reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ja za to ku mojemu zdziwieniu mam przeciwciała już na wszystkie te choroby, nie mam pojęcia kiedy przechorowalam. Ale i tak na początku panikowalam i mąż mięso kroił [emoji16]
 
reklama
Też jestem wege od lat i w ciąży chcę mi się cały czas pizzy z szynką szwarcwaldzka, ale chyba nie dałabym rady jej zjeść 😁 A co u Ciebie się stało, że zjadłaś steka 😁 opowiedz 😁
Jak to co się stało, ciąża sie stała. Kobieta w ciąży ma irracjonalne zachcianki 😅😅😅

Ja zjadlam ostatnio sushi z wedzonym na zimno łososiem. Zakazany owoc najlepiej smakuje. Tu bardziej o listerioze obawa ale nie mialam żadnych wyrzutów sumienia.
@TuAga na prawde musiałabyś mieć na prawde mega mega giga pecha zeby się teraz w taki sposób zarazić. Tyle lat nie złapałas nic to myślę że kilka plasterków Ci nie zaszkodzi. To miesko jest na prawde dobrze przebadane pod każdym kątem.
@Zaskoczona30 trzymam kciuki za wizytę.
 
Też jestem wege od lat i w ciąży chcę mi się cały czas pizzy z szynką szwarcwaldzka, ale chyba nie dałabym rady jej zjeść 😁 A co u Ciebie się stało, że zjadłaś steka 😁 opowiedz 😁
Wiesz co ja od początku miałam do tego luźne podejście, plus ostatnio mając na coś ochotę, coraz mniej podobało mi się zastępowanie masą strączków, głównie masami groszku, jeśli unikałam soi. Nie chcę jeść wege fast foodów i zauważyłam, ze coraz częściej jem przetworzone produkty tłumacząc sobie, ze je lubię i są wege. Zawsze w diecie stawiam zdrowie na pierwszym miejscu i jak mnie wzięło na tego steka, to wybrałam jakiegos w małej knajpie w okolicy (mam łatwiej bo mieszkam w kraju, gdzie dalej sporo mięsa hoduje się lokalnie) i zero wyrzutów sumienia :D Nie planuje używać mięsa w domu, dalej mi to jakoś nie leży, ale licząc to swoje białko dziennie, jakiś kawałek kurczaka ułatwiłby mi komponowanie diety duuuzo :D O, kupiłam tez wywar z kości wołowych na jelitka i odbudowanie flory bakteryjnej i czasem będę używała.
 
Jestem po wizycie, mimo że wynik lekarza jest lepszy to i tak jest zły i mam skierowanie na amniopunkcja. ZD 1:86
Dobrze, ze szybko poszłaś i w gruncie rzeczy wyglada na to, ze lekarz jest rozsądny i konkretny, długo musisz czekac na amnio? Trzymam najmocniej kciuki za zdrowy kariotyp, wierze, ze tak będzie, bo słaba pappa z dobrym usg dalej daje mase nadziei!
 
Jestem po wizycie, mimo że wynik lekarza jest lepszy to i tak jest zły i mam skierowanie na amniopunkcja. ZD 1:86
W gruncie rzeczy to nie jest aż tak tragiczny wynik biorąc pod uwagę prawidłowe usg. Trzymam kciuki za amniopunkcje i za prawidłowy wynik.
Wczoraj rozmawialam ze szwagierka. Miala w ostatniej ciazy 1:28 zd i urodziła zdrowego synka. Pozniej jak się okazało druga szwagierka 1:128 i zrobila nifty. Zdrowa Zuzia jest juz na świecie 🙂.
 
Jestem po wizycie, mimo że wynik lekarza jest lepszy to i tak jest zły i mam skierowanie na amniopunkcja. ZD 1:86
Jeśli finansowo masz możliwość zrób nifty bo amniopunkcja może zostać wykonana najwcześniej dopiero w 15 tygodniu i czeka się około 2 tygodni na wynik a sądzę, że teraz czeka Cię najgorszy okres w życiu przez tą niepewność. Ja na amniopunkcję czekałam 1,5tygoddnia i 2 dni na wynik bo wszystko robili w przyspieszonym tempie. Pamiętaj, że masz wzorowe wyniki USG a to naprawdę dużo i masz spore szanse na urodzenie zdrowego dziecka 🙂
 
reklama
Do góry