reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

reklama
A ja zostanę przy spirytusie do pępka. Mam znajomą, która używała właśnie tego Os... przyszła położna i kazała jej smarować spirytusem. Dodam, że po tym Os... nie chciał w ogóle odpaść, a po smarowaniu spirytusem (rozcięczonym) po 3-4 dniach ładnie odpadł. Więc ja zostaje przy dawnym specyfiku ;)

Co do butelek to ja mam 2 AVENT i zwykłe plastikowe oraz szklane. Do tego zwykłe smoczki (i takie butelki są najlepsze) ja nie narzekam ;)

Co do biustonosza - to ja sobie muszę kupić. Byłam dzisiaj na mokotowie na bazarze, jak na złość nie miała kobitka biustonoszy. A i byłam na Smyczkowej w tym nowym sklepie dla dzieci (co Geniusia) polecała. Ciuszki wycenione, a te po 2 zł w koszu - to serio kijowe... no ale zarobić można :D nic nie kupiłam.

Kupiłam za to w pasmanterii KANWy do haftowania. Wyszywam dla Kubusia oraz maluszka obrazki, które później w ramki oprawię ;)
 
Dostalam wlasnie paczke od tesciow z Anglii. jejku jakie slodkie ubranka doostalam dla malej. nawet taki maly szlafrok. jak tylko bede miala chwile to zrobie zdjecia :D
patrze na ceny i tam jest duzo taniej niz u nas.
wozek ktory sobie upatrzylam u nas. w mothercare kosztuje prawie 3000 plus 500 fotelik samochodowy ktory mozna zamontowac a tam ten sam wozek kosztuje niecale 400 funtow. roznica jest spora.
 
Dee bardzo fajny stanik! oby był dobry:)

i teraz nie wiem co z tym octeniseptem:/ Mama2006 piszesz, że zostajesz przy spirytusie, a w ogóle to dlaczego teraz się nie zaleca tego spirytusu, wie któraś może czy są jakieś sensowne powody?

blair90 wiem, że tam jest taniocha w porównaniu z tym co u nas można kupić, aż strach myśleć jakie będą podwyżki jak wprowadzą 23% na wszystko co dla dzieci:/
 
Suzi- my stosowaliśmy Octenisept i pępek odpadł po 5dniach od urodzenia. Generalnie zalecają Octenisept bo on nie szczypie tak jak spirytus, a wiadomo że przy pępku mogą robić się ranki. No i jest wygodniejszy, psikniesz i już. Nie trzeba babrać się z nasączonymi wacikami. Ja kupiłam najpierw dla Małego takie już nasączone waciki ale mnie denerwowały i mąż pobiegł do apteki po Octenisept :)
 
ale tym się psika i czeka aż wyschnie czy wyciera czymś? przepraszam, może głupie wyda się to pytanie, ale kompletnie nie mam o tym pojęcia ;)
 
Ja slyszalam jak polozna u mojej gin tez polecala octenisept.Miala go moja kolezanka i nie narzekala, musze sie dopytac kiedy odpadl pepuszek.Jest poprostu wygodniejszy od spirytusu tak jak napisala daissy.
Co do butelek to ja sie zdecydowalam na Avent, ze wzgldu na to ze mam juz ta jedna butelke.Nie chce malej mieszac.
Dee- sliczny biustonosz
 
Ostatnia edycja:
Byłam dzisiaj rano z mężem na bazarze i kupiłam sobie tylko czapkę (za całe 5zł nową ;) ) A tak to nic nie dostałam... więc zostaje mi kupienie przez allegro.

Dee - bardzo ładny biustonosz Ci się trafił ;)

Suzi - jak kiedyś używałam spirytusu to nie zauważyłam aby małego coś szczypało (więc zostanę przy tym).

No i już mam kupno kurtki z głowy ;) Babcia z mamą załatwiły mi dł. czarny pikowany płaszcz - na zimę wystarczy :D
 
reklama
Do góry