reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Witam :)
Hej:tak:
Gratuluje udanych wizyt;-)
Kasik a na która masz godz?wolalabym mieć ciut bliżej na prenatalne ale brzydko narzekac bo Kato nie sa az tak daleko:-p
Mialam na ostatniej wizycie robiona cytologie i posiew - ciekawe czy więcej niż raz bd chciał robic?w 1 ciąży miałam tylko raz:tak:ciekawe tez jakie bd wyniki:szok:

Na 16 mam. W Lodzi - ode mnie jakies 50 km ale i tak niezle :) i mi kazal zapisac sie dopiero jak będę w 12 tc więc wcześniej bym zrobic nie mogła :)

Ja cytologie miałam robiona w tym roku w marcu, więc gin powiedzial ze dopiero na wiosnę powtórzymy. Posiew tez robilam i wyszla mi bakteria ale juz się z nią uporałam :)


Witaj kacha10 :) rozgosc sie u nas.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kameleonleon to chyba trzeba by było wybrać w końcu moderatora i by ogarnął. Moderatorów chyba może być dwóch nawet :) A ty ile masz lat, że za młodą się już nie uważasz?

Wczoraj przeżyłam chyba najgorszy dzień jak do tej pory w tej ciąży i mam nadzieję, że ostatni. Naprawdę współczuję tym dziewczynom co mają tak codziennie. Ja wymiotuje czasem tak porażkę, czasem w ogóle a wczoraj to wieczorem chyba z 10 plus jeszcze rano.Żołądek mnie tak bolał, jeść nie mogłam, potem głodna byłam, nie wiedziałam co jeść. Udało się trochę płatków na sucho. Dziś udało się zjeść serek, od szystkiego mnie odrzuciło, brzuch cały czas boli. Uczucie jakbym miała wielką klucz w gardle. U gotuje sobie dzisiaj jakieś warzywa na ciepło typu brokuł. I muszę zacząć łykać probiotyki chyba, chociaż nie wiem jak mi to przejdzie, bo po tabletkach tez wymiotuje, wiec chyba jakieś takie w proszku. Ledwo wyszłam z domu a musiałam, bo z synem do poradni pedagogiczno-psychologicznej byłam umówiona.
 
Witam wszystkie przyszłe majowe mamusie! Czy mogę do Was dołączyć?
3 tygodnie temu zrobiłam test ciążowy i wyszły 2 kreski. Z obliczeń kalkulatorów termin porodu mam na 29 maja. Uwielbiam ten miesiąc i zawsze był dla mnie szczęśliwy. Mam nadzieję, że i tym razem będzie tak samo.Mam 33 lata, jestem już mamą synka 3,5 letniego_Obecna ciąża była dla nas zaskoczeniem bo w cyklu w którym się udało kochaliśmy się tylko raz (12 dc).Mam 7 tygodni i 6 dni ciąży za sobą. Jednakże jeszcze nie byłam u lekarza. Zapisałam się na nfz i tu niestety trzeba czekać dłużej.Wizytę mam 16 października rano. Bardzo się denerwuję czy wszystko jest tam w porządku, czy fasolka dobrze się rozwija.Mam pytanko to tych co były na usg pod koniec 8 tyg. ciąży- co powinnam zobaczyć na usg? A drugie pytanko: chodzicie prywatnie czy na nfz? Sama nie wiem co robić. Pierwszą ciąże prowadziła mi ginka prywatnie i czułam się pewniej a drugą jeszcze nie wiem. Na razie zapisałam się na nfz aby mieć te pierwsze badania za darmo a potem pomyślę. A może lecieć na dwa fronty bo na nfz raczej rzadko będą te wizyty.
Co do objawów dużo ich nie mam- lekka tkliwość piersi, zmęczenie, lekka ospałość, mdłości na wieczór, częste odbijanie, niekiedy zachcianki.

Ja chodzę na NFZ I jestem bardzo zadowolona. Mam wizyty co 2-3 tygodnie I lekarz nie szczędzi badań. Poświęca mi dużo uwagi I czasu I nawet mam poczucie, że jest lepiej niż prywatnie.
 
ja się poryczę, ja nie mam siły
było lepiej przedwczoraj, wręcz prawie idealnie, wczoraj gorzej a dziś jest znowu dramat,
dziewczyny ja wrócę jak się lepiej poczuję już tak naprawdę
ja mam dość od rana nic nie mogłam zjeść i wypić, już mnie wszystko pali od tych wymiotów -mam dość.

GosiaLew trzymaj się
wszystkie cierpiące mamy ściskam
 
Niesia_88 mi niedoczynność przyplatala się w 1 ciąży. Podwyższone TSH a pozostałe typu ft4 czy usg tarczycy w porządku. Brałam euthyrox ale tylko 37,5. Po porodzie tsh wróciło do normy i nie brałam leków. Teraz w drugiej ciąży robiłam tsh i jest w porządku. Ale dla pewności w tym tygodniu zrobiłam jeszcze raz, po wyniki jadę w poniedziałek. Mam nadzieje że nie wzrosło bo to oznacza wizyty raz w miesiącu u endo a średnio mam czas na takie akcje. Mam nadzieje że po prostu hormony mi powariowaly w 1 ciąży a teraz będzie dobrze. Euthyrox jest bezpieczny, większa szkodę wyrzadziloby jego nie branie.
 
GosiaLew koncze za chwile 35...

To moxe wybierzmy dwoch moderatorow zeby bylo wiadomo do kogo z czyms.

13x13 wspolczuje. Ja wczoraj po luteinie zwrocilam wszystko i dlugo czulam pieczenie wiec nie wobrazam sobie jak Cie to meczy jak tak ciagle. Wracaj do nas szybko z dobrymi wiesciami :)
 
Ostatnia edycja:
Ostrzegam przed sushi drogie panie! zeszłym roku w ciąży zachorowała synowa mojej przyjaciółki - w 2 miesiącu - dramat.W toku "śledztwa" skąd toxoplazmoza - wyjawiła źródło najpewniejsze niestety .... sushi. Cała ciąza na specjalnym antybiotyku sprowadzanym z Francji przez nasze Ministerstwo, cały pierwszy rok życia dziecka - ten antybiotyk; chodzą na rehabilitację, rozwija się jakoś. dziękuję za taką akcję. NO I NIGDY NIE BĘDZIE JAK mogło być.... Też uwielbiam i co z tego.

ps. 13 x 13 ;-) "sędzi" nie "sędziny" miało być pewnie ;-) tu niestety trafiają się nam literówki ;-)
 
reklama
Kameleonleon ja 35 skończę w przyszłym roku :)

Jajeczko założyła wątek na temat wyboru moderatora. Jak któraś jest chętna to niech się wpisze. Bo prędzej czy później ponagli nas administrator :)

13x13 trzymaj się cieplutko
 
Do góry