reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

wydaje mi się, że dobrze ci podał ten drugi. 27 to pierwszy dzień kiedy musisz wrócić do pracy. a ten drugi kalkulator podał ci 10 jako ostatni dzień w domu (w sensie pracujący dzień, bo wiadomo, że weekendy i tak są wolne)
 
reklama
aha czyli 27 czerwca po wykorzystaniu tych dodatkowych 2 tyg powinnam wrócić do pracy... mam chyba jeszcze 16 dni z tamtego roku cały z tego roku... mam nadzieje, że pozwolą mi wykorzystać wszystko :/ to by wyszło koło sierpnia...
 
Dzieńdoberek!

Po wczorajszym przespanym spacerze nastąpił u Dziewczęcia mego etap mega aktywności, przez 4h latały ręce i nogi, a przed kąpielą nieznanej przyczyny bunt w formie rozpaczliwego krzyku. Oj, kobieta zmienną jest! :-) Po jedzonku o 19 głód dopadł o 0:30, potem o 5:00 i tradycyjnie o 9:00. Całkiem fajna ta nocka była :-)

Katoryba - wg mnie to całkiem nieźle Wam poszło tej nocy, a kolejne będą jeszcze lepsze! :-)

Vii - przyzwyczaicie się do nowego łoża ;-)
a składaliście podanie do żłobka, czy chcesz (a raczej musisz) iść na wychowawczy?

Madzioszka - niby przez pierwsze 3 miesiące wszystkie wysypki mogą się przydarzać. Może faktycznie coś w powietrzu wywołuje teraz takie reakcje...

W kwestii powrótu do pracy, to mnie chętnie dyrekcja wysyła na wychowawczy... Podstawowy macierzyński kończy mi się 5 sierpnia, potem 2 tyg. dodatkowe, 10 dni zaległego urlopu i wychodzi początek nowego roku szkolnego - cudowny moment na mój powrót do kariery... Chcemy jednak wyjechać gdzieś na dłużej we wrześniu, więc nowy urlop się podczepi, a później... trudno powiedzieć...
 
Ostatnia edycja:
Izuniek nie składaliśmy do żłobka, bo oboje nie wyobrażamy sobie jej tam zostawić... jeśli nie uda się przekonać mamy G żeby przyjeżdżała do nas na cały tydzień to pójdę na wychowawczy...nie wiem nie wyobrażam sobie tego wszystkiego :( nie wiem jak sobie poradzimy :/ obawiam się, że wtedy na mamy co liczyć na finansową pomoc moich rodziców, bo oni to się dopiero wściekną jak usłyszą, że nie wracam do pracy... moja mama jest zwolenniczką robienia kariery i mnie przez 2 lata wychowywała babcia, a mama już po 2 tyg wróciła do pracy :/ oddalam te wszystkie myśli i rozważania najdalej jak się da, ale już czas goni :/
 
vii - urlop macierzyński kończy Ci się 24.06 jest to piątek, więc powinnaś wrócić do pracy w sb (jeśli pracowałaś też w soboty). Podanie o dodatkowy urlop złożyć trzeba 7dni przed zakończeniem podstawowego, czyli do 15.06. Jeśli wykorzystasz te 16 dni z tamtego roku to do pracy wracasz 19.07. Jeśli masz 26 dni na ten rok (masz prawo je wykorzystać w całości po powrocie z macierzyńskiego) to wracasz 24.08
A z dzieciakami - dużej różnicy nie ma, ale Filo też zaczął jeść dopiero po skończeniu 4mies.

Izuniek - a jak tak opuchlizna Lenki? Zeszła?
 
no to skoro podstawowy urlop kończy mi się 10 czerwca- pt, to podanie mam pisać o urlop zaczynający się 11 ?? bo pracowałam również w weekendy...ehh muszę iść dzisiaj do pracy i niech oni mi tam powyliczają co i ja...
 
vii - to się liczy pełnymi tygodniami. Czyli piszesz, że dodatkowy zaczyna się w sobotę. Urlop wypoczynkowy liczysz pn-pt, b ow dni wolne nie bierze się urlopu.
Aha czyli powinnaś złożyć podanie o dodatkowy najlepiej 01.06 skoro 10.06 CI się kończy (liczy się 7dni pracujących).
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry popołudniowo:D

czekam na obiadek:) znów zjem zamiast kolacji:D
To co moja ma na buźce to chyba trądzik niemowlęcy bo jak się zrobiło chłodniej jej to zbladło. Można to jakoś leczyć:>?

Dzięki laseczki za dziś szkoda, że moja B. nie jest za towarzyska:D na dworze od razu zasnęła.

Nie mam wody:( jak nie będzie jej do wieczora to kto mnie przygarnie na myjku:>?
 
reklama
Oj marudny dzień dziś ma moja panna. Chciałam przed wizytą u pediatry trochę połazić po parku, ale nerwowość i płacz L. nie pozwoliła wyjść za drzwi mieszkania...

Pediatra podotykała okolice opuchlizny, stwierdziła, że to nie węzły chłonne, była wersja o śliniankach, ale chyba też odpadła. Najprawdopodobniej to ma coś wspólnego z naczyniakiem płaskim, który tam się ujawnił. Mamy skierowanie do chirurga dziecięcego, pozostaje się zarejestrować, czekać na wizytę i opinię.
 
Do góry