reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mało wód płodowych w I trymestrze

Dołączył(a)
16 Marzec 2021
Postów
14
Witam :-)

Przychodzę do Was z zapytaniem o wody płodowe.

Na ostatnim usg to bylo 9+1( z usg 8+4) lekarz uznał, że jest ciut za mało płynu owodniowego. Powinno być na poziomie 9 a jest na 8.

Następną wizytę mam 2.05 i będą to prenatalne " o ile donosisz".
Czy któraś z Was miała podobny przypadek który zakończył się dobrze ?
 

Załączniki

  • 20230415_142442.jpg
    20230415_142442.jpg
    946,9 KB · Wyświetleń: 263
Ostatnia edycja:
reklama
Znam przypadek dziewczyny, która też miała Afi 8, ale Lekarz w ogóle jej nie zwrócił uwagi na to, że coś nietak.
Jest ona teraz w 34tc i jest wsyztsko ok.

Ale 8 to chyba taka graniczna wartosc, małowodzie jest od 5 w dół.

Starają się duuuuzo dużo pić, tak po 3 l wody dziennie ( nie herbaty, ale wody).
 
Generalnie proponuje natychmiast zmienić lekarza, jak można powiedzieć kobiecie w ciąży tak okrutne słowa " o ile donosisz " ten lekarz niech lepiej kartofle zacznie sprzedawać w warzywniaku. Powinien zaproponować Ci dożylne nawadnianie.
On ma takie specyficzne teksty.. nagadał się o wadach genetycznych itd..a na koniec uznał, że dzieciak ładnie urósł no i serce bije więc to jest najważniejsze a ten mniejszy poziom nie musi oznaczać nic złego. Strasznie się nakręciłam bo w 1wszej ciąży biochemia spaprała mi ryzyka i jak usłyszałam o wadach genetycznych znów ten sam stres..
 
Znam przypadek dziewczyny, która też miała Afi 8, ale Lekarz w ogóle jej nie zwrócił uwagi na to, że coś nietak.
Jest ona teraz w 34tc i jest wsyztsko ok.

Ale 8 to chyba taka graniczna wartosc, małowodzie jest od 5 w dół.

Starają się duuuuzo dużo pić, tak po 3 l wody dziennie ( nie herbaty, ale wody).
No właśnie też tak myślę, że ta 8 to nie jest jakiś wynik strasznie niski... pije prawie 5litrow wody dziennie, chodzę jak bania. Mam nadzieję, że mi się uzupełnią.. W sumie na tym etapie ciąży wody wzrastają cały czas więc to jego rokowanie o małowodziu może być mylne
 
Znam przypadek dziewczyny, która też miała Afi 8, ale Lekarz w ogóle jej nie zwrócił uwagi na to, że coś nietak.
Jest ona teraz w 34tc i jest wsyztsko ok.

Ale 8 to chyba taka graniczna wartosc, małowodzie jest od 5 w dół.

Starają się duuuuzo dużo pić, tak po 3 l wody dziennie ( nie herbaty, ale wody).
W tak wczesnej ciąży nie mierzy się afi- nie ma jeszcze czterech kieszonek plynowych.
Ten lekarz zdecydowanie "dziwnie" się zachowuje. Tekst "o ile donosisz" w mojej opinii niedopuszczalny :/ na ten moment to USG wygląda całkowicie normalnie
 
No właśnie też tak myślę, że ta 8 to nie jest jakiś wynik strasznie niski... pije prawie 5litrow wody dziennie, chodzę jak bania. Mam nadzieję, że mi się uzupełnią.. W sumie na tym etapie ciąży wody wzrastają cały czas więc to jego rokowanie o małowodziu może być mylne
To chyba pół dnia spędzasz w toalecie, skoro pijesz 5 litrów 😅
 
W tak wczesnej ciąży nie mierzy się afi- nie ma jeszcze czterech kieszonek plynowych.
Ten lekarz zdecydowanie "dziwnie" się zachowuje. Tekst "o ile donosisz" w mojej opinii niedopuszczalny :/ na ten moment to USG wygląda całkowicie normalnie
Dziękuję za odpowiedź:-)
Właśnie przetrzepałam cały internet i nie mogłam odszukać odpowiedzi czy na tym etapie ciąży mierzy się Afi. Dosłownie zero informacji na temat tak początkowej ciąży... wszędzie były informacje, że około 15-20 tc... strasznie się nakręciłam tymi jego informacjami ... o możliwych wadach genetycznych itd.. przechodziłam przez to w 1wszej ciąży i znowu poczułam ten sam stres...
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź:-)
Właśnie przetrzepałam cały internet i nie mogłam odszukać odpowiedzi czy na tym etapie ciąży mierzy się Afi. Dosłownie zero informacji na temat tak początkowej ciąży... wszędzie były informacje, że około 15-20 tc... strasznie się nakręciłam tymi jego informacjami ... o możliwych wadach genetycznych itd.. przechodziłam przez to w 1wszej ciąży i znowu poczułam ten sam stres...
Aż sama mam ochotę zgłosić tego lekarza, naprawdę straszne zachowanie :/ nie stresuj się - na tym etapie ilość wód płodowych ocenia się "na oko", a u Ciebie naprawdę wszystko wygląda na ten moment normalnie
 
Do góry