reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

Żadne już, Jaga się uparła i tyle ;-).

Chodzi mi o badanie słuchu w szpitalu, no i bioderka mam nadzieję, że chociaż stwierdzą, czy nie przeskakują. A właśnie, zaleca się to szerokie pieluszkowanie profilaktycznie (zwłaszcza u dziewczynek), czy dopiero po usg coś robią?

Udało mi się zorganizować (jeszcze dla brzucha ;-)) wizytę na nfz-usg bioderek na początku grudnia, jeszcze chcę do tego zamówić konsultację u ortopedy i pediatry, ale jak macie tel do Ciacha, to poproszę.

Wszystko już gotowe, a Jaga się ociąga...;-). Z takim charakterkiem, to będzie ciekawe życie...;-).
 
reklama
dziewczynki czy macie moze namiary gdzie moge zrobic prywatnie usg bioderek??
przepraszam ze tak tylko o sobie ale mam urwanie głowy :((

ciekawe czy agrafka juz po :))
 
Czesc Dziewczyny!

asiek - USG mozan zrobic w centrum medycznym na wyszynskiego lub w aldemedzie to sa dwa miejsca w zg gdzie jest to mozliwe, rowniez w nowej soli mozna zrobic ale niestety nie wiem gdzie :)
tu podaje nr tel na Wyszynskiego - 323-85-25
ja bylam prywatnie koszt 60zł,ale oczywiscie mozna isc na NFZ tylko podejrzewam ze teraz termin to nie szybciej niz na styczen :((


agrafa - nie robi sie profilaktycznie pieluszkowania, zreszta teraz lekarz mi powiedzial ze nawet jezeli jest cos nie tak to badania wykazaly ze takie pieluszkowanie nie przynosi efektow i nalzey wtedy podjac juz specjalna profilaktyke :)) takze nic sie nie martw, mi na USG ortopeda powiedzial zebym profilaktycznie pieluszkowala bo mam DUZEGO syna i zebym zwiekszyla dawke wit. D3, pediatara absolutnie zabronil i powiedzial ze to iz dziecko jest duze nie jest zadnym wskazaniem w zwiekszaniu dawki i ze to pieluszkowanie jezeli wszytsko jest ok jest glupota jak i jest glupota gdy cos jest nie tak bo wtedy nalzey podjac juz wlasciwe leczenie :)) taka moja wiedza,\a opinia wydana przez doktor Sędziak - konkretna babka - polecam :)

U nas juz wszystko powoli sie normuje,chcoiaz maly nagle przestał jesc 150ml i wrocil do 120ml i to nie zawsze zje tyle czesto zostawia po 40ml, je tak co 2.5 h.
Wczoraj mnie zaskoczyl :) tzn butle zjadl o 20 i na nastepna obudzil sie o 5 rano :))) zjadl 160ml wyglodnialy i poszedl jeszcze spac na dwie godziny :))

buziaki Mamuski :*
 
Kopiuję z październikówek...

Wiadomosc z wczoraj od Agrafy godz 23:01:
o 19:37 urodziła se
Jaga, poród koszmarny z próżno ciągiem... mała to cały tata 53cm i 2720gr.

Tym samym składamy gratulację dla Jagi-kruszynki i dzielnej Mamy!! I oby szybko udało się wymazać porodowe koszmary...
I jednak 1.11:)

---------------

asiek - ale masz super zdjęcie dziewczynek!!

somiracle - 8 kg?? o kurcze:) macie co :) a jaki duży się Carlo urodził?
w sumie my też powoli do 5 dobijamy:)
 
Ostatnia edycja:
Na wstępie wielkie gratulacje dla agrafy :-):-) w końcu się rozpakowała :-) ale współczuję próżnociągu :-(musiało być ciężko...

Sylwia my wszyscy chorujemy :-( mała ma katar, Mikołaj zaprawione gardło, i ja od prawie trzech tyg chodziłam z drapiącym gardłem aż się tak załatwiłam na cacy że mam zapalenie + antybiotyk gratis...

No w związku z tym spacerki nie wskazane:no: i wyjazdy do ZG też...

