reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

nullka - witaj ;) Zazdroszczę, mój synek tydzień temu w sobotę ważył 3250g więc teraz jak nic 3,5kg.... Boję się że dojdzie do 4kg :szok:
 
reklama
witajcie po dlugiej nieobecności.

nie wiem jak Wy to robicie, ze ogarniacie dzieciaki, forum i face'a:szok:

zaraz rozpocznę nadrabianie, póki oboje śpią... Zosia pewnie wstanie za jakieś 15 minut, więc wiele nie poczytam, ale zawsze coś...

noirel, bilirubina uspokaja dziecko, własnie je i śpi... sprawdź białka oczu, jesli zazółkły to idź do pediatry po skierowanie... a w międzyczasie duzo karm (bilirubina wydalana jest z moczem i kałem), bo ważne jest w pozbywaniu się bilirubiny, zeby dziecko dojadało, "opalaj" dziecko przy oknie albo na spacerkach - nie dosłownie, chociaż przez szybkę niektórzy faktycznie rozebrane dzieci w okularkach przeciwsłonecznych opalają...
 
Ostatnia edycja:
moja dalej jest żółta, nawet do 2 miesięcy może się utrzymywać zółty kolor. Ale na szczęście pediatra nas nie wysłała znowu do szpitala, dużo spacerujemy wiec może niedługo zniknie jej ta żółć.
A dziś pogoda byle jaka, dobrze ze nie pada to zaraz na spacerek pójdziemy.
Dziś zrobiłam szarlotke mniam
 
Cześć laski !!!

Doczytuję Was po troszku ale niestety nie daję rady wszystkiego :zawstydzona/y:

Noirel szacun dla Ciebie !!! ale ja będą na Twoim miejscu też pewnie stanęłabym na głowie żeby być na komunii córy...
Mój Misiek też nie miał żółtaczki... nawet odrobinkę. Ani w szpitalu ani później w domu. Najbardziej żółteczkę to widać po gałkach ocznych (robią się takie kremowe na poczatku). Ale jeśli nie jesteś pewna to najlepiej zadzwonić do położnej albo lekarza.

Nierozpakowane nie martwcie się. Znanych jest przecież dużo przypadków, że nie było żadnych oznak porodu a później rach ciach i bobo na świat przyszło :tak: Głowa do góry!
W ogóle te co maja jeszcze kilka dni do wyznaczonego terminu to nie powinny się przejmować ;-) Ja też nie miałam prawie żadnych oznak poza spinającym się brzuchem (co na ktg wychodzilo jako skurcz). Brzuch opuscił mi się nieznacznie tydzień przed porodem a czop odszedł dopiero ok 24h przed.

Widzę, że już kilka z Was ma problem ze swoimi laktatorami. Jeżeli macie taką możliwość i trochę kaski odsprzedajcie je komuś i kupcie sobie elektryczny LOVI. Ma dwie fazy (stymulacje i glebokie odciagania), jest naprawdę delikatny, można regulować siłę ssania, w zestawie rączka do zmiany elektrycznego na reczny (gdyby była taka potrzeba), w zestawie "walizeczka" do przechowywania wszystkiego w jednym miejscu. Ja jestem zachwycona !!! :-D Mój mąż przyglądając się ostatnio jak odciągam mleko stwierdził że nie żałuje żadnej złotówki którą przeznaczyliśmy na ten laktator skoro tak dobrze działa i taką ulgę przynosi.

Powiedzcie mi jakich wkładek laktacyjnych używacie :confused:

Kurna miałam wyskoczyć do rossmanna jak małż wróci z pracy a tutaj się rozpadało i końca nie widać :wściekła/y: a do tego jeszcze ciemno jak w d....

Aaaaa przypomniało mi się od 23 w Biedronce będą super promocje m.in. na pieluchy, chustki do pupy, deserki itd. Na stronie biedronki jest gazetka. Zobaczcie sobie bo wydaje mi się że warto. Ja testowałam pieluche biedronkowa i chusteczke do tylko (dostalam w którymś szpitalnym pudełku) i są naprawde spoko więc na pewno z tych promocji skorzystam.
 
PolaTola ale właśnie moja mała mało przybiera bo w 2 tyg z 3170g na 3300g to niewiele, więc może Twój synek też już teraz tak szybko nie rośnie i nie będzie tak źle :) Trzymam kciuki aby tak było :)
Zresztą ja też się nie nastawiam bo wiadomo ta waga jest szacunkowa :)
 
Siema!

Od rana próbuję coś napisać, ale nie dałam rady.

Noc dzis miałam nie przespaną, od jakieś północy mały protestował i nie chciał spać. Posypiał na 15 minut i płacz. Myślę, że pobolewał go brzuszek. Tak było do 11, zrobił 2 kupki i usnął, ale na 1,5 godziny. Teraz śpi po spacerze i karmieniu. Ja jestem jak pijana z niewyspania.

Była dziś u nas położna środowiskowa, powiedziała, że Wiktorer przybiera na wadze i wszystko ładnie wygląda.

Ullana gratuluję i jestem w szoku, że takiego klocuszka urodziłaś. ;-)

Noirel fajnie, że dałaś radę pojechać na tą komunię, sama będziesz się z tym lepiej czuła i dobrze, że spotkałaś dobrych ludzi po drodze.

Trzymam cały czas kciuki za dwupaki żeby jednak Wam troszkę szybciej szło :tak:
 
Noirel, nic nie kazała zrobić, bo bilirubina 15 wynosiła (nie wiem, jak przelicznik wygląda), więc tylko karmienie częste, żeby - jak mówi Kora - robił kupki i pozbywał się bilirubiny szybciej. W ubiegły poniedziałek to było, a w piątek już prawie wcale nie był żółty, więc spokojnie :tak:


Ej, a wiecie co? Chciałam kupić w Biedronie dla przetestowania Dady jedynki, a okazało się po przeliczeniu, że za sztukę wychodzi tyle samo, co Pampers Newborn w Rossmanie, więc tych jedynek biedronkowych się zwyczajnie nie opłaca kupować... :confused2:
 
Citrus no właśnie moja znajoma podobnie mi mówia, że liczyła i wcale tak super cenowo Dada nie wychodzą, a w Lidlu Papmery rozmiary chyba od 3 są po 33zł.
 
reklama
Ta promocja o której pisała ALG jest fajna, że w Biedronie będą pampy, rozmiar 2 - 156 sztuk za 49,99 (31 gr za sztukę) - te chyba warto wypróbować ;-)
 
Do góry