reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Hej dziewczyny , dziękuję że pamiętacie o mnie i jedna z was nawet napisała na priv do mnie co się dzieje że nie odzywam się. Podłączali nam światłowód i byłam któryś dzień bez internetu a i bez humoru
Po wizycie wtedy trochę się zdenerwowałam bo lekarz nie mógł dobrze zobaczyć dzieci.. najpierw dopochwowo i nie było widać nic kazał mi iść siku po czym znalazł jedno dziecko ale to nie było takie wyraźne .. po chwili mówi może sporbujemy przez brzuch i też ciężko było widać , jakoś uchwycił drugie dziecko ale ani ich nie zmierzył jakoś tak niewiem dziwnie... Na pierwszej wizycie było je ładnie widać obydwa zarodki a teraz nie mógł nawet zmierzyć i mówi do mnie że nadal leki mam brać a co więcej czy rozwijają się i ile mierzą że dowiem się na prenatalnych bo że on dziś nie może mi powiedzieć nic więcej... Od czasu wizyty co trochę posiedzę pochodzę mam twardnienia macicy i kłucia takie że naprawdę drżę o każdy swój ruch niewiem co powinno być a co nie. Spanikowana jestem w tej ciąży 🙄
Źle wyszedł mi wynik cytomegalii w dodatku muszę jutro powtórzyć i będziemy coś z tym chyba robić bo powinien być ujemny a mi wyszedł ponad 500 ...
Jutro mam to prenatalne badanie na które czekam jak na zbawienie jeśli coś wyjdzie nie tak to chyba się zastrzelę 🙄 boje się okropnie . Z rana pójdę na pobranie krwi później na badanie . Dam wam znać jutro po wizycie może wkoncu się dowiem co z moimi dziećmi 😳
Pozdrawiam wszystkich 😍
Co do cytomegalia, to zależy który wynik wyszedł Ci wysoki. Ja miałam igg wysokie, igm ujemne. Robiłam dodatkowo awidnosc, żeby potwierdzić, że to stare nieaktywne zakażenie.
 
a jak z waszymi snami ? mnie się co jakis czas sni jakis koszmar, czasami krwawienie....i nie wiem. przeraza mnie to. Macie koszmary senne?
Dziś całą noc śniły mi się dziwne rzeczy jakieś, nie pamiętam na szczęscie ale budziłam się parę razy w nocy, więc teraz ledwo siedzę przy kompie..ale zauważyłam, że codziennie coś mi się śni, i raczej mało przyjemnie
 
Hej dziewczyny , dziękuję że pamiętacie o mnie i jedna z was nawet napisała na priv do mnie co się dzieje że nie odzywam się. Podłączali nam światłowód i byłam któryś dzień bez internetu a i bez humoru
Po wizycie wtedy trochę się zdenerwowałam bo lekarz nie mógł dobrze zobaczyć dzieci.. najpierw dopochwowo i nie było widać nic kazał mi iść siku po czym znalazł jedno dziecko ale to nie było takie wyraźne .. po chwili mówi może sporbujemy przez brzuch i też ciężko było widać , jakoś uchwycił drugie dziecko ale ani ich nie zmierzył jakoś tak niewiem dziwnie... Na pierwszej wizycie było je ładnie widać obydwa zarodki a teraz nie mógł nawet zmierzyć i mówi do mnie że nadal leki mam brać a co więcej czy rozwijają się i ile mierzą że dowiem się na prenatalnych bo że on dziś nie może mi powiedzieć nic więcej... Od czasu wizyty co trochę posiedzę pochodzę mam twardnienia macicy i kłucia takie że naprawdę drżę o każdy swój ruch niewiem co powinno być a co nie. Spanikowana jestem w tej ciąży 🙄
Źle wyszedł mi wynik cytomegalii w dodatku muszę jutro powtórzyć i będziemy coś z tym chyba robić bo powinien być ujemny a mi wyszedł ponad 500 ...
Jutro mam to prenatalne badanie na które czekam jak na zbawienie jeśli coś wyjdzie nie tak to chyba się zastrzelę 🙄 boje się okropnie . Z rana pójdę na pobranie krwi później na badanie . Dam wam znać jutro po wizycie może wkoncu się dowiem co z moimi dziećmi 😳
Pozdrawiam wszystkich 😍
Super że się odezwałaś! Może wydawać ci sie to dziwne, ale ja na prawde przeżywam jak coś się u każdej z was dzieje. 🤷‍♀️ a w ciazy to juz w ogóle empatia level master.
I ty tak wytrzymałaś tyle czasu? Ja bym pewnie szybko pedziła na inne usg zeby się uspokoić. Podziwiam Cie! Zapewne pan dr miał słaby sprzęt i stąd nie mógł dobrze zobaczyć dzieci. Trzymamy kciuki za jutro! Tylko proszę, napisz od razu żebyśmy tu od zmysłów nie odchodziły😉
 
