reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Nie mierz po nich cukru, to najgorsze ;) Ja mam stan przedcukrzycowy (zdiagnozowali mi jakieś 3 lata temu) i po chipsach i białym ryżu jest najgorzej. Ale, że dzisiaj mam jakieś super turbo cukry to chyba też trochę zjem wieczorem 😬
Ja cukier mam w ciągu dnia idealny cokolwiek bym nie zjadła. Rano tylko, ale walczę z za długa przerwą w nocy.
 
reklama
Nie należy stosować Alaxu w czasie ciąży :( Nie ma badań :( Ja przedwczoraj cierpiałam na takie wzdęcie, że szok, współczuję😬
A mogłabyś coś więcej powiedzieć o wzdęciu? Mnie jak dziś ścisnęło podbrzusze (5 tydzień) i żołądek to myślałam że padnę. Cały dzień mam strasznie twardy brzuch, podbrzusze, boli przy chodzeniu, dotykaniu.. żaden Espumisan nie pomógł. Już się martwię że to nie żadne wzdęcie tylko coś innego :(
 
A mogłabyś coś więcej powiedzieć o wzdęciu? Mnie jak dziś ścisnęło podbrzusze (5 tydzień) i żołądek to myślałam że padnę. Cały dzień mam strasznie twardy brzuch, podbrzusze, boli przy chodzeniu, dotykaniu.. żaden Espumisan nie pomógł. Już się martwię że to nie żadne wzdęcie tylko coś innego :(
Ja miałam raz taki ból, że aż się wystraszyłam, ale generalnie wielki, napęczniały brzuch i boli po prostu i uczucie mdłości wzmaga. Dziś akurat luz, ale jak codziennie jadłam kapustę kiszoną to aż żebra bolały :D A jesteś już po wizycie, czy czekasz na pierwsze usg?
 
Ja miałam raz taki ból, że aż się wystraszyłam, ale generalnie wielki, napęczniały brzuch i boli po prostu i uczucie mdłości wzmaga. Dziś akurat luz, ale jak codziennie jadłam kapustę kiszoną to aż żebra bolały :D A jesteś już po wizycie, czy czekasz na pierwsze usg?
Pierwsze USG miałam, "coś tam było" w macicy, generalnie sprzęt jest słaby bo ani mi lekarz nie podał wielkości pęcherzyka ani sama go nie widziałam aż tak wyraźnie, no ale lekarz widział i przez usg dopochwowe i przez brzuszne, za dwa tygodnie kolejna wizyta i dopiero założenie karty ciąży.. Ale tak twardego obolałego brzucha nigdy nie miałam, aż mnie zgina jak chodzę :( po poprzednich poronieniach wszystko co mnie zaboli czy zakłuje traktuje jak zły omen
 
Witam się i ja wieczorowa porą z ciągłymi mdłościami🤢, zgagami , bezsennością i toralna niemocą 😩 OMG ! Nie przypominam sobie żebym w pierwszej czy drugiej ciąży tak aż tak beznadziejnie się czułam.🤔 Na bank nie cierpiałam na bezsenność w nocy , raczej spałam jak niedźwiedź 🐻
Jeśli chodzi o wzdęcia to też mam i właśnie czasem boli aż pod żebra mega nieprzyjemne no ale cóż czekam najlepsze dni 🤷🏼‍♀️
Dzisiaj była piękna pogoda w Krakowie więc mieliśmy super spacer po rynku 😉 a ludzi było tyle że łooo 😱 ale fajnie minoł nam wspólny rodzinny czas 😉
 
@SzklanaKulka to raczej dobry znak, że wszystko Ci się tam rozciąga i jelita uciska na tym etapie :) Trzymam kciuki, żebyś na kolejnej wizycie dowiedziała się więcej :)

@klaudusia21 OMG, ja dzisiaj też, leżę pod kocem i piję imbir, ale i tak co chwila siadam i się wiercę bo nie wiem co ze sobą zrobić tak mnie mdli. Mogłoby mi już na wieczór odpuścić, ale i tak się cieszę, jakaś spokojniejsza jestem po ostatnich dniach z lekkimi mdłościami :)
 
@SzklanaKulka to raczej dobry znak, że wszystko Ci się tam rozciąga i jelita uciska na tym etapie :) Trzymam kciuki, żebyś na kolejnej wizycie dowiedziała się więcej :)

@klaudusia21 OMG, ja dzisiaj też, leżę pod kocem i piję imbir, ale i tak co chwila siadam i się wiercę bo nie wiem co ze sobą zrobić tak mnie mdli. Mogłoby mi już na wieczór odpuścić, ale i tak się cieszę, jakaś spokojniejsza jestem po ostatnich dniach z lekkimi mdłościami :)
Ogólnie zaczęło mi się po suszeniu włosów, od razu gin mi stanął w oczach, jak mówił że rąk nie podnosić wysoko.. w głowie milion myśli. Ale chyba jeżeli to co mam byłoby czymś innym niż silne wzdęcie to od rana już pewnie bym miała plamienia czy jakies inne złe rzeczy :( eh, dzięki za słowa otuchy!
 
Ogólnie zaczęło mi się po suszeniu włosów, od razu gin mi stanął w oczach, jak mówił że rąk nie podnosić wysoko.. w głowie milion myśli. Ale chyba jeżeli to co mam byłoby czymś innym niż silne wzdęcie to od rana już pewnie bym miała plamienia czy jakies inne złe rzeczy :( eh, dzięki za słowa otuchy!
Masz jakiś problem z szyjka macicy czy sama macica? zakaz podnoszenia rak jest uzasadniony gdy kobieta ma problem ze skaracajaca się szyjka, przeważnie w dalszych etapach ciąży. Przede wszystkim nie wkręcaj sobie niepotrzebnie złych myśli, bo one lubią się sprawdzać i wiem z własnego przykładu ze jak sobie wkręce ze boli, to bolec zaczyna...
 
Masz jakiś problem z szyjka macicy czy sama macica? zakaz podnoszenia rak jest uzasadniony gdy kobieta ma problem ze skaracajaca się szyjka, przeważnie w dalszych etapach ciąży. Przede wszystkim nie wkręcaj sobie niepotrzebnie złych myśli, bo one lubią się sprawdzać i wiem z własnego przykładu ze jak sobie wkręce ze boli, to bolec zaczyna...
Jeszcze chyba nie, lekarz ostatnio tak się podekscytował betą że nawet nie zbadał mnie wziernikiem, tylko od razu na USG wziął. Na wcześniejszych zwykłych wizytach nic nie mówił. Tylko tyle że nadżerka. Okej, to tylko wzdęcie 😊 cholernie denerwujące, trwające cały dzień wzdęcie :)
 
reklama
Hej dziewczyny, właśnie chyba dopadł mnie stres, jutro pierwsza wizyta. Dziś z rana takie na grubo spotkanie z toaleta, wymiotowałam żółcią. W pierwszej ciąży wymiotowałam cały czas i jak sobie dziś to wspomniałam to aż ciarki przeszły. Oby z dzieckiem było wszystko ok .
 
Do góry