A tak poza tym to zęby małej się chyba klują :szok: bo ma taki ślinotok jak rzeka a do tego zauważyłam że kiełki jej podeszły. Ciężkie czasy idą...
 
agrafa gratulacje ;)))
Moja Koleżanka też 1.11 urodziła córeczke;) o 4:30 :)
U nas Laura coraz bardziej i częściej chce chodzić, wczoraj cały dzień całowała ściane i chodziła wokół łóżeczka.
Jak chodzi po domku to rączki wyrywa i sama chce , próbuje łapać się czegokolwiek i sama iść. Ale raczkować nie chce:p
Pozdrawiamy Mamusie i Dzieciaczki ;)
 
gratulacje dla agrafy i dużo zdrówka dla dzidzi:)
Ania mój młody też raczkowac nie zabardzo, tylko chodzic i stac i wspinac sie!! też wkółko maszeruje po łóżeczku, teraz jeszcze wprowadził dodatkowy element podskakiwania i ciągle trzaska się w zęby mały wariat:rofl2:
 
gratulacje dla Agrafy i dużo zdrówka dla obu:)

asiek,jeżeli byś dostała na skierowaniu od pediatry,że pilne jest to USG,to by nawet za tydzień zrobili,bo mają takie awaryjne miejsca, u nas tak było,że jak było normalne skierowanie,to dopiero w połowie grudnia babka kazała mi dzwonić i umówić się na styczeń,ale tydzień później okazało się,że coś jeest nie tak z bioderkami i czekałam już tylko tydzień na wizytę u dr

ale pogoda,spać mi się strasznie chce:(
 
reklama
Dzień dobry!!

Agraga serdeczne gratulacje!! Malutka w końcu jest przy Tobie... :)
O porodzie szybko zapomnisz...
Dużo zdrówka dla Was!! Czekamy tu na Was...
Wielkie buziaki!!:*:*:*


Zosieńko nasza Malutka!!
Dużo zdrówka, szczęścia, radości!! Duuużo rodzicielskiej miłości!! Uśmiechu na buźce codzień!! Przyjaciół wokół wielu, ale tylko tych prawdziwych... Rośnij duża Myszko!!
Tysiąc buziaczków Kochanie!!:*:*:*
Wszystkiego najlepszego w dniu Twoich pierwszych urodzin!!:):****


Fasollka, Ania, dzieci mają jeszcze czas na raczkowanie!! Najczęściej (książkowo) zaczynają to robić ok 9 miesiąca... A jeśli chodzi o chodzenie... Najlepiej, żeby dziecko nie chodziło zbyt szybko, jest to duże obciążenie dla bioderek i kręgosłupa... Później mogą być poważne problemy zdrowotne :(

Mój Synek raczkować zaczął tak fajnie już jakieś 1,5 miesiąca temu, wcześniej chwilę pełzał, później poruszał się w tył, jak prawdziwy raczek :) a począki nauki przed siebie były tragiczne :) przewracal się co chwilę, bo sie ślizgał :))
Słodkie to było... :)

Teraz mamy problem z pupcią, idą zębolki i pupcia odparzona jest tak mocno, że krewka leci :( wczoraj byłam przerażona tak, że pół dnia przepłakałam :( myślałam, że nos zapchany od tego mam, ale dzis nadal jest zapchany i do tego gardło boli jak cholera :( tak więc i mnie coś łapie... :(

Meegii jak będziecie zdrowi to wtedy do ZG!! Więc szybko dochodźcie do siebie!! Oby szybko Was puściło!!:)
Zdrówka!!:*

Asiek i mnie się Dziewczynki bardzo podobają... :)

Sylwia no to pięknie Ala rośnie!!:)


Somiracle więcej takich nocy życze!! :)
My dziś też idziemy do dr Sędziak... Naprawdę fajna babeczka, polecam wszystkim!!:) Mimo, że Twoją pediatrą jest dr R. to możesz chodzić do dr Sędziak... Tylko na szczepienia do dr R. :)

Jak sobie radzicie ze zmianą czasu?? :) My dziś wstaliśmy o 4:50 ;D nie podoba mnie się to wcale ;p :)

Miłego dnia Wam życzę!!
I raz jeszcze dla wszystkich duuuuuuużo zdrówka!!:*
 
Do góry