Hej, ja też pojęczę, ale serio bierz zalecane jednostki, lekarz wie, co robi😊 Jeśli chodzi o ceny badań, to faktycznie wychodzi sporo. Ja robię u siebie w szpitalu, jako pracownik mam 50% zniżki a i tak wychodzi sporo, więc domyślam się, jakie to muszą być okrutne pieniądze bez zniżki. Jeśli chodzi o badania, to ja morfologia i mocz co 4 tygodnie. Dodatkowo u mnie TOXO co 4 tygodnie. Lekarz mi to wyjaśnił i przyznałam mu rację, że lepiej w razie czego wykryć i szybko leczyć, zwłaszcza, że ja mam 2 koty.
Dziewczyny, ale ja serio to wiem :) Nigdy nie brałam insuliny więc wolałam za pierwszym razem wziąć minimalną ilość i zobaczyć. Lekarz wie, ale każdy organizm jest inny i już po ustawianiu leków na tarczycę wiem, że mój lubi sobie zareagować inaczej ;) Skoro ta 1 jednostka nic mi nie zbiła to jestem teraz po prostu spokojna i wezmę dziś 4 :)
 
dziewczyny, ktore uzywaja detektora tetna - czy tetno dziecka zawsze jak przykladacie glowice do brzucha jest takie same? czy np. waha się w jakims przedziale ?
 
a jak z waszymi snami ? mnie się co jakis czas sni jakis koszmar, czasami krwawienie....i nie wiem. przeraza mnie to. Macie koszmary senne?
Ja mam tak chore sny, że sama w to nie wierzę :) Dziś mi się śniło, że bylam w ciąży z trojaczkami, poszłam na wizytę do Mamyginekolog, a ona powiedziała, że za mało piłam i nie mam wód płodowych i mam się na najgorsze przygotować. Jedno dziecko "wypadło" dosłownie, ale dwójka została więc wróciłam na wizytę do szpitala, a oni do mnie, że dwójka się dobrze rozwija i mam już dużo więcej wód i generalnie będą bliżniaki, chłopiec i dziewczynka. Chodziłam z brzuchem...aż spotkałam psa jamnika i ta ciąża przeszła na niego. Wszędzie za nim chodziłam i wiedziałam, że ma bliżniaki w brzuchu. Dwa razy we śnie szukałam jamnika w panice, aż uwięził mnie terrorysta i kazał siedzieć w ławce szkolnej...wtedy się obudziłam😅 Same takie powalone sny mam od 2-3 tygodni😉
 
dziewczyny, ktore uzywaja detektora tetna - czy tetno dziecka zawsze jak przykladacie glowice do brzucha jest takie same? czy np. waha się w jakims przedziale ?
Ja się nie sugeruje wyświetlaczem, jak liczyłam 15s i pomnożylam, to wychodzi mi zazwyczaj 174, wiec sporo, ale takie liczenie to można sobie wsadzić pewnie :D U mnie jakoś lekarze nigdy nie liczą, nie wyświetlają i nie podają nigdzie w dokumentacji tego tętna… Wg mnie samo przyciskanie głowicy może powodować, ze tętno się różni, np wzrasta. Na tym etapie ciazy tez nie musi być stałe, ważne żeby było ok w przedziale :)
 
reklama
spokojnie, tak jak ci napisalam wczesniej. Ja biore 6 i mam cukier na czczo 85. Serio, nie ma sie czego bac. Zwlaszcza, ze czesto mierzysz i kontrolujesz poziomy, wiec hipoglikemia jest bardzo malo prawdopodobna...
A Ty budzisz się w nocy, żeby mierzyć cukier? Diabetolog kazała mi o 3 w nocy mierzyć😶
 
Do góry