Jak nowe. To jest lozeczko i regal z przewijalnikiem. Ale zadowolona jestemLulim mysle tez o kosmetykach i napewno kupie ale w Polsce Sudocrem ja nazywam go cudokrem bo jest po prostu super do pielegnacji pupci. A reszta nie wiem ale podpytam sie mojej kolezanki ktora urodzila w Danii 2 razy.No nic narazie koncze bo zlapal mnie mega glod. Ale male pytanko na koniec.Macie jakies fajne pomysly na imiona dla dziewczynki? Ja chce dac takie miedzynarodowe bo jestesmy para polsko dunska. Mysle o Maja, Oliwia, Nikola. Dla chlopca mialam wybrane Daniel i Wiktor. Jeszcze tez roznie moze byc bo chyba 100 procent pewnosci nie ma po czarnobialym usg
 
Przepraszam dziewczyny za ten slowociag ale jak skopiuje to z komputera to musze szybko wysylac i nie moge juz wstawiac ani smiley ani wytluszczac imion bo znowu mi wyloguje. Cos musze zrobic z tym bo mnie to denerwuje.Mam jednak nadzieje, ze przeczytacie to co napisalam.staralam sie pisac jedno pod drugim a nie wszystko razem ale niestety po wyslaniu tak to wyglada
 
reklama
Czesc Kochane:-)

Lulim jezeli o jedzenie to na pewno jem wiecej slodkiego teraz,bo w poprzedniej ciazy raczej nie jadlam.ale teraz tez sie staram ograniczac przez zgage bo pozniej umieram i zjadam to rennie i nic.waga to tak jak pisalam przytylam 5kg.ale najpierw schudlam.wiec chyba sie wyrownalo.ogolnie mam brzuch ogromny,a tak to raczej bez wiekszych zmian.przynajmniej mi sie tak wydaje;-)
ja tez ciagle teraz mysle o porodzie i o malej.nawet wczoraj rozmawialismy o tym z mezem i chyba jednak ja bede musiala isc sama tzn on mnie zawiezie,ale wroci do domu bo na razie nic innego nie przychodzi mi do glowy.przeciez niestety nie wiemy dokladnie kiedy to bedzie wiec trzeba sie nastawic na zywiol:tak:ja sie stresuje,ze bede sama no ale bardziej bym sie stresowala jakbym miala ja zostawic z kims kogo nie znam.zreszta ona by na pewno nie zostala,takze sama nie wiem co bedzie,ale nie daje mi to spokoju.
jezeli chodzi o kosmetyki to ja mialam tu problem.moja coreczka ma problemy ze skora i wyprobowalam tutaj juz tyle kosmetykow i niestety bez rezultatow.wiec wrocilam do tego co uzywalam w pl czyli do ciala i wlosow Bioderma ABC derm,a po kapieli emolium krem specjalny,a do pupy sudocrem.oczywiscie zamawiam to wszystko przez internet,bo tu tego nie ma.oststnio skonczyl mi sie emoilium i moj maz kupil w aptece krem Avene dla dziecie i o dziwo bylo wszystko ok.:tak:

hopsasanka kochana trzymam mocno kciuki z Nikosia i za Ciebie i bardzo Ci wspolczuje.mam nadzieje,ze szybko go wylecza i wrocicie do nas.moze to lepiej,ze to sie dzieje jak jestescie w pl bo rzeczywiscie jezeli chodzi o lekarzy i podejscie tutaj to jest kiepsko:no:buziaki i sciskam Was mocno...

justynaj mowilam lekarzowi o zgadze i polznej tez mowialam i raczej nic konkretnego mi nie powiedzieli.tylo zeby mnie jesc,ale ja sie nie obzeram i nie jem duzo,a ta zgaga mnie wykancza,najbardzije w nocy niestey....ja tez mam skurcze lydek,ale na razie nie mocne,ale za to w poprzedniej ciazy mialam tragiczne:tak:oczywiscie juz jakos przed porodem...
Kochana to my chyba mieszkamy wcale nie tak daleko siebie bo ja w Ishøj:tak:

buzka Mamuski
 
Do góry