reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

reklama
Czyli rok szkolno-przedszkolny rozpoczety!
Ja jutro ide obejrzec u kolezanki kombinezony, kurteczki i kalosiki.
Na zdjeciach były fajne, wiec mysle iz zakupie!
Lenka - cudna corcia!

Mój teraz nosi 26, wiec poszukam jego koloszki na 27.
aguska - na lumpach coraz drozej, juz niemal jak w Pepco czy na firmowych wyprzedazach!
 
No i te kaloszki z Biedronki Bartuś będzie miał:-)babcia poszła i mu kupiła:-)roziar 25 i będą jeszcze większe :tak:bo maja wkładkę 16,5cm:-)
Asienka masz racje ale czasem na prawdę można coś upolować extra za nie duże pieniądze:tak:a w pepco kiedyś chyba były lepsze ciuchy teraz większosć jest strasznie sztuczna niby napisane że to bawełna a sztywne jak chol..cia.Choć czasem można coś trafić:tak:ja jeszcze nie myślę o kombinezonie:-Dbo nie wiem czy kupować na 98 czy na 104:eek:
Asienka jak zakupisz rzeczy to daj znać czy fajne i czy tanio;-):tak:
 
Witam, wybaczcie że nie poczytam ale nie mam jak :-( Kuba w przedszkolu był bo katar mu prawie przeszedł a bardziej chore dzieci chodzą do przedszkola :sorry: jak był w przedszkolu to się wzięłam za przedpokój :tak: wszystko wyniosłam itd i się wzięłam za mycie ścian z farby, myje i myje a farba nie chce zejść :eek: pisze do M i do mamy czemu mi ta farba nie chce zejść a oni do mnie dopiero teraz że tej farby nie zmyje bym musiała skrobać :crazy: pięknie wszyscy wiedzieli że chce myć a nikt mi wcześniej nie powiedział :confused2: i licz tu na rodzinkę hehe :sorry: teraz kupiłam grunt do ścian, zaraz się wezmę za mycie i do jutra wyschnie i będę mogła malować :tak: gorąco się zrobiło jak nie wiem, cała mokra wróciłam do domu :sorry:
 
Renata Twój ma autyzm dziecięcy ,a mój mój Z.A. ,więc jedziemy prawie na tym samym wózku...:sorry::sorry:
A na jakie terapie jeszcze chodzi?
Integracja sensoryczna (SI) jest bardzo ważna u autystów ,bo pozwala dzieciom "dokarmić mózg " bodźcami i są dużo spokojniejsze .
Zresztą to podstawowe zajęcia u wszystkich dzieci nadpobudliwych.
W mojej fundacji dzieci z orzeczeniem mają SI za darmo ,bo projekt z PFRONu robimy i oni finansują .

Filip ma w szkole zajecia z pedagogiem, olinofrenapedagogiem, zajecia ruchowe ( zwykla pani od w-fu ale dla F duzo dają bo ma gdzie sie wybiegac),logopeda. teraz w osrodku Axon jezdze ja do psychologa z Filipem, na poznanie go, ustalą mu terapie to i tam coś bedzie mial. w pazdzierniku robie mu diagnoze z SI bo w B-stoku bez tego nie chcą przyjmowac na terapie.
Ostatnio mi psychiatra powiedziala ze u F to bardziej teraz ZA jest niz autyzm. bo z mową ruszyło duzo. tzn ona go poznala miesiąc temu, no i dla niej to juz nie autyzm.

My jestesmy w fundacji "Zdazyc z pomocą" i w niej zalapalismy sie na turnus darmowy. do oplacenia tylko nasz nocleg. no ciesze sie jak dziecko. bo tam F bedzie mial super terapie, z terapeutami od autystów. a nie jak rok temu nad mozem sanatorium dla starszych ludzi z nadcisnieniem i astmą. ;/



Oskar dziś w p-lu ok. nie plakał. troche byl smutny ze musi zostac bez mamy ( ja musialam isc z F bo u niego 1 klasa ). ale sniadanie zjadł, obiad zjadł, bawił sie ok, juz sie bił z jednym chlopcem ( standard :D ), tzn OSkar mowi ze chlopiec go bił a on mu tylko oddał :D hahahahaha.

U F pani wspomagająca ponoc straszna zołza szkolna. uczniowie i inni nauczyciele jej nie lubią. zobacze czy F bedzie sie na nią skarzył. jak coś mi podpasuje to do dyr. pojde i tyle.
 
Filip ma w szkole zajecia z pedagogiem, olinofrenapedagogiem, zajecia ruchowe ( zwykla pani od w-fu ale dla F duzo dają bo ma gdzie sie wybiegac),logopeda. teraz w osrodku Axon jezdze ja do psychologa z Filipem, na poznanie go, ustalą mu terapie to i tam coś bedzie mial. w pazdzierniku robie mu diagnoze z SI bo w B-stoku bez tego nie chcą przyjmowac na terapie.
Ostatnio mi psychiatra powiedziala ze u F to bardziej teraz ZA jest niz autyzm. bo z mową ruszyło duzo. tzn ona go poznala miesiąc temu, no i dla niej to juz nie autyzm.

