reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dzień dobry.
Ja dzisiaj jadę na turniej rugby z synem.
Wczoraj jadłam na żywioł i witam Dzień z 95🙄 już nic nie kumam 😅😅😅

Tak myślę czy cały dzień co jemy ma wpływ na te ranne cukry?
Na ogół jem zdrowo i jest ok,wczoraj pozwoliłam sobie na mc Donald i pierniki.

Kolejne pytanie które mam w głowie to jaki wpływ na płód ma przyjmowana insulina? 😉😳
Ja ogólnie nie przejmuje się tym co jem, ale właśnie ten podwyższony cukier na czczo wyszedł mi po jedzeniu z KFC czyli coś w tym musi być. Tak to ciastka czy inne rzeczy nie podnoszą mi w ogóle cukru.
 
reklama
Ja ogólnie nie przejmuje się tym co jem, ale właśnie ten podwyższony cukier na czczo wyszedł mi po jedzeniu z KFC czyli coś w tym musi być. Tak to ciastka czy inne rzeczy nie podnoszą mi w ogóle cukru.
Już dostałam wiadomość,że na ranny cukier pracuje cały dzień. Ciasto czy słodkie też nie ale widać mc tak😅😅Ja na codzień jem zdrowo,taki już nawyk,ale czasem mam ochotę to jem co tam akurat chce. Nigdy problemu nie było,teraz coś takie .
 
Dzień dobry.
Ja dzisiaj jadę na turniej rugby z synem.
Wczoraj jadłam na żywioł i witam Dzień z 95🙄 już nic nie kumam 😅😅😅

Tak myślę czy cały dzień co jemy ma wpływ na te ranne cukry?
Na ogół jem zdrowo i jest ok,wczoraj pozwoliłam sobie na mc Donald i pierniki.

Kolejne pytanie które mam w głowie to jaki wpływ na płód ma przyjmowana insulina? 😉😳
Ja też dzisiaj rano 95, czekam na tą receptę na i insulinę i trochę zła jestem, że wczoraj jej nie dostałam😒

Insulina w ogóle nie przechodzi przez łożysko :) Nie ma żadnego wpływu sama w sobie :)

A sprawdzałaś jaki miałaś cukier po tym macu i piernikach? Ja wczoraj się nieźle przestraszyłam bo postanowiłam piereszy raz w ciąży zjeść stripsy z kfc z frytkami. Muszą glukozę do tej panierki dodawać, bo miałam po tym cukier 190😐 Wprawdzie jakieś maks 20-30 min, zeszło do 159, a potem do 128, ale się przeraziłam nieźle (chociaż wiem na logikę, że taki jednorazowy cukier nie powinien zaszkodzić). Łaziłam po pokoju, żeby go zbić szybciej :)
 
Ja od wczoraj umieram na ból głowy i zatok, dziś ciśnienie 92/70 🙄 Taki ból że pierwszy raz w ciąży mam mdłości przy każdym ruchu 😂
A jutro o 14 prenatalne i jestem dodatkowo kłębkiem nerwów 😶
 
Ja też dzisiaj rano 95, czekam na tą receptę na i insulinę i trochę zła jestem, że wczoraj jej nie dostałam😒

Insulina w ogóle nie przechodzi przez łożysko :) Nie ma żadnego wpływu sama w sobie :)

A sprawdzałaś jaki miałaś cukier po tym macu i piernikach? Ja wczoraj się nieźle przestraszyłam bo postanowiłam piereszy raz w ciąży zjeść stripsy z kfc z frytkami. Muszą glukozę do tej panierki dodawać, bo miałam po tym cukier 190😐 Wprawdzie jakieś maks 20-30 min, zeszło do 159, a potem do 128, ale się przeraziłam nieźle (chociaż wiem na logikę, że taki jednorazowy cukier nie powinien zaszkodzić). Łaziłam po pokoju, żeby go zbić szybciej :)
Tak,bardzo dobry.
Doktor odpisał że na ten ranny pracuje cały dzień ☺🤪,ale mam się nie martwić.
 
Cześć dziewczyny 🙂 ja dzisiaj 12+1 i powiem Wam, że ta ciąża mocno mnie oszczędza bo nie miałam mdłości, natomiast byłam bardzo zmęczona. W czwartek mam prenatalne i powiem Wam, że się stresuje, bo ja się w ogóle w ciąży nie czuję 🤷‍♀️ aż się martwię czy wszystko gra. Brzuch nie rośnie, rano jest taki jak zawsze, cycki już od dawna nie bolą, tylko sutki mam wrażliwe no i gdyby nie więzadła, które czuje i rozpieranie w brzuchu to bym nie pomyślała, że jestem w ciazy. Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko dobrze, ale jakoś zaczynam się martwić. A jak jest u Was? Jakie macie dolegliwości oprócz mdłości?
 
Hej🙂 Jeśli chodzi o cukrzycę ciążową. U nas w szpitalu dzieci takich matek mają mierzony cukier 4x w ciągu pierwszej doby ze względu na ryzyko hipoglikemii i dodatkowo lekarz robi im USG. Generalnie miałyśmy dzieci matek na pompach insulinowych i rzadko zdarzało się, żeby dzieci miały problemy z cukrami, więc głowa do góry 🙂
Ja jak byłam na patologii to miałam sobie sama mierzyć jak i w domu i przychodzić do pielęgniarek i mówić jaki miałam cukier
 
reklama
Cześć dziewczyny 🙂 ja dzisiaj 12+1 i powiem Wam, że ta ciąża mocno mnie oszczędza bo nie miałam mdłości, natomiast byłam bardzo zmęczona. W czwartek mam prenatalne i powiem Wam, że się stresuje, bo ja się w ogóle w ciąży nie czuję 🤷‍♀️ aż się martwię czy wszystko gra. Brzuch nie rośnie, rano jest taki jak zawsze, cycki już od dawna nie bolą, tylko sutki mam wrażliwe no i gdyby nie więzadła, które czuje i rozpieranie w brzuchu to bym nie pomyślała, że jestem w ciazy. Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko dobrze, ale jakoś zaczynam się martwić. A jak jest u Was? Jakie macie dolegliwości oprócz mdłości?
Też nie mam mdłości, czasami zgaga mnie dopada...
Ale poza tym tylko zmęczenie i zasypianie o losowych porach dnia...

I w żadnej ciąży nie miałam mdłości

I ogólnie lekkie wyczulenie na zapachy - ale to nie wiem czy nie jest psychosomatyczne, bo bez ciąży też mi się zdarzało reagować...

Już jako nastolatka w mięsnych i rybnych dosłownie mdlałam (w kościele jak jest kadzidło też padam)
 
Do góry