reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

wreszcie usiadłam...stwierdziłam, że muszę robić obiady wieczorami, bo inaczej nie wyrabiam. Jeśli mój Tata nie bierze Kuby na spacer, to ja nie dam rady zrobić obiadu, bo jak nie Łucja, to Kuba coś wyprawia, że nie mogę się za nic zabrać. A dziś do tego cały dzień leje i oboje byli marudni. Łucja nawet by spała, gdyby nie to, że przyszła położna i zaczęła ją oglądać, więc wiadomo - po spaniu. Teraz na szczęście od godziny śpi i spodziewam się pobudki koło północy.
No i zważyliśmy ją na wadze niemowlęcej i ma 3450, więc bardzo ładnie przybrała :tak:

wiikki - dobry pomysł, ja też muszę spróbować truskawek, bo u mojej Teściowej zawsze takie wielkie i pyszne rosną, że język by mi do tyłka uciekł, gdybym nie mogła zjeść:sorry2:

sembo - to (że tak ładnie określę) ku*ewsko mocny ból w dole kręgosłupa, który pojawia się jak skurcze - co jakiś czas i promieniuje na boki. Nie wiem, czy u wszystkich to tak wygląda. Znalazłam Ci stronę Bóle krzyżowe w czasie porodu. Jak sobie z nimi poradzić? | Blog przedPORODEM - blog o ciąży, porodzie i początkach macierzyństwa

 
Ostatnia edycja:
reklama
Sembo tego bolu nie da sie opisac ,,,on jest nizej plecow ,ja mialam krzyzowo brzuszne napewno bedziesz wiedziec ze to to :tak:

Co do pepka tez tydzien i z glowy ;-)
 
hej :)

u nas pępowinka odpadła w 5 dobie... ja smarowałam spirytusem, ale tutaj każą moczyć normalnie i niczym specjalnie nie smarować...

co do przybierania na wadzę to trochę mnie nastraszyłyście bo u nas w 5 dni mała przybrała tylko 40 g, w piątek mamy wizytę u pediatry zobaczymy co powie ;/

ja ściągam mleczko medelą elektryczną i jestem przerażona jego ilością.. młoda w nocy potrafi mi przespać 5 godzin, a ja po 3 muszę ściągać bo cycki mi prawie eksplodują i wtedy ściągam pół litra mleka.
 
Kolejna desperatka spróbowała rycyny. Ponad 2 h temu. I ani problemów z wypiciem nie było... ani z porzyganiem się po wypiciu, efektów też ani widu ani słychu... :-) Zmobilizowała mnie koleżanka, na którą podobno podziałało... Teraz biorę się za czytanie o masażu sutków na stronie rodzić po ludzku :sorry2:
 
Wiikki, zapo, kessy - mi właśnie dzisiaj kurier przyniósł mini mendele elektric. Słyszałam że świetny zakup dlatego kupiłam... Nie straszcie mnie że zakup do du..... Ehhh bo się załamie tyle kasy dałam. No ale zobaczymy

Magnat - ja słyszałam że skutki trzeba cały czas masowac nieustanne (ruchami takimi jak dziecko by ssalo) i nawet jak cię boli już z masowania to zie trzeba przestawac ja tak że 4 dni temu masowałam i nic, niby nie trzeba się poddawać i masowac mogłam dalej... Ale ja miałam już dość. Nie wywołuje już porodu...mam to gdzieś już wszystkiego próbowałam i gowno to wszystko dało....

Sembo - powiem ci tyle PRZEDPOROWODE SKURCZE się chowają w porównaniu do skurczy PORODOWYCH.... trzeba to przeżyć i już. Krzyżowe bóle są najgorsze.... I na bank nie masz takich teraz bo jak byś miała to byś nie siedziała na necie... Predzej zjadła byś z bólu tel, klawiaturę czy tam tablet... Ból pierunski..... Ale jak to mi pisalas MYŚL O EPIDURAL ;))))))))
 
Ostatnia edycja:
Sembo ja miałam krzyżowe przepowiadające to bolało jak diabli w dole pleców i promieniowało do boków jak do brzucha. Ból okropny, myślałam, że ściany zgryzę a u mnie to dopiero wstęp był. Na szczęście w trakcie porodu skurcze już brzuszne były bo nie wiem jak bym to zniosła.

Dziewczyny nie wiem jak to jest w Uk ale ja też rodziłam na epiduralu i owszem do 3h po podaniu 1 dawki ulga była ale potem już była 2 dawka, która tylko 1h działała i nie moge powiedzieć żeby nie bolało zupełnie. Moim zdaniem lepiej się nie nastawiać na bezbolesny poród.
wikki malutka przybierze, spokojnie:-)
kessy ładna produkcja:-D
magart żyjesz po tej rycynie?;-):-)
fiołkowa ja też większosc rzeczy już wieczorami robię...a rano nieprzytomna jestem. Zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić jak to jest ogarnać 2 maluchów jednoczesnie. Podziwiam:-)

Moje dziecko coś zdziwia i zamiast spać po kąpieli to leży i świat ogląda a mamusia razem z nią nockę zarywa. Pewnie zaraz będzie się darła o żarcie bo jak nie spi to szybciej głodnieje:baffled:
 
reklama
Wystepuje ale u mnie się to pojawilo przy rozwarciu 7-8cm wczesniej niee.
A bóle krzyżowe tak jak wczesniej dziewczyny pisały są okrutne. Mega bolesne i u mnie np zaczynalo sie w dole pleców i szło na biodra i skurcz macicy. I o ile były one słabe, tak do 40 i nieregularne to dało się przeżyć ale jak się stały regularne i na prawdę silne to już masakra ;-)
 
Do góry