reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Witam się poweekendowo :tak:
Widzę, że produkcja postów idzie pełną parą ;-)
U nas OK, mego pierworodnego odstawiłam do dziadków do czwartku, więc wypoczywam i wysypiam się za wszystkie czasy.. Z jedzeniem bardzo różnie, mam dziwne zachcianki, a przed chwilą właśnie pożegnałam się z bigosem.. :-(Mdłości nadal, piersi mocno tkliwe i brzuszek jakby już leciutko widoczny..

Sun7
- ponoć szczawiową dlatego podaje się zwykle z jajkiem, że neutralizuje ono te szczawiany :tak:dowiedziałam się niedawno od Gesslerowej z kuchennych Rewolucji :-D Co do badań prenatalnych, to u mnie w poprzedniej ciąży samo USG trwało króciutko, tak 5-7minut - ale to chyba wynikało tylko z doświadczenia lekarza, gdyż w tym czasie błyskawicznie znajdował i pokazywał nam wszystkie narządy dzieciaczka i to co najważniejsze, potem pełen opis i fotki i CD. Zawsze po wizycie oglądałam sobie jeszcze potem parę razy ten filmik na CD, żeby powoli wszystko zobaczyć.. no i przez brzuch było.
Nam nie udało się w poprzedniej ciąży ustalić płci na I USG, dopiero koło 16.tyg - ale wiem, że wielu babkom się to już wtedy udaje :)
My mamy to USG 15.11.

mysiak - no ja też nie pogardziłabym rocznym macierzyńskim... akurat bym doczekała Antka 3 latek, i fruu go do przedszkola :tak:
Aisha - głowa do góry! Dziś gorszy dzień, jutro będzie lepszy.. takie te nasze ciążowe huśtawki...
majowamamusia - pewnie! witamy!
 
reklama
Hej dziewczyny czy mozna sie dolaczyc do Was :)


Pewnie, że możesz dołączyć... Rozgość się :-)


Olga ja mimo wszystko nie mam do tej szczawiowej przekonania w ciąży... ja zawsze jem szczawiową z jajkiem, bo one neutralizują szczawiany... ale nie mamy przecież pewności, że całkowicie je eliminują, prawda???? ja po prostu mam takie zdanie... oczywiście ty nie musisz się z tym zgadzać... ;-)
 
Sun7 - nie no, pewnie, tak tylko napisałam, bo właśnie ostatnio dowiedziałam się z tych Kuchennych Rewolucji.. ja sama nie jadłam szczawiowej od dobrych kilku lat.. i chyba nie przepadam w ogóle :tak:
ALG -biedaku.. kuruj się :-( to pewnie masz antybiotyk?
 
Oj, ale duzo piszecie. Ja dzis kiepski dzien mam. smutna, zla, jakas taka nie do zycia. pocieszam sie ze w srode zobacze moje malenstwo.

Głowa do góry. Poniedziałki w ogóle są dołujące :-(
A do środy szybko czas zleci :tak:

Jejku zazdroszczę Ci... ja muszę czekać do 29 października :sorry:


Dziewczynki... te które miały badania prenatalne może mi któraś powiedzieć jak wygląda USG, jak długo się je robi... czy robi się je przez brzuch czy przez pochwę???

Ja miałam pochwowe. Trwało ok 10-15 min, maluch był odwrócony tyłkiem i trudno go było pomierzyć.
Ale dla mnie mogłoby trwać i godzinę, tak się fajnie na maluszka patrzy.
Gin pokazał mi wszystko, posłuchałam serduszka, pomierzył i wsio.

Hej dziewczyny czy mozna sie dolaczyc do Was :)

Pewnie, witaj!

Cześć dziewczyny :-(

Załamałam sie :-(

Byłam u internisty - mam zapalenie oskrzeli....:-(

:szok: O mamo, zdrówka kochana. Może uda się bez antybiotyku.

A ja znowu byłam przesłuchiwana... dokładnie...

No i za kilkanaście minut :szok:koloruję kłaki.
 
ALG kuruj sie kochana, oby obeszlo sie bez antybiotyku.

Co do szczawiowej to te szczawiany sa grozne szczegolnie dla osob z dolegliwosciami ze strony nerek, kamienie, piasek itp, szczaw nie jest zakazany w ciazy a wrecz zawuera duze ilosci zelaza wiec od czasu do czasu mysle ze jesli ktos ma ochote to czemu nie. Ja dawno nie jadlam szczawiowej, ale ja np nie moge bo mam chore nerki:eek:

Co do USG prenetalnego to ja mialam w tamtej ciazy transwaginelne (przezpochwowe), bo wszystko zalezy jak ustawiony jest dzieciaczek, lekarz musi dojrzec kosci nosowe, zmierzyc przeziernosc karkowa ocenic narzady itp. U mnie wtedy to trwalo ok 15 minut, ale to dlatego ze sobie gadalam z lekarzem chcialam nagranie i wogole mialam duzo pytan apropo tego co widzialam na ekranie (lekarz mial 2 monitorki na jednym ja ogladalam a na drugim on-fajna sprawa:tak:)

Mam ostatnio mega wzdecia wieczorami, u przez to wysadza mi zoladek masakra, generalnie wchodze dzis na wage i nic na plus, a nawet okazuje sie ze -1 kg przez ostatni miesiac, ja nie wiem, a przeciez nie wymiotuje ani nic (czasami mnie zmuli), no fakt nie na wszystko mam ochote ale jem normalnie.
 
hej, ja jestem w 7 tyg. i tez mnie strasznie mdli.nie mam na nic kompletnie ochoty bo wszystko mi "smierdzi". a pomimo tego mam juz +1kg na wadze, i brzusio juz sie powieksza:)) rosnie nam mala kijaneczka ;) ;P
 
reklama
Hmm... czy któraś z Was po stosunku w ciąży miała delikarnie zaczerwieniony śluz? Bo się obawiam, że lekarz zabroni mi uprawiać seksu w ciąży i będę musiała mu wygryźć aortę :-D
 
Do góry