reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Tak refundacja to całe 35zl , chyba ze ktoś ma większe moce to 70😅 także dla refundacji to się w ogóle nie opłaca załatwiać tego droga przez NFZ , a samo badanie pod kątem wady wzroku tez lepiej przeprowadzić u optometrysty w salonie optycznym. Czesto takie badania są gratis przy zakupie okularów. Co do 8mek tez bym nie ruszała w czasie ciąży póki nie bolą.:)
Mam to samo zdanie w przypadku okulisty, mam bardzo dużą wadę (nosze soczewki -7 i -6) dlatego wolę iść do kogoś zaufanego. A jednocześnie w końcu muszę wyrobić porządne okulary, bo w nocy do dziecka nie będę wstawać i zakładać soczewek za każdym razem 😐
 
reklama
Hej laseczki, u mnie wczoraj znowu nerwy i strach. Zobaczyłam na papierze przy podcieraniu różowo brązowy śluz, nie wiele ale jednak. Jak to ja panikara zaraz odezwałam się do swojej ginekolog, jednak pech ze jest chora i nie mogła mnie przyjąć. Powiedziała by się nie martwić ale jeśli bardzo się niepokoje to poleca mi swoją koleżankę po fachu, mam do niej zadzwonić powołać się na nią a na pewno mnie przyjmie.
Tak tez zarobiłam i dziś jestem już po wizycie. U mojego dzidziusia wszystko dobrze, urósł i ma już prawie 7mm, serduszko ładnie bije. Pani doktor nie wie skąd ten śluz bo nie widać, ani żadnego krwiaka ani nic co mogłaby niepokoić. Stwierdziala, ze to lepsza wiadomość dla mnie niż gdyby mogła powiedzieć, ze jest to „przez coś”. Zaopatrzyła mnie jednak w luteinę 2x1 dopochwowo i co bezwzględnie leżeć nie każe, ale duzoooo odpoczywać. Troszkę jestem spokojniejsza. Niektórzy pewnie wezmą mnie za wariatkę, ale obiecałam sobie z narzeczonym, ze będziemy się kierować tym co czuje i jeśli mam jakieś obawy - reagujemy od razu.

Trzymam kciuki za Was dzisiaj kochane ❤️ niech ten pierwszy dzień wiosny będzie dla wspaniały 🥹
 
Bardzo dobrze, jestem tego samego zdania - podobno mamy darmową opiekę zdrowia, prawda?
Mnie czekają ósemki do wyrwania i okulary do wyrobienia, dlatego kombinuje czy nie spróbować się gdzieś zapisać na NFZ. Ale w przypadku okularów już wyczytałam, że ta ich refundacja jest mocno średnia...

Swoją drogą czy ósemki można wyrywać w ciąży czy lepiej się wstrzymać?
Hejka, ja też mam w czerwcu rwanie i to z cięciem dziąsła, także wszystko zależy od dzisiejszej wizyty.
Na razie termin trzymam, bo wyrywałem półtorej miesiąca temu na NFZ i nie chciałabym wypadać z kolejki, ale tego wyrywam „na wszelki wypadek”.
Ten, który wyrwałam, był ze stanem zapalnym, więc musiałam go wyrwać.

W ogóle dziewczyny, mam stres przed dzisiejszą wizytą, ale staram się pozytywnie myśleć niezależnie od jej wyniku🙂.
 
Hej laseczki, u mnie wczoraj znowu nerwy i strach. Zobaczyłam na papierze przy podcieraniu różowo brązowy śluz, nie wiele ale jednak. Jak to ja panikara zaraz odezwałam się do swojej ginekolog, jednak pech ze jest chora i nie mogła mnie przyjąć. Powiedziała by się nie martwić ale jeśli bardzo się niepokoje to poleca mi swoją koleżankę po fachu, mam do niej zadzwonić powołać się na nią a na pewno mnie przyjmie.
Tak tez zarobiłam i dziś jestem już po wizycie. U mojego dzidziusia wszystko dobrze, urósł i ma już prawie 7mm, serduszko ładnie bije. Pani doktor nie wie skąd ten śluz bo nie widać, ani żadnego krwiaka ani nic co mogłaby niepokoić. Stwierdziala, ze to lepsza wiadomość dla mnie niż gdyby mogła powiedzieć, ze jest to „przez coś”. Zaopatrzyła mnie jednak w luteinę 2x1 dopochwowo i co bezwzględnie leżeć nie każe, ale duzoooo odpoczywać. Troszkę jestem spokojniejsza. Niektórzy pewnie wezmą mnie za wariatkę, ale obiecałam sobie z narzeczonym, ze będziemy się kierować tym co czuje i jeśli mam jakieś obawy - reagujemy od razu.

