reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Kamcia wlasnie po co do szpitala?

Dowikla
chudzielcu prosze Cie Ty nie ów nic że jestes zla na siebie ze zjadłas ptasie mleczko!!!!
 
reklama
Witam i dziękuje za powitanie:-D


My po spacerku i po obiadku.
Zuzka chodzi sobie koło mebli i mówi mama,mama:-D

Nocka znów do d...., ja już nie wiem o co kaman.

Ale zaczęło padać:szok:
 
Madea, ale Maks ma zębów :szok: to chyba nowe nabytki :tak:

Kamcia podłączam się pod pytanko.

A ja powinnam powoli się szykowac po helenkę, a Niki jeszcze śpiocha :szok::sorry2:
górne mu wyszły jakis miesiąc,dwa temu- wszystkie na raz:p tak jak dolne tez na raz;-) w sumie to chyba lepiej, bo raz pocierpi i koniec:-D a nawet ażżżżż tak bardzo nie marudził jak mu wychodziły...;-)
 
do szpitala na badania ogólne , pobranie krwi , mierzsenie ciśnienia, sprawdzenie serduszka... no i wypytanie do karty pacjenta o choroby rodzinne bo u nas się nie robi tego u gina... bo się nie chodzi do gina:sorry2: tylko GP i szpital , na zmianę, pisałam tam wcześniej że na badania do szpitala ale to z tydzień temu ... także mogłyście przeoczyć
 
Hejka, już jestem. Wkur..... sie i szybciej z pracy wyszłam. Jak to powiedza dupa zamiotła i poooooszła, hehe.. Długo by opowiadać, a młoda sie dobija...

Anabuba przedszkole czynne od 5.30. A o telefonowaniu będę pamiętać, hehe.


Anka spokojnej i szybkiej drogi powrotnej.


Kamcia, tak-na to moga zachorować wszystkie ryby, samce też. Nie iwem jak to jest u mieczyków, al epowiem Ci na przykłądzi eryb, które ja hoduję. U nas nazywamy to bloat-opuchlizna brzuszna, kołyszące ruchy, brat apetytu, ocieranie się, jeżdżenie nosem po szybie w dół i górę, ciągnące się cienkie i/lub przeźroczyste odchody-objawy wszystkie razem, kilka lub tylko jedna. Główne przyczyny-stres, zła aklimnatyzacja, złe parametry wody, nieodpowiednie żywienie, agresja w zbiorniku itd.
Co ja bym zrobiła-skoro zpetała tylko jedna rybka uśmierciłabym ją( wiem , ze szkoda, ze to stworzenie czujące również, ale jest potencjalnym zagrożeniem dla nowego nabytku), wyparzenie całego zbiornika, wymiana podłoża na nowy( wyparyć, przepłukac w wiadrze az przestanie brudzić/pylić wodę, wymiana na nowe wkłady w filtrach, wyrzucenie roślin, lub, jeśli bardzo C szkoda długotrwała kąpiel w nadmanganianie potasu, wyparzeznie każdej dekoracji ze zbiorniak nastęnie wszystko odkazic ( n.p.).
Przy wpuszczaniu nowych ryb trzeba zachowac środki komfortowe, bym tak to określiła, by zminimalizowac stres. Tu odeślę Cię do artykułu, bo dużo pisania i opisywania( mneij roboty)
Klub Miłośników Tanganiki - Kwarantanna i aklimatyzacja nowo zakupionych ryb w naszym akwarium
Dokładnie dowiedz isę, co te ryby jedzą, nie kupuj byle jakiej karmy. Jeden dzień w tyg głodówka, wodew zbiorniku nie wymienia się jednorazowo, lecz podmienia. Ile i jak często zależy od wielkości zbiornika, obsady i wydajności filtrów ( to później pomogę). No ina dzieńdobry to tyle, niestety to sam epodstawy. Jakby co- pisz, pytaj.

A aj w końcu zjem obiadek. Teściowa była na kawce i już poleciała. Młoda wariuje, ponoć nie chciała zpredszkola wracac do domu. A no i piesek się znalazł- w całkiem innej sali, hehe. No ale jest-młoda przeszczęsliwa, uradowana i w ogóle:-D
Żołądek tak mi się owinął wokół kręgosłupa , ze mi go już wygina, spadam na razie. Hej
 
kochan dziękjuję Ci bardzo za info te moje to molinezje były , ale mieczyki też mam;-)same samiczki bo samce by się biły (to wiem)
molinezja została tylko jedna... także zaraz zabieram się za artykuł i biorę się za wyparzanie i odkarzanie.. nie wiem czy tu znajdę nadmanganian potasu , ale jutro jadę do miasta większego to tam spytam:tak:
oby mieli...
aha kupy robiła właśnie takie przezroczyste , ale reszta rybek robi normalne


ehhh i mam nadzieje że pozostałe rybkinie są chore , bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam ty wyrzuciłabyś chorą rybkę tak?? mam nie wyrzucać wszystkich??:sorry2::zawstydzona/y:
 
Myślałąm, ze została ta jedna... Cóż, aby mieć pewnośc uśmierciłąbym wszystkie, bo nie bedzie sensu wyparzania, oakarzania itp-reszta póki co mogą być nosicielami. Dużó masz tych ryb? Jeśłi Ci bardzo ich szkoda to poczekaj , jesli któas zacznie chorowac innego wyjsci anie bedzie. Póki co nic nowego nie kupuj. I radzę zmienić sklep zoologiczny

EDIT:
Tak przy okazji Ana jak tam pielęgnica?
 
Ostatnia edycja:
Witam wieczorkiem
Wlasnie sobie cosik zjedlismy i od razu gnalam do kibelka:szok:Tak mi zoladek i brzuch napiernicza ze szkoda gadac:no:
Mlodzi po teatrze zadowoleni:tak::tak::tak:Bardzo Im sie podobalo:tak::tak::tak:Dziewczynki tylko nie chcialy zdjec z aktorami i Wicia wystraszyla sie mysliwego z karabinem hehe:szok:
Ja po solce tez zadowolona bo nawet widac ze bylam:-);-)
Oczy mnie jakos bola wiec pewnie za niedlugo wylacze laptopa
 
reklama
Myślałąm, ze została ta jedna... Cóż, aby mieć pewnośc uśmierciłąbym wszystkie, bo nie bedzie sensu wyparzania, oakarzania itp-reszta póki co mogą być nosicielami. Dużó masz tych ryb? Jeśłi Ci bardzo ich szkoda to poczekaj , jesli któas zacznie chorowac innego wyjsci anie bedzie. Póki co nic nowego nie kupuj. I radzę zmienić sklep zoologiczny

EDIT:
Tak przy okazji Ana jak tam pielęgnica?

została jedna molinezja , ale mam jeszcze kilka mieczyków, glonojada no i kilka innych rybek....
także nie wiem co tera zrobić... wyglądają normalnie...
ale mieczyki czasem osiadają na dnie akwa i tak sobie "wiszą" nieco (nawet nie centymetr) ponad dnem..
wcześniej też tak robiły nie wiem czy u nich to normalne??
ta ostatnia molinezja ma brzuch normalny malutki...
nie wiem teraz czy je wywalać wszystkie... czy co...
 
Do góry