My jestesmy w fundacji "Zdazyc z pomocą" i w niej zalapalismy sie na turnus darmowy. do oplacenia tylko nasz nocleg. no ciesze sie jak dziecko. bo tam F bedzie mial super terapie, z terapeutami od autystów. a nie jak rok temu nad mozem sanatorium dla starszych ludzi z nadcisnieniem i astmą. ;/



Oskar dziś w p-lu ok. nie plakał. troche byl smutny ze musi zostac bez mamy ( ja musialam isc z F bo u niego 1 klasa ). ale sniadanie zjadł, obiad zjadł, bawił sie ok, juz sie bił z jednym chlopcem ( standard :D ), tzn OSkar mowi ze chlopiec go bił a on mu tylko oddał :D hahahahaha.

U F pani wspomagająca ponoc straszna zołza szkolna. uczniowie i inni nauczyciele jej nie lubią. zobacze czy F bedzie sie na nią skarzył. jak coś mi podpasuje to do dyr. pojde i tyle.

Wiesz trochę to dziwne .
Jesteśmy teraz w trakcie diagnozowania Kuby na pełne Z.A. i jest problem właśnie z mową.
Nie chcą nam uznać ,że to Z.A. bo mowa była nieco opóźniona ,a przy Z.A. mowa rozwija się prawidłowo.

Właśnie czekam na opinię z Promitisu .
Nie dość ,że wwaliłam 1000 zł za diagnozę to jeszcze się wahają z wpisaniem tego na papierek ,choć wszyscy zgodnie mówią ,że to typowe Z.A.:tak::tak:
Właśnie między autyzmem a Z.A. podstawową różnicą jest ta mowa :sorry::sorry::sorry:
I bądź tu człowieku mądry... :szok::szok::szok::baffled::baffled::baffled:
A ze wspomagającą to nie będzie tak łatwo ,żeby ją zmienić ,ale próbować możesz jakby co...

pamiętaj ,że dzieciom niepełnosprawnym przysługuje IPET i na pierwszym zebraniu się z nim zapoznajesz.
Akceptujesz lub nie i muszą się do Twoich wymagań dostosować . ;-)
Ja w zeszłym roku IPET odrzuciłam 3 razy.
Zanim go podpisałam to półrocze prawie było...:rofl2::rofl2::rofl2:
Fajnie ,że dostaliście turnus za darmo.
Zawsze to inni ludzie i inne podejście do problemu.

Diagnoza Si to podstawa.
Bez tego nigdzie nie chcą przyjmować.

Co do fundacji to my nie mamy subkonta.
Jest wiele dzieci bardziej potrzebujących niż nasz Kubuś .

Jako terapeuta mam pierszeństwo u siebie w fundacji do wszelkich zajęć dla niego z projektu PFRON.
Nie ma więc najmniejszego sensu zabierać znajomym dzieciom zbierania złotówek na subkonta.
Sama znajomym też oddaję jak rozliczamy pity.;-)
 
Ostatnia edycja:
aguska - oj racja, racja! Jutro jade to przekonam sie. Myślę, iż dla naszych facetow przyda sie 104, bo u nas 98 to tak w sam raz! W czwartek jeszcze jesienne butki musze kupic! Kurtki mam, wiec zle nie jest!
 
reklama
As u nas bylo tak ze pierwszy psycholog powiedzial ze F ma autyzm jak na jej oko, potem byl psychiatra, potwierdził.
Teraz musielsmy zmienić psychologa, bo do tamtego F za duzy, i za slabo niepełnosprawny. No i jestesmy po 2,5 roku od pierwszej wizyty u psychologa.
F wczesniej nie mowił prawie wogole a jak juz wydobył coś z siebie to bylo to tragiczne. do 4 urodzin mowil jak roczne dziecko. przed 5 ur. mowa ruszyla po lekach. i jak juz zaskoczył tak sie rozgadał na calego.
z tym ZA i mową to u nas to samo mowią. na pelne ZA to F ma za złą mowe, ale jak na autyste za dobrze sie rozwija. to pytam sie psychiatry co mam w takim razie robić?? przestac go rehabilitowac? Bo zanim pooprawi mu sie mowa zeby kazy ZA widzial to moze on juz do 4 klasy pojdzie.


O zasnął w dzien. wstał z histerią bo chcial siku. ale na zasiadzie " ty mamo chodz ze mną". Jakby sam nie umial. a ze matka glucha na ryk, to ryk trwał godzine. potem 5 min lezenia i ryk bo " wląćż mi teraz ta bajke". Matka dalej glucha. Bajka sie odechciala, i jest wisk bo " daj mi pić" chociaz kubek z piciem stoi na stole.

oddycham, licze do 100, ale zaraz coś mnie trafi chyba.
 
Do góry