reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Ok. Koniec dyskusji.
-----------------------------------------------------------------------------
A czy któreś z niebutelkowych dzieci już pije z niekapka? Niby od 6 miesiąca, ale już może któreś próbowało?
Ja 2 ogóle nie planuje dawc niekapka. Kupiłam już bbox ale jescze nie umie zassać.
W domu podaje z otwartego kubka lub łyżeczka.
na spacerze mam wode w butelce i mu ja ściskam żeby poleciało - ale to tak na zwilżenie ust bo jak tylko mogę to dajecycka
 
reklama
Synek nosi głównie 74 w większe 68 też wejdzie zwłaszcza spodnie, a ma już prawie 9kg
Najczęściej wyrasta na dlugosc tłowia.
No ubranka z Lidla są duże, synek wchodzi jescze w 62/68 a 74/80 jest duże.
Wszyscy mówią ze jest duży ale jak czytam to wasze dzieci jeszcze większe.
 
A propo rozszerzania diety, ja zaczynałam od pojedynczych warzyw jak miał 4,5mies(zaczął wyciągać ręce do jedzenia)
*Mierze porcje sloiczkami 125g - czasami daje słoiczek czasami coś ugotuj
Teraz 5,5mies rano pół sloiczka owoca, po południu pół sloiczka warzywa.
Testuje teraz kaszke na wieczór(akurat dzisiaj nie dostał) 100ml wody plus moje mleko
 
Jak dodajesz swoje mleko nie gotowane to kaszą się nie zgesci, będzie wodnista bo enzymy zawarte w mleku matki ta kaszke rozpuszczaja.
A propo rozszerzania diety, ja zaczynałam od pojedynczych warzyw jak miał 4,5mies(zaczął wyciągać ręce do jedzenia)
*Mierze porcje sloiczkami 125g - czasami daje słoiczek czasami coś ugotuj
Teraz 5,5mies rano pół sloiczka owoca, po południu pół sloiczka warzywa.
Testuje teraz kaszke na wieczór(akurat dzisiaj nie dostał) 100ml wody plus moje mleko
 
My wczoraj po szczepieniu, mała na 5,5 ms waży 7400g, ewidentnie zwolniła z przybieraniem po 3 ms, cały czas na piersi tylko. Ubranka nosi gł. 74 ale zdarzają się jeszcze spodenki 68, pampersy 3, dady 4 - taka ubita ta nasza dziewczynka, pupkę i kitko ma konkretne 😉

Dostaliśmy zielone światło na rozszerzanie diety, na razie same warzywka i powolutku 1x dziennie proponować. Już dawno bardzo zainteresowana jedzonkiem, ciekawe jak pójdzie 😀

Nadal wozimy się w gondoli, kupiliśmy,, najdłuższy,, model i ma jeszcze luz (mała 68 cm) poza tym na spacerkach głównie śpi.
 

Załączniki

  • IMG_20210512_161325.jpg
    IMG_20210512_161325.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 100
My wczoraj po szczepieniu, mała na 5,5 ms waży 7400g, ewidentnie zwolniła z przybieraniem po 3 ms, cały czas na piersi tylko. Ubranka nosi gł. 74 ale zdarzają się jeszcze spodenki 68, pampersy 3, dady 4 - taka ubita ta nasza dziewczynka, pupkę i kitko ma konkretne 😉

Dostaliśmy zielone światło na rozszerzanie diety, na razie same warzywka i powolutku 1x dziennie proponować. Już dawno bardzo zainteresowana jedzonkiem, ciekawe jak pójdzie 😀

Nadal wozimy się w gondoli, kupiliśmy,, najdłuższy,, model i ma jeszcze luz (mała 68 cm) poza tym na spacerkach głównie śpi.
Jakbym czytała o swoim synku. Po 3 miesiącu zwolnił z wagą, w 5 miesiącu ważył 7 kg. Też zaczynamy rozszerzanie, najpierw marchewka, ziemniak i pietruszka.
 
Jal Wasze dzieci przechodzą ząbkowanie? Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyszedł jakiś tydzień temu. Teraz podejrzewam że wychodzi mu drugi bo od środy zaczął robić dziwne miny jak przy pierwszym ząbku ale mamy jeszcze parę objawów które mnie niepokoją i mam wątpliwości czy to od ząbkowania, jak na poczatku myślałam. Chodzi o to że w środe pierwszy raz syn odmówił picia pleka z piersi i z butelki, po prostu nie chciał, ta przerwa trwała 5 godz. Co się wcześniej nigdy nie zdarzało. Pomyślałam że to od zębów. W nocy jadl normalnie na drugi dzień znowu protestował. Za którąś próbą w końcu wypił a nastepnie wszystko zwymiotował. Obiad (słoiczek ) zjadł normalnie i do końca dnia wypił trochę mleka ale mniej niż zwykle. Dzisiaj wypił tak samo mało mleka bo protestował i przed chwilą znowu zwymiotował bardzo dużo. Czy miał ktoś podobne objawy?
 
reklama
U nas zębów nie widać póki co , ale zecydowanie mniej pije ostatnio młodzik , staram się piers czasem dosłownie dać na chama , wiadomo w granicach rozsądku 😏 przerwy w piciu mu się wydłużyły nawet do 3-4 h , za to dłużej pije ☺️
 
Do góry