reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Poszłam po kilku dniach na L4 na nowej umowie także ogólnie nastawiam się na najgorsze 😐
Ja tak zrobiłam w poprzedniej ciąży... 23 września podpisałam umowę, a od 27 byłam na L4 Pilnuj się kochana z kontrola. Reszta nie powinna ich obchodzić. Mnie skontrolowali raz a potem zaczęła się pandemia więc się pozamykali ale teraz wiem, że znowu kontrolują.
 
Ja tak zrobiłam w poprzedniej ciąży... 23 września podpisałam umowę, a od 27 byłam na L4 Pilnuj się kochana z kontrola. Reszta nie powinna ich obchodzić. Mnie skontrolowali raz a potem zaczęła się pandemia więc się pozamykali ale teraz wiem, że znowu kontrolują.
Czytałam na Fejsie "matki kontra ZUS" że podważają wiarygodność zatrudnienia 🤔 a kontrola kontrolą... Jakby tutaj nie mam nic do stracenia bo siedzę na tyłku w domu non stop...
 
Ja tak zrobiłam w poprzedniej ciąży... 23 września podpisałam umowę, a od 27 byłam na L4 Pilnuj się kochana z kontrola. Reszta nie powinna ich obchodzić. Mnie skontrolowali raz a potem zaczęła się pandemia więc się pozamykali ale teraz wiem, że znowu kontrolują.
A na czym ta kontrola polegała? 🥺
 
A na czym ta kontrola polegała? 🥺
Zadzwonił do drzwi domu pan z zusu. Powiedział, że dobrze, że jestem w domu. Zapytałam czy chce wejść, powiedział, że się spieszy. Dał mi do podpisania kartkę, na tyle co zerknęłam to była tam data, godzina kontroli, podpisywałam w rubryce, że byłam w domu obecna. I tyle. Wiem, że jeśli dojdzie do sytuacji, że nie jest się w domu, to ZUS zostawia coś w stylu awizo, że trzeba się zgłosić i wyjaśnić nieobecność. Najlepiej zaświadczenie od gina. Moja gin jak jej powiedziałam o kontroli, powiedziała, że bez problemu mi wypisze, że byłam wteyd na wizycie, jeśli bedzo e kolejna a mnie by nie było.
 
USG prenatalne było idealne, w teście pappa białko Pappa wyszło bardzo nisko, w związku z czym ryzyko ZD skorygowane było 1/986 czyli jeszcze pośrednie. Lekarka uważała, że raczej wskazuje to na przyszłe problemy z łożyskiem i wzrastaniem płodu, na początku miałam nie robić dalszej diagnostyki, ale ostatecznie, dla spokojniejszego snu zrobiłam i nie żałuję, bo Nifty wyszło w porządku. Teraz mogę się skupić tylko na tym, aby zapobiec temu, na co w Pappa wyszło wysokie ryzyko.
ciesze sie, ze wszystko wyszlo dobrze i wiesz na czym sie koncentrowac. Ciekawa jestem co mi lekarz powie..
 
Zadzwonił do drzwi domu pan z zusu. Powiedział, że dobrze, że jestem w domu. Zapytałam czy chce wejść, powiedział, że się spieszy. Dał mi do podpisania kartkę, na tyle co zerknęłam to była tam data, godzina kontroli, podpisywałam w rubryce, że byłam w domu obecna. I tyle. Wiem, że jeśli dojdzie do sytuacji, że nie jest się w domu, to ZUS zostawia coś w stylu awizo, że trzeba się zgłosić i wyjaśnić nieobecność. Najlepiej zaświadczenie od gina. Moja gin jak jej powiedziałam o kontroli, powiedziała, że bez problemu mi wypisze, że byłam wteyd na wizycie, jeśli bedzo e kolejna a mnie by nie było.
A jak będę np w sklepie a on zapuka mnie nie będzie to potem takie tłumaczenie że byłam na zakupach przejdzie? Nie mam l4 że muszę leżeć więc zastanawia mnie to bo każdy musi czasem wyjść z domu a będzie taki niefart że zawitają do drzwi.
 
reklama
Hejka dziewczyny mam zapytanie 😜

1. Czy czujecie, że w ciąży wali wam jakby mocniej serce? Ja czuję aż pod pachą jak leżę 🤔🤣 i mam ciągle niskie ciśnienie, 100/50 często i wysokie tętno od 70 do 80... Bardzo się przez to źle czuje...


2. Bierzecie jakieś suple? Jeśli tak to jakie? I czy dodatkowo przyjmujecie żelazo? Bo mi hemoglobina z 14,3 na 13,8 spadła w ciągu 1,5 miesiąca i już nie wiem czy się coś złego dzieje czy jak z tym, więc może bym zaczęła dodatkowo suplementować 🤔 ja akurat jutro kończę ente opakowanie prenatal uno i chce się przerzucic na coś innego więc może coś polecicie? 🙏🥰
 
Do góry