reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

Dzisiaj nie bedzie u nas gotowania, bo w sylwestra robilismy raklet i wszystko sie ostalo:tak: :-) , jedyne to troche zapiec i gotowe. Maly ma dzisiaj swoje ulubione sloiczki:tak:
 
reklama
Jak mi dziecko przedwczoraj 0d 20 do1-30 spało tylko na rękach a co go odkładałam to płacz i karmienie, to myślałam że sobie w łeb strzelę. Nawet nie mogłam pościelić. W sumie karmiłam go 12 razy.
Niestety nie mam dość silnej woli, żeby się zaprzeć i skończyć. Po kilku godzinach walki robię się agresywna.

Kachna podobne przejścia miałam przez pierwsze trzy miesiące i wiem co przeżywasz, współczuję, niezazdroszczę.
Mi pomógł powrót do pracy, wyluzowałam się ja i dziecko odpuściło. Zauważyłam, że Iga natychmiast wyczuwała u mnie stany pobudzenia, złości, rozdrażnienie, nerwy wówczas oczywiście wyła, chciała wisieć tylko na cycu (bo to uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa) i pozostawać na rączkach, czym mnie rozjuszała jeszcze bardziej. Kiedy dotarło do mnie to, że ode mnie zależy nastrój mojego dziecka i jego usposobienie wszystko się zmieniło o 180 stopni. Teraz wszyscy nie moga się nadziwić, że mam tak podogną i towarzyską córcię ;-)
 
Blondi specially for you

Pyszny i łatwy sernik lekki!

10 jajek
1/2 kostki masła
1kg sera zmielonego 3 krotnie na sernik( jest taki w sklepie)
6 cukrów wanil
1 1/2 szkl cukru
1 kieliszek wódki
2łyżki mąki ziemniacz.

1 opakowanie herbatników leibnitz(na spód ciasta)

Żółtka oddzieasz od białek, z białek ubij piane w drugiej misce utrzyj żółtka z cukrem i pozostałymi składnikami.Na koniec delikatnie dodaj sztywna pianę do masy i dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką !

Forme posmaruj masłem, wyłóż herbatniki(do dużej prostokątnej formy zawsze brakuje mi 1 herbatnika wic kupuje jeszcze 1 małą paczkę lub w to miejsce wkładam 2 biszkopty Olci na herbatniki wylej masę!

Wkładam do ciepłego piekarnika temp ustawiam na 160 st i piekę 1h
Pychota! Polecam!
 
Dostajecie od Pampersa biuletyn?
W ostatnim znalazłam między innymi potwierdzenie mojej koncepcji na przejście po pierwszych urodzinkach na krowie mleko. Częsciej się natykam na informacje, że do trzeciego roku życia na mieszankach mamy jechać, ale mi to się jakoś nie uśmiecha.

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Czy dziecko jest gotowe na krowie mleko?[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] MUUUU [FONT=arial,helvetica]Pierwsze urodziny zbliżają się nieuchronnie, oznacza to, że nadchodzi pora przestawienia się na mleko krowie, jeżeli chcesz teraz odstawić dziecko od piersi. Zaleca się zaczekać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy z podaniem mleka krowiego, ponieważ może ono przyczynić się do powstania alergii i problemów żołądkowych. Kiedy zaczniesz podawać dziecku mleko krowie, musi to być mleko pełnotłuste, a nie półtłuste lub odtłuszczone. Dzieci potrzebują tłuszczu i kwasów tłuszczowych do rozwoju mózgu i z uwagi na kalorie do skończenia dwóch lat. Większość dzieci karmionych mieszankami powinny zacząć dostawać mleko krowie w wieku jednego roku. Zapytaj swojego lekarza czy ciebie też obowiązuje ten schemat działania. Dziecko powinno wypijać około 600 ml mleka dziennie.
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]

[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [FONT=arial,helvetica]Przeczytaj więcej na temat żywienia maluszka.[/FONT][/FONT]
[FONT=arial,helvetica]Pamiętaj, eksperci zalecają karmienie piersią przez co najmniej pierwszy rok życia, nie podając nic innego przez pierwszych sześć miesięcy, jeśli oczywiście maluszek rozwija się prawidłowo.[/FONT]

Dobrze, że sobie w porę poczytałam, teraz jestem gotowa na ewentualny spadek apetytu i nieprzybieranie na wadze
http://niemowle.onet.pl/1095757,8,2,1118,7554,wszystko.html
 
Dynia, moja koleżanka daje krowie mleko synkowi odkąd skończył 11 miesięcy. Chłop jak dąb, rozwija się wspaniale, zdrowy i pogodny, żadnych problemów pokarmowych. Kupuje zwykłe mleko w woreczkach (bo najtańsze), przegotowuje i Jasiek wsuwa jak należy.
U nas niestety zostaniemy przy puszeczce hydrolizatu białkowego o wdziecznej nazwie Bebilon pepti (skaza białkowa nie odpuszcza)
 
Ja sie nie sugeruje tym co pisza i mowia o podawaniu mleka krowiego, poniewaz kazdy lekarz czy dietetyk ma swoja teorie i mozna czasami zglupiec sluchajac tego wszystkiego:tak: :szok: Tak samo jest z karmieniem piersia. Jedni twierdza, ze najlepiej karmic piersia do 6go miesiaca, bo pozniej mleko matki juz jest dla dziecka nie tak wartosciowe, inni znowu ze do 8go miesiaca, a jeszcze inni, ze do roku i badz tu madry:baffled: :baffled: . Ja zazczne wprowadzac produkty mleczne tak ok 11 miesiaca, powoli, na poczatku do sprobowania i wtedy wybadam sytuacje, jak moje dziecko na nie zareaguje.

Wczoraj Eryk dostal pierwszy raz biszkopta, ale strasznie twarde to cholerstwo,a on tak super sobie poradzil:tak: :-) :-)
 
reklama
Asiu, wycofali tylko jedna partię, bo jakiegoś malucha bolał po nim brzuch. Reszta została, Irence nic sie nie dzieje, a ja nareszcie odetchnełam i nie muszę maltretować swoich piersi za każdym razem gdy chcę zrobić małej kaszkę.
Tomek kupił wczoraj Miśkopty dla Irenki, ale nie sprawdził składu - oczywiście mleko w proszku i białka mleka. No to poczęstujemy nimi gości na imprezie roczkowej, a biszkopt musze sama upiec.
A co do mleka to ja juz sama nie wiem, co mysleć.
 
Do góry