reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Ja zapewne tez bym sie bala szczepic wiedzac o objawach niepozadanych po szczepieniu ale uwierzcie mi ze kiedy juz te meningokoki zaatakuja to tylko sie modlic wiec w sumie tu chodzi o wybranie mniejszego zla
 
reklama
Nowaczka ja tez pamietam swoja ospe,ale Ewa pediatra powiedziala ze teraz zaobserwowala u swoich pacjentow ze znacznie gorzej przechodza ospe niz kiedys.Dwoch pediatrow mi radzi robic to samo,choroby swoje robia i coraz bardziej o nich jest slychac,wiec ja sie juz nie zastanawiam
Magdalena Chyba moja strona z suwaczkiem nie dziala teraz,trzeba inny sprobowac,ale napewno ty zly kod wycinasz
 
Dziewczyny ide juz Poloze sie wczesniej bo moj Synek jutro na pewno nie wstanie o 11:-) To zycze Wam slodkiej nocki i spijcie dobrze Do jutra Dobranoc
 
witam wieczorkiem
a wy co spac nie mozecie:-p czytam ze dzieci juz dawno lulaja a wy dalej klikacie........moje dopiero 10 min tmu zasneło:szok:
A wiecie ze ja 2 razy ospe przechodziłam:baffled: to był szok dla lekarzy:szok: :confused:
ale fakt Iwonka dobrze pisze ze teraz te chorobska sa jakies gorsze niz kiedys,moj chrzesniak jak miał ospe to krosty poprostu miał wszedzie :szok: :-( w buzi w powiekach i nawet całego siuraczka miał w krostach:-(
 
oczywiscie 2 spacer popołudniu zaliczylismy,mały pograł w piłke potarzał sie troche po ziemi,posiedział w piaskownicy:happy: i nie obyło sie bez sprobowania czy piach da sie zjesc,jakos nie rozumie ze tego sie nie jeeee:eek:
a teraz juz spadam do wyrka:tak:

spokojnej nocki wam zycze
 
Jak dobrze ze moje dziecko w miare wczesnie zasypia,choc teraz kolo 21 ostatnio.Ide sie umyc i jeszcze wpadne na chwilke,moze jeszcze ktos bedzie.
 
Iwonka, wypowiedź lekarza:

System immunologiczny dziecka i tak jest już obciążony szczepieniami obowiązkowymi. Każda dodatkowa ingerencja sprawia, że "trzeszczy on w szwach". Nie można bezkarnie faszerować dziecka wszystkimi możliwymi szczepionkami: przeciw nawracającym infekcjom, grypie, zapaleniu opon mózgowych itp.

Nie jestem też zwolennikiem skojarzonej szczepionki przeciw śwince, odrze i różyczce. Ma ona potrójną "siłę rażenia", jest podawana pozajelitowo, może dawać doraźne i odległe powikłania, a przecież w naturalnych warunkach dziecko nie zapada na wszystkie te choroby jednocześnie. Zresztą szczepionka i tak nie chroni pacjenta przed zachorowaniem w stu procentach.

JACEK CZELEJ, doktor nauk medycznych, pediatra, organizator ochrony zdrowia, ojciec dwojga dzieci


I bądź tu człowieku mądry:szok:
 
reklama
Nowaczka wiem ze sa rozne opinie na temat szczepien,ale boje sie tez tych chorob.Kolejna dziewczynka zmarla po sepsie,to sa tylko godziny! Wiem ze ta szczepionka na menigokoki jest tylko na typ A lub C ale wlsnie w Polsce ten typ od jakiegos czasu atakuje,wiec co mam nie szczepic.To tez sa lata badan i doswiadczen,wiec czemu z nich nie skorzystac.Juz kiedys piasalam ze gdy tfu tfu moje dziecko zachorowalo to bym sobie tego nie darowala wiedzac ze moglam czesciowo temu chociaz zapobiec.W niektorych panstwach szczepionka np na pneumokoki jest w obowiazkowym kalendarzu szczepien.I badz tu madry! Ja juz podjelam decyzje i sie juz nie wacham.
 
Do góry