reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Hejka.

Ka-mila Lenka idzie albo do złobko-przedszkola albo do żłobka, zobaczymy gdzie szybciej sie dostanie. A jak tak tylko pisze przedszkole;-)

Co do proszków to ja na dunskich sie nie znam. Dla Lenki kupuje w Polsce LOVELA, bo ona ma troche atopową skórkę, więc musze jej kupywać proszek i kosmetyki do ciała hipoalergiczne.

Ale wczoraj się usmielismy... Lenka zobaczyła w tv reklamę z bobaskiem i mówi do mojego Meza zeby "kupil dzidzie" ze ona chce taka dzidzie w domu. Powiedziała ze da swoje pieniazki ze Skarbonki zeby dzidzie kupić.:laugh2: Potem skakała z radości krzycząć "Huuura dzidzia mała, hura" Ubaw był po pachy.;-)

Miłego dzionka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka :)

Herbata - witaj z nami :)

Ciesze sie Ciezaroweczki, ze jeszcze nie przeoczylam Waszych porodow :p Jak sie Was czyta to az milo, czlowiek przypomina sobie ostatnie tygodnie. Ja czekalam, jak pewnie kazda z nas, jak na szpilkach na ten moment. Ostatnie dni, to juz byla nerwowka tylko, bo kazde uklucie, pobolewanie, to juz sie pakowac chcialam, ale urodzilam w terminie. Porod wspominam tez bardzo mile. Rodzilam naturalnie, bez znieczulen i zaraz po porodzie, juz chodzilam sama, bez niczyjej pomocy, az wszyscy z podziwu nie mogli wyjsc. Teskni mi sie za tymi ciazowymi chwilami jak czytam sobie teraz :) No ale cala ciaze znosilam bez zadnych wiekszych problemow, wiec nie mam gorszych doswiadczen.

Tusienka24, Ka-mila - my czesto chodzimy do biblioteki, bo tez jest kacik z zabawami dla dzieci.
Ka-mila - ile placicie za nianke ?

anansie - no i widzisz, doswiadczone mamusie pomogly. Bedzie wszystko dobrze. Ja slyszalam same superlatywy o porodach w DK.

Co do gratisow, to ja tez sie logowalam. Odebralam 2 paczki, na 3 nie przyszedl mi nigdy mail zwrotny, to pewnie ta gdzie ten kosz mial byc, bo go nie dostalam. Kosz mielismy i jak dla nas byl bardzo przydatny, ale nie pamietam na ile worek starczal. Worki kupowalam na allegro, okolo 30 zlotych za szt. Fajna sprawa, bo nie smierdzi z niego kupkami i siuskami, tylko minus wlasnie, ze trzeba mocno reka wpychac pieluchy, wiec jak worek juz byl pelnawy, to i nasilowac sie trzeba bylo.

Czyzby juz po lecie :( ?

Milego weekendu Dziewczyny.
 
dalipska Ja tak samo ciąże i poród wspominam bardzo dobrze. Mimo, ze urodzilam 2tyg po terminie i te 2 tyg. byly istnym koszmarem. Cala cieze znioslam idealnie, bez zadnych nudnosci, wymiotow... Porod tez przebiegl ksiazkowo. Urodzilam bez znieczulenia i na szczescie porod nie trwal dlugo, poszlo raz,dwa. I z czego najbardziej jestem zadowolona to to, ze nie bylam zszywana. Z chodzeniem po porodzie nie bylo juz tak latwo, ale dawalam rade sama chodzic. Mile chwile byly w ciazy... kopniaczki, czkaweczki. Czasami tesknie za brzusiem i chcialabym zdecydowac sie na drugiego dzidziusia, ale jeszcze nie teraz, najpierw chce isc do pracy, odetchnac i potem pomyslimy nad bobaskiem.;-)
 
Witaj herbata

No widzicie dziewczyny ja to Wam zazdroszcze, ze juz doswiadczonymi mamami jestescie. Ja do ciazy nie pod chodze jakos "dramatycznie", stan jak stan, tymbardziej, ze jak nie mam wiekszych problemow z poruszaniem, z reszta "dzieki" moim dodatkowym kilograma, ktore mam cale zycie, to nawet niedokonca po mnie widac, ze jestem w ciazy, co mnie troche wkurza, bo spojrzenia ludzi, ktorzy boja sie zapytac, zeby jak cos nie urazic sa denerwujace. No i pieknego, ksztaltnego brzusia nie mam. No a mimo podejscia to mam w ciazy sporo dolegliwosci, ktore skrupulatnie utrudniaja zycie, jak spadki cukru i oslabienia, mdlosci (ktore dzieki Bogu ostatnio sa rzadsze), dzien w dzien zgaga, no i problemy skorne. Ale pewnie po jakims czasie po pierwszym dziecku, bede coraz tesknila za drugim ;-), ale na razie, chce odpoczac od ciazy ;-)
 
anansie jak po wizycie?? odezwij się... :-)

Herbata witamy :) fajnie że jest nas tu coraz więcej :)
napisz coś więcej o sobie.. :-)
i dzięki za info o paczce z Matasu - czyli jest tak jak myślałam :) Jak będę w mieście to pójdę po gratisa :)

Tusienka24 wszystkie proszki, płyny i kosmetyki z Neutrala też są hipoalergiczne..
Ja już przestałam wozić z PL, kupuję właśnie te.. :)
A to Lenka aparatka.. :) rodzeństwo by chciała miec.. no to nic tylko mama z tata muszą się wziąć do roboty.. A jeśli mogę spytać.. planujecie drugie dziecko w bliższej lub dalszej przyszłości... ??
aaa już czytam o Twoich planach ;) czyli jednak chcesz trochę odczekać...

