reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki ze Śląska,odezwijcie się!!!

czy darzymy lekarzy zaufaniem????


  • Wszystkich głosujących
    285
reklama
Czarnula wczoraj od 19 nadrabia zaległości :-D

Ja zamówiłam w niedzielę Ozikowi na Allegro.pl kurtkę, spodnie i bluzkę. Nowe, w sumie razem z przesyłką 91zł, pokazuję mu to, a on skwaszona mina, bo nei może już nosić ukochanej kurtki... Ile się natłumaczyłam...

Dziewczyny czy znacie może tytuł jakieśd obrej ksiązki dla 5 latka tłumaczącą anatomię człowieka i poruszająca intymne tematy. Mamy mały problem i radziłam się znajomej psycholog, która poradziłą poszukać takiej książki.
 
Boo - u nas temat też ruszony, bo pani w przedszkolu w ciąży. ale póki co stwierdził, że w brzuchu mamy jest fabryka, w której produkowane jest dziecko i potem w brzuchu mamy rośnie i dlatego brzuch jest duży. na jakim pozimie chcesz anatomię wprowadzić?
 
Kasiu my już temat rodzenia dzieci, poczecia w zasadzie mamy za sobą - Oskar kiedyś zapytał czy to prawda, ze zajączki znoszą jajka, więc powiedziałam, ze rodzą małe tak jak Panie rodzą dzieci - dziurką, a on przychodzi z ksiązką gdzie jest zajączek i pyta - a gdzie ta dziurka ? Więc stanęłam na przeciwko niego i zapytałam : a umnie widzisz dziurkę ? To jest taka dziurka, której się nie pokazuje wszystkim. Jajeczka, nasionka też mamy za sobą, ale Oskar zaczął podglądać dziewczynki w ubikacji i kuzynki tam zaciągać... Poradziłam się psycholożki i powiedziała, ze to zupełnie normalne, tylko mamy uzupełnić jego wiedzę na tyle, aby czuł się nasycony i nie musiał oglądać narządów koleżanek i kuzynek...
Także szukam w internecie i nic nie mogę sensownego znaleźć...
 
No czarnulka ja również nie wierzę własnym oczom!!!pozmieniało się, ale dlaczego taka niezadowolona jesteś z tych zmian??
Boo ja Ci powiem że w sumie moje dziecko pytało też o dziurkę z której bejbi wychodzi i mu po prostu powiedziałam ,że jest obok siusiaka od Pań,między nóżkami,zadziwiające było to,że mu to wystarczyło,aha no i również dowiedział się,że przec CC może dziecię wyjść z brzuszka i chyba ta wersja się mu bardziej spodobała niż ta z dziurką bo wykazał większe zainteresowanie,może ta dziurka bardziej tabu jest dla niego a nie wie jak zapytać,że takie duże bejbi i przez taką małą dziurkę wychodzi... czekam na kolejne pytania,które bez wątpienia więcej problemów nam stwarzają bo jak odpowiedzieć takiemu małemu ciekawskiemu nasieniu,żeby miało jasny a nie jakiś niepewny obraz czegoś o co pyta, no a jednocześnie żeby nie być zbyt dosadnym i nie przesadzić z obrazowością...hehehe
Ostatnio oglądając "było sobie życie" stwierdził że on pochodzi od małpy bo ma kośc ogonową,która jest po przodkach w postaci małp i w sumie powiem Wam,że nie wiedziałam do końca co mam mu powiedzieć,jak zweryfikować tą wersję z wersją kościelną,która ponoć nie wyklucza naszych przodków małp...
Na koniec dodam tylko że Maćko chory,mnie coś nabiera no i mego męża również więc bardzo się cieszę :/. Maćkowi od kataru zaatakowało oczka i wczoraj miał jedno spuchnięte,czerwone i ropiejące a dziś drugie,więc zakraplamy oby dwa... stosowałyście może już kiedyś oxycort do oczu u siebie bądź dzieci?? Bo nam przepisał lekarz dicortinef 3x na dzień i oxycort na noc...nie wiem czy to nie za dużo trochę dla takiego małego bąbla... no i do tego dziabąg kaszle i stosujemy bioparox...mam nadzieję,że mu pomoże...mnie pali w gardle no i tną żylety,no i łepetyna boli..biorę witaminy,tantum i tablety do ssania...
Pozdrowionka dla wszystkich mamusiek
 
Hejka dziewczyny!!!

Czarnulka - napisz więcej co u ciebie a nie tylko to, ale tu się pozmieniało. Stara ekipa tu jeszcze pisze tzn. iza, kaśka, kubusiowa, trysia, mamaboo, salik i ja :)

Mamaboo - mnie mały jeszcze nie zadaje pytań chociaż dobrze wie, że mam dzidziusia w brzuszku - nie pytał jak się tam znalazło tylko pytał kiedy pan doktor wyciągnie powiedziałam, ze muszę iść do szpitala i on wie, ze mi ją wyjmie przez brzuch spytał tylko czy będzie mnie potem ta rana bolała i więcej nie zadawał pytań.
 
Trysia mnie Oskar zapytał skąd się wzięliśmy (w sensie, ze ludzie), więc powiedziałam mu, że są dwie wersje: skrótowo wytłumczyłam o Bogu i o małpach. Widziałam, ze się zastanawia, więc dodałam tylko, ze jak bedzie starszy, pójdzie już dos zkoły to sam wybierze wersję, w którą będzie wierzył. Nie chciałam mu nic narzucać. Różnice pomiędzy chłopcem a dziewczynką też tłumaczyłam, ale nie widział jej na własne oczy, więc myślę, ze stąd ta ciekawość...
Dużo zdrówka dla Was !!! Oxycortu chyba nigdy nie stosowaliśmy, ale myślę, że lekarz wie jakie dawki przepisać - więcej zaufania :-) A teraz skojarzyłam, ż eprzecież to ty jesteś założycielką tego wątku i pewnie też sondy - "Czy darzymy lekarzy zaufaniem ? " :-D
Basia i pewnei przyjdzie taki czas, ze Kamilek zacznie zadawac więcej pytań lub też bardziej szczegółowe. Dziecko trawi taką informację przez jakiś czas, a później przyhcodzą mu do głowy nowe pyatnia i wątpliwości.
 
reklama
dzien dobry
Boo znalazlas jakas ksiazke o anatomi??
my poki co mamy wszytko przed soba, oliwia jakos takich tematow nie drazy, wie ze dzidziusie sa w brzuchu, radza sie w szpitalu i tyle jej wystarczy.

Czarnulka co u was slychac???
 
Do góry