reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Jeśli nie ma wskazań to raczej nie powinno się acardu brać … choć czytałam kiedyś artykuł mamy ginekolog i ta jasno pisała ze teraz jest to częsta praktyka , nieszkodliwa dla płodu .

obecnie jestem na acardzie i heparynie wyszly mi 2 mutacje w badaniu na trombofilie … nie groźne , podobno ma je sporo osób …

w mojej wcześniejszej ciąży dopóki brałam heparyne … do 13 tyg ciąży z dzieckiem było ok . Lekarka kazała odstawić zastrzyki i na połówkowych badaniach już wyszla poważna wada serduszka … dzidziuś niestet po porodzie zmarł …
I teraz pytanie … czy gdybym brała leki na rozrzedzenie krwi przez cała ciąże nie tylko przez 3 miesiące doszło by do tej sytuacji ? (Dodam ze na pierwszych prenatalnych serduszko było idealne ) Lekarze tłumaczyli ze wystarczył jeden maly , chwilowy zły przepływ , skrzep , cokolwiek co pozwoliło aby wada aż tak szybko w tak krótkim czasie ewoluowała …
Dodam ze dzieciątko było przebadane i miało trombofilie wrodzoną … a ta niestety jest dziedziczna … stad decyzja ze u mnie i acard i heparyna …

I wierze ze lekarze decydując sie na podanie pewnych leków robią to z pełną świadomością ,dla naszego zdrowia i przede wszystkim zdrowia dziecka 💪
A jak wychodziły Ci inne badania na krzepliwość krwi? W przypadku konkretnych wskazań stosowanie acardu jest jak najbardziej prawidłowe. Aczkolwiek myślę, że niektórzy lekarze wciskają acard "profilaktycznie" nawet jak nie ma żadnej historii która może wskazywać na problemy z krzepliwością i to nie jest moim zdaniem dobry pomysł bo to jest jednak lek który nie jest dokładnie przebadany u kobiet w ciąży i nie ma pewności czy jest 100% bezpieczny.
 
reklama
A jak wychodziły Ci inne badania na krzepliwość krwi? W przypadku konkretnych wskazań stosowanie acardu jest jak najbardziej prawidłowe. Aczkolwiek myślę, że niektórzy lekarze wciskają acard "profilaktycznie" nawet jak nie ma żadnej historii która może wskazywać na problemy z krzepliwością i to nie jest moim zdaniem dobry pomysł bo to jest jednak lek który nie jest dokładnie przebadany u kobiet w ciąży i nie ma pewności czy jest 100% bezpieczny.
Co masz na myśli inne badania na krzepliwość ? Wykonałam cały pakiet na trombofilie . Nic wiecej nie robiłam .

Oczywiście zgodzę się z Tobą ze bez sensu jest pakować w kogos leki jeśli nie ma ku temu żadnej przesłanki .

Wiesz z tym acardem to nie jest tak ze jest podawany kobietom w ciąży od miesiąca , dwóch czy roku .
Praktyka ta trwa juz kilka dobrych lat .
Myśle ze lekarze wiedzą co robią i tak jak pisałam post wcześniej maja na celu przede wszystkim nasze zdrowie i dobro dziecka .

Przynajmniej staram się w to wierzyć ♥️
 
Co masz na myśli inne badania na krzepliwość ? Wykonałam cały pakiet na trombofilie . Nic wiecej nie robiłam .

Oczywiście zgodzę się z Tobą ze bez sensu jest pakować w kogos leki jeśli nie ma ku temu żadnej przesłanki .

Wiesz z tym acardem to nie jest tak ze jest podawany kobietom w ciąży od miesiąca , dwóch czy roku .
Praktyka ta trwa juz kilka dobrych lat .
Myśle ze lekarze wiedzą co robią i tak jak pisałam post wcześniej maja na celu przede wszystkim nasze zdrowie i dobro dziecka .

Przynajmniej staram się w to wierzyć ♥️
Zespół antyfosfolipidowy (3 badania), białko C, białko S, APTT, D-dimery itp. To od tych wyników zależy jakie leki należy włączyć i w jakich dawkach.
 
hej dziewczny:) jak nie macie nic przeciwko, to też dołączam:)) mam nadzieje że wszystko będzie okay, bo w listopadzie przeszłam biochemke. według kalendarza, data porodu 20.11. pierwsze usg w poniedziałek 27.03. 3 i ostatnia beta-1183, pierwsza była 337.7. życzę wszystkim listopadowym mamusiam dużo zdrowia i nudnej ciąży 🥰
 
Też brałam acard i to był taki błąd w szpitalu mi to dali go*w*no tydzień brałam, na następnej wizycie u swojego lekarza zabronił mi to brać, powiedział że nie ma żadnych badań na acard w ciąży, choć znali się pracowali w jednym szpitalu. To powiedział że nie wie dlaczego mi to ten lekarz przepisał...mam dziecko z autyzmem... Może zaszkodziło - nie wiem, raczej nie pomogło...
No dobrze , ja mam inny przypadek bo choruje na endometriozę.
A dlaczego Tobie został zlecony ?
 
O to podobna wada 😐 Ja nie lubię okularów, nie potrafię w nich prowadzić samochodu, gubię stopnie schodząc po schodach 😂 Ale to też kwestia przyzwyczajenia 🤷🏼‍♀️
A swoją drogą dopytam - czy taka wada była w jakiś sposób przesłanką do CC? Wiem, że teoretycznie sama wada o niczym nie świadczy, ale może masz jakieś doświadczenie w tym temacie? Na pewno chce to skonsultować z okulistą, ponieważ bardzo boje się o swoje oczy a jednocześnie boje się CC. 😅
Jeszcze wysokie ciśnienie w gałce ocznej jest przesłanką do CC.
Wykonuje się wówczas badanie dna oka.

Ja próbowałam w poprzedniej ciąży sobie załatwić, ale no…nawet do drugiego trymestru nie doszłam.
 
hej dziewczny:) jak nie macie nic przeciwko, to też dołączam:)) mam nadzieje że wszystko będzie okay, bo w listopadzie przeszłam biochemke. według kalendarza, data porodu 20.11. pierwsze usg w poniedziałek 27.03. 3 i ostatnia beta-1183, pierwsza była 337.7. życzę wszystkim listopadowym mamusiam dużo zdrowia i nudnej ciąży 🥰
Witamy ❤️
Beta rośnie to super 😊
 
Cześć dziewczyny, dzisiaj zaczęłam plamić, dokładnie w tym samym dniu cyklu co w poprzednim poronieniu, jak będzie się utrzymywać to zglosze się na IP ale mam okropne przeczucie, że nic z tego nie będzie
nie poddawaj się głowa do góry ! Może to nic takiego, ale lepiej sprawdź. Ja wczoraj tez delikatne plamienia a dziś na usg wszystko dobrze wiec wiesz mi, ze to nie musi oznaczać najgorszego ❤️ który to tydzień ?
 
reklama
Właśnie u mnie również jest to kwestia wyrywania "na wszelki wypadek", bo wiem że prędzej czy później to te ósemki szlag trafi, więc wole się ich pozbyć dopóki nic nie boli 😓 Ale w tym wypadku te kilka miesięcy mnie już nie zbawi, skoro tyle to odkładałam.

Mocno trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę ❤️ Na którą jesteś umówiona?

trzymaj się! Trzymam mocno kciuki żeby wizyta była szczęśliwa dla Ciebie ❤️ o której godzinie ?
Dzięki dziewczyny, przydadzą się na pewno🍀.
Dopiero o 18 mam wizytę, ale teraz jestem w pracy, więc jakoś czas leci.
 
Do góry