Ja od zawsze chciałam miec 3 dzieci.. Jak urodziłam Kamilę, to od razu chciałam miec drugie dziecko.. potem na szczęście mi przeszło.. nie wyobrażam sobie mieć dwójki malutkich dzieci na raz.. No i tak planowałam różnicę 4 lata.. ale trafiło się wcześniej.. i w sumie fajnie.. bo pracy i tak nie mogłam znaleźć, więc przynajmniej wykorzystam ten czas na wychowanie dziecka, a potem mam nadzieję w końcu uda się coś z pracą.. no i dziecko już też nie będzie przeszkodą... :)
No ale jak na razie to na dwójce poprzestaniemy.. ta ciąża jest rochę gorsza niż poprzednia i mam już dość.. nie miałabym już siły na 3-cia ciąże... Może kiedyś.. za kilka lat....

dalipska ja też zaraz po porodzie chodziłam sama, mimo tego że byłam nacinana... Pamiętam jak w ostatnich chwilach porodu przelatywały mi myśli o cesarskim cięciu, że przy następnym dziecku to sobie cesarkę zażyczę.. A potem pukałam się w głowę z tych głupich myśli.. Doceniłam szybko zalety naturalnego porodu... :)
Normalna cena za dagpleje w naszej komunie to ok 2100 kr, ale ja się dowiedziałam że mogę starać się o dopłatę (bo ja nie pracuję) więc płacimy 750kr..

friggia współczuję dolegliwości... zgaga ponoć okropna.. ja się bałam bo tak mówią że przy chłopcu się ma zgagi.. ale na szczęście mnie ominęło..

Poza końcówką ciązy to obie ciąże miałam takie same, zero mdłości, wymiotów.. piękne włosy i paznokcie.. :) Jedynie teraz bóle krocza.. i problemy z chodzeniem.. ale już niedługo...
 
Helooołł Dzwiewczynki:-)
No więc poszłąm do pana doktora i mówie,że zrobiłam test i wyszeł wynik pozytywny,a on a no to jesteś w ciązy testy sie nie mylą.no ja mowie no chyba nie,a jakieś badanie??na to mój lekarz-nie no przecież test robiłaś...ahahahahahahhahaah :-):-):-)
Dał skierowanie na krew i wizyta mam teraz 2 września bo ide też od razu do niego na szczepnienie z mała.Powiedział,że wtedy zalozymy karte ciąży,wypełnimy wszystko i umówimy sie na skany itp.:-):-):-)Zapytał czy biore jakieś witaminy i stwierdził,że raczej nie będzie mi opowiadał o ciąży no ja na pewno juz to wiem skoro mam dziecko:-)
Dziewczyny ja z moja córeczke wymiotowałam całą ciąze,do tego zgaga to była masakra,spałam z rennie pod poduszką,bo w nocy musiałam ssać tak mnie ta zgaga męczyła:-)
 
anansie no widzisz, test robilas i to wystarczy ;-). Co do zgagi to mam tak samo, rennie juz sie skonczyly, to teraz polecono mi jakis dunski specyfik, zawsze mam listek kolo lozka i nieomieszkam sie go uzyc, z reszta bez tego to bym chyba nie zasnela ;-)

Tusienka24 no wiec jak tam z rodzenstwem? corka zaplacila za nowego dzidziusia wiec do roboty! :-D
 
hej dziewczynki, odnoście tematu jak to jest z tymi gratisami bo mojemu bratu urodziło się dziecko, czy coś może odebrać, wystarczy się zalogować czy o co tam chodzi jak by któraś mogla mi tak po chłopsku odpisać będę wdzięczna :))
 
ola652

BabySam: BabyBox
wypełnij te pola i na końcu musisz wydrukować potwierdzenie z którym musisz się udać do BabySamy i wydadzą Ci paczkę...

Libero: Libero
tu się trzeba zapisać do Klubu Libero. Z tym, ze nie wiem jak to będzie teraz w przypadku Twojego brata, bo ja się logowałam dużo wcześniej (w czasie ciąży) i jak byłam chyba ok 32-34 tygodnia, to przyszedł mi do domu list z którym poszłam do Bilki (może też być Fotex, Kvickly i inne) i w punkcie obsługi wydali mi paczkę.

Matas: tak jak pisała Herbata, trzeba być też zapisanym w Matas Club i pójść do sklepu, podać numer telefonu (ten sam co przy rejestracji) i ponoć wydają paczkę)...

mam nadzieję że zrozumiałaś ;)
 
reklama
Witajcie kobietki! Witajcie nowe babeczki :-) Staram się nadrobić i podczytać co tu ostatnio się dzieje. Ale rozpisałyście się...
Widzę, że nasza ekipa się cały czas powiększa :-) To super!

Ja co prawda tylko na chwilke teraz wpadłam, ale chcę napisać, że mam zamiar pojawiać się częściej by być na bierząco co tam u Was :-)
Piszcie mamuśki jak Wam idzie z dzieciaczkami, ciążówki co tam u Was i Waszych brzuszków!

Mojemu diabełkowi małemu rosną zęby i ostatnio trochę gorzej to wszyscy znosimy. A ja strasznie zmęczona jakaś jestem i tym bardziej łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. A od wtorku mamy gości z Polski, zaraz po nich na 2 tygodnie przyjeżdża moja mama i ogólnie do końca miesiąca będzie nam tu trochę weselej :-)

Odnośnie paczek, to jak swego czasu chciałam się zapisać do Matasu, to nic z tego nie wyszło bo również nie dostałam maila i koniec końców nie dostałam paczki.
 
Do góry