reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Właśnie, a pijecie kawę? Jaką i ile?
Bo ja jestem kawoszka, w pierwszej ciąży dość szybko mnie odrzuciło, a teraz dalej mogę pić. I się zastanawiam ile 😏
Mi na sam zapach kawy niedobrze.. co zawsze dwie dziennie piłam tak od trzech tygodni wogóle. Próbowałam zbożową, ale też nie mogę jej pić.
 
reklama
Można pić do 300 mg kofeiny na dzień, to niby odpowiada dwóm filiżankom kawy, ale nie wiem, jak to przeliczać w moim przypadku, bo ja piję bardzo mocną kawę i to sypaną, z 3 łyżeczek na kubek.

Staram się tylko jedną dziennie pić, bo wiem, że to siekiera, a uwielbiam jej smak i nie wyobrażam sobie poranków bez rozpoczęcia ich od kawy🤷🏻‍♀️.
Ja te dopuszczalne ilości znam, ale też nie wiem jak to przeliczać więc zadałam tu pytanie :p

A w pracy ta poranna kawa to już niczym rytuał 🙈
 
Ja te dopuszczalne ilości znam, ale też nie wiem jak to przeliczać więc zadałam tu pytanie :p

A w pracy ta poranna kawa to już niczym rytuał 🙈
Coś takiego znalazłam 😝.
Teraz pytanie: czy czarna kawa to taka sypana xD?
Bądź tu mądra.
 

Załączniki

  • CAA20120-F2B2-41A7-AC47-C6BCDE96BDDF.jpeg
    CAA20120-F2B2-41A7-AC47-C6BCDE96BDDF.jpeg
    86,5 KB · Wyświetleń: 64
Ehh czyli na z moich 3-4 dużych z mielonych ziaren przerzucę się na 1 średnią i będę się modlić o to, żeby mnie jak najszybciej odrzuciło 🙈🙈🙈
 
Nie przepadam za kawą, pije ją raz na jakiś czas. Ale w lutym miałam taki moment, że chodził za mną ten zapach i smak, musiałam zaparzyć i choć kilka łyków zrobić... I to wg mnie był mój pierwszy objaw ciąży 😉

Dziś mam totalnie leniwy dzień, ciągle leżę, śpię. Na nic nie mam siły, apetytu brak i jakoś tak mnie muli.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie, a pijecie kawę? Jaką i ile?
Bo ja jestem kawoszka, w pierwszej ciąży dość szybko mnie odrzuciło, a teraz dalej mogę pić. I się zastanawiam ile 😏
Ja piłam do tej pory (odkąd dowiedziałam się o ciąży) jedną dziennie, kupujemy kawę w palarni i piję z ekspresu. Ustawiam moc na jedno-dwa ziarenka i dolewam mleko. Ale dzisiaj niestety kawa strasznie mi nie smakowała, może być tak, ze już nie będę pić :( bardzo lubię kawę, przed ciążą piłam dwie z ekspresu i jedną sypaną w pracy, wszystkie czarne, gorzkie i mocne. A teraz jakoś nie bardzo.. zresztą wczoraj mąż kupił mi grześka w czekoladzie i smakował jak kurz 😂 a orzechy brazylijskie jak stara piwnica. Zle rzeczy się dzieją.. 🫣
 
Ja pije 1-2 średnie kawy z ekspresu. Na szczęście mnie nie odrzuciło bo bez kawy byłoby mi duzo ciężej (mam dosc napiety grafik i niskie cisnienie, a w ciazy jeszcze mi sie obniza). Z tego co wiem na zachodzie np. w Niemczech trochę luźniej podchodzą do tego tematu. Ja w ciazy z synem odstawiłam od razu kawe, teraz mam trochę inne podejście.
 
reklama
Do góry