reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

reklama
Nie robiłam proga bo aplikuję luteinę, pierwszy hch robiłam w 29 DC, czyli nie tak wcześnie.
A jak długie masz cykle?

Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja miałam cykle 28-29 dni. Pierwszą betę zrobiłam w 35 dniu cyklu i była na poziomie 6.9 (!!), po 4 dniach urosła do 104.1. Wychodzę z założenia, że po prostu akurat w tym cyklu owulacja się przesunęła.

Czy jest coś co by Cię uspokoiło? Może powtórka bety i sprawdzenie przyrostu? Wysyłam dużo spokoju dla Ciebie. 🫶
 
Nie trzeba :) Nie ma takiego obowiązku, ale bycie w ciąży sprawia, że nabywasz pewne prawa. Nie możesz pracować z porze nocnej, nie można Ci wypowiedzieć umowy, trzeba dostowować opwoiednio stanowisko pracy, jeśli nie jest dostowowane do kobiet w ciąży. Także jeśli którekolwiek Cię dotyczy, to warto.

No i jeśli będziesz musiała skorzystac z L4, to kod na zwolnieniu Cię "zdradzi" ;)
Pracuje na obsłudze klienta i mam stałe h pracy więc tutaj nie ma problemu. Myślałam już o zmianie pracy a tu ciąża
 
Dosłownie przed chwilą wyszłam od lekarza. Widziałam moje malusieńkie kochane serduszko ♥️ na dzień dzisiejszy wszystko wygląda dobrze. Przez to że nie jesteśmy pewne kiedy się zaczął cykl trudno było obliczyć termin, ale wg USG jestem jakoś 6+0 termin wychodzi około 8 maja. Zostaję z wami na majówkach. Ale to był stres weszłam do gabinetu z płaczem i wyszłam z łzami ale te ostatnie to już ze szczęścia. Następna wizyta za 2 tyg jak wszystko będzie ok to dostanę kartę ciąży. Muszę już na tą wizytę zrobić niektóre badania.
Super wieści ❤️
 
Ja pije jedna kawę dziennie, ale zachciało mi się drugiej 🤭 w poprzedniej ciąży przez większość ciąży złe mi było na sam zapach kawy, wiec teraz korzystam 🤭 były czasy, ze mąż musiał iść do żabki, żeby wypić kawę i do restauracji, żeby coś zjeść, bo wydałam zakaz gotowania, bo na każdy zapach jedzenia były 🤮
 
Czy zwolnienie lekarskie do końca ciąży może wystawić również lekarz rodzinny?
Zwolnienie lekarskie chyba nigdy nie jest wystawiane do końca ciąży. Tzn. może być przedłużane do końca ciąży po ponownej ocenie lekarza czy są wskazania do zwolnienia. I tak, może być to lekarz rodzinny.
 
reklama
A jak długie masz cykle?

Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja miałam cykle 28-29 dni. Pierwszą betę zrobiłam w 35 dniu cyklu i była na poziomie 6.9 (!!), po 4 dniach urosła do 104.1. Wychodzę z założenia, że po prostu akurat w tym cyklu owulacja się przesunęła.

Czy jest coś co by Cię uspokoiło? Może powtórka bety i sprawdzenie przyrostu? Wysyłam dużo spokoju dla Ciebie. 🫶
Powtórzę betę w niedzielę, cykle mam 28 dniowe i w 15 DC był ostatni sex. Jestem po przejściach dlatego stres taki duży. A Ty jak się czujesz? Która Twoja ciąża? Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy i spokoju 😘
 
Do góry