Trzymam kciuki za Was dzisiaj kochane ❤️ niech ten pierwszy dzień wiosny będzie dla wspaniały 🥹
kochana, w takim razie świetna wiadomość! Dzisiuś rośnie, serce bije ❤️ bardzo się cieszę!
I dobrze ze sprawdziłam, bo teraz już wiesz i sie tak nie stresujesz !

Ja miałam mooocne plamienia ale odkad biorę duphaston i luteinę to 0 plamienia. I to jest piękne, tak mocno mnie to wcześniej stresowało
 
Hejka, ja też mam w czerwcu rwanie i to z cięciem dziąsła, także wszystko zależy od dzisiejszej wizyty.
Na razie termin trzymam, bo wyrywałem półtorej miesiąca temu na NFZ i nie chciałabym wypadać z kolejki, ale tego wyrywam „na wszelki wypadek”.
Ten, który wyrwałam, był ze stanem zapalnym, więc musiałam go wyrwać.

W ogóle dziewczyny, mam stres przed dzisiejszą wizytą, ale staram się pozytywnie myśleć niezależnie od jej wyniku🙂.
Właśnie u mnie również jest to kwestia wyrywania "na wszelki wypadek", bo wiem że prędzej czy później to te ósemki szlag trafi, więc wole się ich pozbyć dopóki nic nie boli 😓 Ale w tym wypadku te kilka miesięcy mnie już nie zbawi, skoro tyle to odkładałam.

Mocno trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę ❤️ Na którą jesteś umówiona?
 
Hejka, ja też mam w czerwcu rwanie i to z cięciem dziąsła, także wszystko zależy od dzisiejszej wizyty.
Na razie termin trzymam, bo wyrywałem półtorej miesiąca temu na NFZ i nie chciałabym wypadać z kolejki, ale tego wyrywam „na wszelki wypadek”.
Ten, który wyrwałam, był ze stanem zapalnym, więc musiałam go wyrwać.

W ogóle dziewczyny, mam stres przed dzisiejszą wizytą, ale staram się pozytywnie myśleć niezależnie od jej wyniku🙂.
trzymaj się! Trzymam mocno kciuki żeby wizyta była szczęśliwa dla Ciebie ❤️ o której godzinie ?
 
kochana, w takim razie świetna wiadomość! Dzisiuś rośnie, serce bije ❤️ bardzo się cieszę!
I dobrze ze sprawdziłam, bo teraz już wiesz i sie tak nie stresujesz !

Ja miałam mooocne plamienia ale odkad biorę duphaston i luteinę to 0 plamienia. I to jest piękne, tak mocno mnie to wcześniej stresowało
Dokładnie tak, ten strach dosłownie mnie paraliżuje a przecież dla dziecka to tez nie jest zdrowe. Ja miałam to co prawda tylko na papierze ale mimo wszystko, alarmujące. Duphaston tez biorę, mam nadzieje, ze to wlasnie pomoże ❤️ a u Ciebie było wiadomo od czego te plamienia ?
 
Hejka, ja też mam w czerwcu rwanie i to z cięciem dziąsła, także wszystko zależy od dzisiejszej wizyty.
Na razie termin trzymam, bo wyrywałem półtorej miesiąca temu na NFZ i nie chciałabym wypadać z kolejki, ale tego wyrywam „na wszelki wypadek”.
Ten, który wyrwałam, był ze stanem zapalnym, więc musiałam go wyrwać.

W ogóle dziewczyny, mam stres przed dzisiejszą wizytą, ale staram się pozytywnie myśleć niezależnie od jej wyniku🙂.
Dziś się już wszystko wyjaśni, wiem, ze godziny się dłużą ale pomysl, ze jutro o tej porze już bedziesz spokojna ❤️
 
Hello, dziś byłam na pobraniu bo morfologia mi się rozjechała przy accofilu, mam nadzieje, ze tym razem będą lepsze wyniki. W ogóle strasznie dużo ludzi czekało na pobranie ledwo co do pracy zdążyłam. Moje usg dopiero za tydzień więc na razie jestem oaza spokoju 😄 Miłego dnia!
 
reklama
Hello, dziś byłam na pobraniu bo morfologia mi się rozjechała przy accofilu, mam nadzieje, ze tym razem będą lepsze wyniki. W ogóle strasznie dużo ludzi czekało na pobranie ledwo co do pracy zdążyłam. Moje usg dopiero za tydzień więc na razie jestem oaza spokoju 😄 Miłego dnia!
A jaką bierzesz dawkę? Może za duża?
 
Do góry