reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Cześć Dziewczyny. Ja po prenatalnych, USG Oki, wszystko na swoim miejscu, przezierność karkowa przy górnej granicy, ale narazie bez paniki, miałam nie robić Pappa ale lekarka mnie skierowała, więc zrobiłam. Wynik za tydzień. Biorę się za nadrabianie, bo mam kurcze mega zaległości 😊
Ważne, że na tą chwilę nie ma się czym martwić ;)
 
reklama
Ja po prenatalnych, wszystko ok, bejbik skakal ☺️ przeziernosc 1.7 12+4
 

Załączniki

  • IMG_20191114_162832.jpg
    IMG_20191114_162832.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 96
Hej majowe mamuśki, witam się z Wami :) widzę, że tu pokaźna drużyna!
Wychodzi na to, że już duża część z Was jest po prenatalnych, albo tuż przed. U mnie dziś 12w4d, a prenatalne miałam 2 dni temu.
Czy u tych dziewczyn, które są już po tym badaniu, lekarz komentował może parametr DV, czyli prawidłowość przepływu w przewodzie żylnym? U mnie wyszła zwrotna 'fala a', co nie jest do końca prawidłowym obrazem. Ponadto dziecko takie fikołki kręciło, że trudno było uwidocznić kość nosową, ale pani doktor stwierdziła, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ (ech...) ją widzi. Pozostałe parametry usg w normie.
Teraz czekam na wyniki PAPPA i odchodzę od zmysłów. Za 3 tygodnie wizyta z ponowną kontrolą obecności kości nosowej oraz DV plus analiza wyników pappa. Najchętniej do grudnia bym się zahibernowała.
Czy u którejś z Was w parametrze DV pojawiła się zwrotna 'fala a'?
Dla porównania załączam zdjęcie.
Pozdrowionka!
 

Załączniki

  • IMG_20191114_183938.jpg
    IMG_20191114_183938.jpg
    102,1 KB · Wyświetleń: 83
Hej majowe mamuśki, witam się z Wami :) widzę, że tu pokaźna drużyna!
Wychodzi na to, że już duża część z Was jest po prenatalnych, albo tuż przed. U mnie dziś 12w4d, a prenatalne miałam 2 dni temu.
Czy u tych dziewczyn, które są już po tym badaniu, lekarz komentował może parametr DV, czyli prawidłowość przepływu w przewodzie żylnym? U mnie wyszła zwrotna 'fala a', co nie jest do końca prawidłowym obrazem. Ponadto dziecko takie fikołki kręciło, że trudno było uwidocznić kość nosową, ale pani doktor stwierdziła, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ (ech...) ją widzi. Pozostałe parametry usg w normie.
Teraz czekam na wyniki PAPPA i odchodzę od zmysłów. Za 3 tygodnie wizyta z ponowną kontrolą obecności kości nosowej oraz DV plus analiza wyników pappa. Najchętniej do grudnia bym się zahibernowała.
Czy u którejś z Was w parametrze DV pojawiła się zwrotna 'fala a'?
Dla porównania załączam zdjęcie.
Pozdrowionka!
ja chyba nie mialam czegos takiego badanego, ale czemu za 3 tyg kosc nosowa? a kiedy ona rosnie dzieciom z wadami?
 
Hej majowe mamuśki, witam się z Wami :) widzę, że tu pokaźna drużyna!
Wychodzi na to, że już duża część z Was jest po prenatalnych, albo tuż przed. U mnie dziś 12w4d, a prenatalne miałam 2 dni temu.
Czy u tych dziewczyn, które są już po tym badaniu, lekarz komentował może parametr DV, czyli prawidłowość przepływu w przewodzie żylnym? U mnie wyszła zwrotna 'fala a', co nie jest do końca prawidłowym obrazem. Ponadto dziecko takie fikołki kręciło, że trudno było uwidocznić kość nosową, ale pani doktor stwierdziła, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ (ech...) ją widzi. Pozostałe parametry usg w normie.
Teraz czekam na wyniki PAPPA i odchodzę od zmysłów. Za 3 tygodnie wizyta z ponowną kontrolą obecności kości nosowej oraz DV plus analiza wyników pappa. Najchętniej do grudnia bym się zahibernowała.
Czy u którejś z Was w parametrze DV pojawiła się zwrotna 'fala a'?
Dla porównania załączam zdjęcie.
Pozdrowionka!
A nt bylo prawidłowe ?
Zostalas wyslana na echo serca plodu ?
 
reklama
ja chyba nie mialam czegos takiego badanego, ale czemu za 3 tyg kosc nosowa? a kiedy ona rosnie dzieciom z wadami?
Bo to badanie nie jest wykonywane standardowo na prenatalnych. Rzadko się je wykonuje, chyba tylko przy nieprawidłowosciach. Pewnie dobry diagnosta ktory ma dobry sprzęt wykona takie badanie ale nie jest to norma.

Ja nie jestem pewna ale chyba też miałam to wykonywanie.
 
Do góry